8th، مارس 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 8 th مارس 2021 ساعت 3:09 ق.ظ | کد خبر: 61394  

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول،بابیان اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دزفول پایین‌تر از میانگین کشوری است گفت: متاسفانه در نیمه اول اسفندماه فوتی‌های ما بر اثر ویروس کرونا به ۱۹ مورد رسیده است.

رضا پور آیین‌ در گفت و گو با خبرنگاردزمهراب، درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در این شهرستان، اظهار داشت: شهرستان دزفول از نظر وضعیت ویروس کرونا در شرایط بحرانی است؛ با توجه به اینکه ویروس جهش یافته انگلیسی سرعت انتقال و میزان مرگ و میر این ویروس بیشتر است و نیز متاسفانه همه گروه‌های سنی را درگیرمی‌کند همه باید تلاش کنیم با رعایت جدی شیوه نامه‌های بهداشتی هر چه سریع‌تر زنجیره انتقال ویروس کرونا را در شهرستان دزفول قطع کنیم.

وی با بیان اینکه بنا بر دستور استاندارخوزستان و فرماندار ویژه دزفول یگان‌های امدادی و خدماتی برون شهری و درون شهری مانور هشدارکرونا انجام شد، گفت: مانورکرونا در سطح شهرستان دزفول جهت هوشیاری مردم اجرا شد تا موضوع ویروس کرونا جدی گرفته بشود؛ و به این نکته توجه کنند که وضعیت شهرستان قرمز است و این قرمز بودند باعث افزایش بیماران سرپایی، افزایش موارد مثبت به ویروس کرونا و بستری شدن می‌شود.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول، گفت: در دو هفته اول اسفندماه نسبت به دو هفته اول بهمن ماه موارد مثبت بیماران سرپایی در شهرستان دزفول افرایش چشم‌گیری داشته است؛ اگر این شیوه تداوم داشته باشد متاسفانه باید گفت تعداد بیمارانی که از هفته ۳الی ۴ خردادماه که پیک اول کرونا در دزفول بود بیشتر می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه موارد بستری به اندازه موارد مثبت بیماران سرپایی افزایش نداشته، گفت: از هفته چهارم بهمن ماه موارد مثبت بستری مبتلا به ویروس کرونا در دزفول در حال افزایش است.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول،گفت: ورودبیماران مثبت سرپایی به ویروس کرونا از ۶۶درصد هزار نفر، در نیمه اول اسفند ماه جاری به ۱۸۸درصد هزار نفر رسیده است که نشان می‌دهد چرخه ویروس در جمعیت بالا است و با شیب ۹۰درجه مواردمثبت مبتلا به کرونا افرایش می‌باید.

وی با بیان اینکه همه شهرستان آلوده و درگیر ویروس کرونا شده است، گفت: بیشترین موارد ابتلاء به ویروس کرونا مروبط به بیمارانی است که با فرد مشکوک به کرونا یا محل کار تماس داشته و در مرحله بعدی بیشترین آمار مربوط  به افرادی است که دید و بازدید خانوادگی یا در مراسم جشن و عروسی و همچین مراسم تشییع شرکت داشته‌اند.

پورآیین در ادامه بیان کرد: این آمارها نشان از این دارد که افراد در تجمعات شرکت می‌کنند و فاصله گذاری اجتماعی مناسب نیست.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار