2nd، آوریل 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 2 nd آوریل 2021 ساعت 3:24 ب.ظ | کد خبر: 61876  

رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دزفول از اتمام مرمت خانه صنیعی توسط این اداره و تبدیل آن به اقامتگاه سنتی توسط بخش خصوصی در ابتدای سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش دزمهراب رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول گفت: خانه تاریخی صنیعی با همکاری مالک ومشاوره معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی بهره برداری آن به بخش خصوصی واگذار شد تا در راستای تبدیل آن به اقامتگاه سنتی اقدام شود لذا امیدواریم هر چه سریعتر با تکمیل تجهیزات این خانه تاریخی توسط سرمایه گذار، شاهد راه اندازی آن به عنوان اقامتگاه سنتی باشیم.

چناری گفت: خانه تاریخی صنیعی را یک مکان ارزشمند و متعلق به دو دوره قاجار و پهلوی اول دانست و گفت: با توجه به تعمیرات و استحکام بخشی های انجام شده، اکنون این خانه در شرایطی بسیار عالی برای بازدید قرار دارد.

چناری با بیان اینکه دزفول یکی از شاخص ترین شهرهای تاریخی و همچنین شهر مهم گردشگری محسوب می شود، تصریح کرد: دزفول درطول سال میزبان گردشگران زیادی می باشد اما متاسفانه این شهرستان در زمینه زیرساختهای اقامتی با کمبودهای محسوسی مواجه است، از این رو ضرورت دارد سرمایه گذاران بخش خصوصی و گردشگری در زمینه احداث اقامتگاه های بومگردی و سنتی ورود کنند

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار