263هزار رأس دام در دزفول واکسینه شدند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
21st، ژوئن 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 21 st ژوئن 2016 ساعت 3:58 ب.ظ | کد خبر: 44417  

به گزارش دزمهراب رئیس اداره دامپزشکی دزفول از واکسیناسیون ۲۶۳ هزار رأس دام این شهرستان علیه بیماری های دامی خبر داد.
محسن ورجاوند روز سه شنبه در نشست کارگروه کشاورزی شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری افزود:از بهمن ماه پارسال عملیات واکسیناسیون دام های دزفول آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
وی افزود:از این تعداد دام ۱۴۰ هزار رأس دام در بخش مرکزی و مابقی در سایر بخش ها واکسینه شده اند اظهار کرد:واکسیناسیون سراسری دیگری نیز از اول خردادماه آغاز شده که با توجه به اینکه واکسن موردنظر از کشور ترکیه وارد می شود حدود ۳۲۰ میلیون ریال برای واکسیناسیون دام های سنگین نیاز است.
ورجاوند افزود:در این طرح هشت هزار رأس دام سنگین و ۱۱۰ هزار دام سبک واکسینه خواهند شد که تاکنون ۷۰ هزار رأس دام سبک واکسینه شده اند و مابقی دام های سبک نیز تا ۲۰ روز آینده واکسینه خواهند شد.
وی گفت:در جلساتی که برگزار شد مقرر شد اعتبار مورد نظر اجرای طرح واکسیناسیون از سوی اتحادیه دامداری های سنتی و صنعتی شهرستان دزفول از دامداران جمع آوری شود تا دام های سنگین نیز واکسینه شوند ولی تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.
رئیس اداره دامپزشکی دزفول اظهار کرد:۲ روستای گاومیش آباد دزفول با وجود دام سنگین کماکان مستعد بیماری هستند و ممکن است دامهای آنها به دلیل حساسیتی که وجود دارد به بیماری مبتلا شوند لذا از اتحادیه دامداران تقاضا می شود جهت جمع آوری اعتبار مورد نظر اقدام کنند.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی کشاورزان دزفول نیز در این نشست گفت:در پی وقوع سیل در دزفول همچنین خسارت سنگین به دامداران ناشی از تب برفکی مقرر شد به دامداران خسارت دیده وام و نیز کمک بلاعوض پرداخت شود که تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.
محمدحسین شریفی افزود:دامداران دزفول به دلیل خسارت ناشی از تب برفکی و تلفات دام توانایی پرداخت بدهی خود به بانک ها بابت وام دریافتی در سالهای گذشته را ندارند.
وی گفت:در شرایطی که هیچ کمکی به دامداران خسارت دیده از سیل و تب برفکی پرداخت نشده نباید انتظار داشت در چنین شرایطی دامداران هزینه واکسیناسیون دام خود را نیز پرداخت کنند.
شریفی همچنین از عدم بخشودگی جرائم دیرکرد اقساط تسهیلات دامداران از سوی بانک کشاورزی انتقاد کرد.
در این نشست مقرر شد نشستی با حضور بخشدار و اتحادیه دامداران جهت بررسی و حل این موضوع برگزار شود.
ایرنا

ارسال نظر

     


-->