۲۱ام، اردیبهشت ۱۳۹۵
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۲۱ ام اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰ ب.ظ | کد خبر: 43007  

دزمهراب:  از دو کتاب فرهنگی-رسانه ای نخبه جوان دزفولی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد

به گزارش دزمهراب دو کتاب از نخبه جوان دزفولی برای اولین بار نمایشگاه بین المللی کتاب رونمایی شد. نویسنده این دو کتاب محمد رضا فتح اله بیاتی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه السلام می باشد. مشخصات این دو کتاب عبارتند از:

محمد بیاتی در گفتگو با دزمهراب گفت: این دوکتاب حاصل یک تلاش سه ساله و مشورت با صاحب نظران و اساتید برجسته این رشته است. ما سعی کردیم در مورد مباحث و مفاهیم تازه که کمتر بدان پرداخته شده است کار کنیم.

وی در ادامه افزود: جذابیت در رسانه دینی از موضوعاتی است که سال ها پیش و در سالیان پس از انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گرفته است. در این کتاب سعی شده است به سوالاتی نظیر اینکه یک اثر رسانه ای دینی اگر بخواهد جذابیت داشته باشد چه فاکتور هایی باید داشته باشد.

بیاتی در ادامه درباره مفهوم جذابیت در رسانه دینی گفت: یکی از مفاهیم کلیدی در بحث از رسانه، مفهوم جذابیت در رسانه است. همانطور که می­دانیم امروزه موفق ترین رسانه، رسانه­ای است که بتواند بیشترین مخاطب را جذب کند. در یک رسانه دینی علاوه بر خواسته مخاطب، دین و پیام دینی نقش محوری دارد. مخاطب تا زمانی که جذب تلویزیون نشود امکان تأثیر روی او و انتقال پیام وجود ندارد. در این کتاب به مؤلفه های جذابیت دینی در برنامه های تلویزیونی گفتگو محور تلویزیونی پرداخته شده است. این پژوهش پس از در نظر گرفتن چارچوب اسلامی و دو مؤلفه اساسی خلاقیت و رعایت ذائقه فرهنگی جامعه، ۵ عامل مجری، میهمان، موضوع، طراحی و دکور را به عنوان مؤلفه های جذابیت برنامه های گفتگو محور در نظر گرفته است و پس از توضیح این موارد به ویژگی های هر کدام پرداخته است.

کتاب های تالیف شده:

۱- جذابیت در رسانه دینی: مولفه های جذابیت دینی در برنامه های گفتگو محور تلویزیونی، نشر سدید

۲- « سواد رسانه ای: بایسته های آموزش سواد اینترنتی به نوجوانان» نشر سدید، این کتاب بصورت مشترک با آقای شایان فخاری تالیف شده است.

لازم به ذکر است محمد رضا فتح اله بیاتی، معاون هماهنگ کننده موسسه فرهنگی مهراب شهرستان دزفول می باشد.

بیاتی در ادامه با تاکید بر استفاده از اساتید و صاحب نظران رشته فرهنگ و ارتباطات در تدوین و تالیف این کتاب ها افزود: مقدمه کتاب جذابیت در رسانه دینی توسط دکتر محمد هادی همایون و مقدمه کتاب سواد رسانه ای به قلم دکتر ناصر باهنر نوشته شده اند.

شما می توانید ویدیوی معرفی کتاب «جذابیت در رسانه دینی» را در اینجا مشاهده بفرماید:

 

 

نظر بینندگان
 1. هادی says:

  احسنت به سایت که باید پر از چهره سازی جوانان این شهر باشه….و احسنت به آقای بیاتی به خاطر موضوعاتی که تالیف کرده اند. ان شاءالله در دزفول هم از این تاملات فرهنگی استفاده شود.

 2. davood says:

  احسنت به آقای بیاتی
  واقعاً باعث افتخارن

 3. یاسر says:

  بسم الله
  الحمدللله
  ان شاالله موفق و پاینده باشید آقای بیاتی برای اسلام و انقلاب
  آفرین دزمهراب

 4. آرام says:

  احسنت،امیدواریم پله های ترقی رو یکی یکی طی کنید،امیدوارم دزفول از همه ظرفیت هاش استفاده کنه

 5. دلسوز says:

  احسنت باعث سر بلندی و افتخار است آقا محمد

 6. علی موجودی ( الف دزفول) says:

  با سلام
  تبریک و خسته نباشید به دوست بزرگوارم بیاتی . . .
  امید که همیشه موفق باشند.
  منتظر کارهای دیگر ایشان هستیم و البته پیشنهاد می کنم که به صورت کارگاه نیز محتوای کتب را ارائه دهند تا انگیزه برای تهیه کتب بیشتر شود

ارسال نظر

     


-->