32000 گواهینامه آموزش قرآن در دزفول - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
14th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th ژانویه 2015 ساعت 10:51 ب.ظ | کد خبر: 25499  

مدیر دارالقرآن خاتم الانبیا دزفول از صدور ۳۲ هزار گواهینامه قرآنی در بخش های روخوانی ، روان خوانی ، حفظ و تجوید خبر داد.

به گزارش دز مهراب به نقل از  ایرنا ‘ علیرضا اسفنده ‘ روز چهارشنبه در همایش حجاب و عفاف در جمع فرهنگیان دزفول در سالن ایثار افزود:افرادی که در دوره های آموزش قرآن این مرکز شرکت کرده اند تاکنون موفق به کسب مقام های استانی شده اند.

وی گفت:علاوه بر رتبه های کسب شده اکثر دانش آموزانی که در فعالیت های علمی نیز حایز رتبه می شوند از جمله افرادی هستند که در این مرکز آموزش می بینند.

مدیر دارالقران خاتم الانبیا دزفول اظهار کرد:رتبه نخست مسابقات قرآن سپاه خوزستان ،رتبه نخست مسابقات قرآن اوقاف استان خوزستان از جمله مقام های کسب شده توسط دانش آموزان این مرکز قرآنی است.

وی همچنین آموزش قرآن و پرداختن به مسایل دینی را موجب تحقق فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه دانست و افزود:روی آوردن به قرآن موجب نهادینه شدن فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه می شود که مدیران مدارس باید در این خصوص تلاش کرده و دانش آموزان را به سمت مسایل دینی سوق دهند.

مدیر هسته گزینش آموزش وپرورش استان خوزستان نیز در این همایش مهمترین رسالت آموزش و پرورش را انتقال ارزش های دینی عنوان کرد و گفت:مدیران مدارس برای انتقال ارزش ها باید فرهنگ سازی کنند.

‘جواد عباسی’ با اشاره به تلاش برخی مدیران مدارس برای کسب رتبه های برتر کنکور افزود:

توجه به تربیت دانش آموزان در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن اولویتی ضروری است.

مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان از حجاب به عنوان مصونیت یاد کرد و گفت: حجاب موجب تسهیل حضور بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی می شود و زن با حفظ حجاب می تواند در اجتماع تاثیر گذار باشد.

‘غلامرضا نصرالله پور ‘مدیر آموزش وپرورش دزفول نیز هدف از برگزاری این همایش را آگاه سازی و آشنایی فرهنگیان در خصوص مسایل فرهنگی به ویژه حجاب و عفاف دانست و گفت:با توجه به اینکه فرهنگیان نقش بسزایی در الگو پذیری دانش آموزان دارند معلمان باید تلاش بیشتری تلاش برای حفظ حجاب داشته باشند و در انتقال این فرهنگ اصیل و امانت الهی تلاش کنند.

مسوول کانون بسیج فرهنگیان دزفول نیز گفت:باید از تجربه مدیران در خصوص حفظ حجاب و عفاف استفاده کرد و دیدگاه های مختلف در اختیار مراکز تحقیقاتی و پژوهشی قرار گیرد تا بهترین راهکارها برای حفظ حجاب و عفاف ارائه شود.

‘ غلامحسین پرهیزکار ‘ با اشاره به گسترش شبکه های مجازی خواستار فعالیت بیشتر حلقه های صالحین بسیج فرهنگیان شد.

در این همایش که با اجرای سرود همراه بود دانش آموزان حافظ قرآن عضو دارالقران خاتم الانبیا دزفول آیاتی از قرآن تلاوت کردند.

 

ایرنا

ارسال نظر

     


-->