۵ام، دی ۱۳۹۵
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۵ ام دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۶ ب.ظ | کد خبر: 49401  

کم بارانی یا برداشتهای بی رویه؟

 دلیل کاهش سطح آب رودخانه دز در گفتگوی اختصاصی دزمهراب با مدیرعامل سد دز

سعید رئوفی نسب مدیرعامل سد دز در گفتگو اختصاصی با خبرنگار دزمهراب در خصوص کاهش سطح رودخانه دز توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش دزمهراب سعید رئوفی نسب مدیرعامل سد دز در گفتگو اختصاصی با خبرنگار دزمهراب در خصوص کاهش سطح آب رودخانه دز گفت: ما معمولا در این فصل از سال یعنی زمانی که پایین دست بارندگی میشود و به آب نیاز ندارد و نیز به برق زیاد هم نیاز نیست مقدار آب را  کنترل و ذخیره آب را انجام میدهیم.

وی تصریح کرد: از طرفی دیگر ورودی ما بدلیل خشکسالی به شدت کاهش دارد چراکه امسال پاییز خشکی را تنها با یک بارندگی پشست سر گذاشتیم در حالی که سال های گذشته در چنین زمانی ۴ یا ۵ تا بارندگی خیلی خوب داشته ایم.

مدیرعامل سد و نیروگاه سد دز با بیان اینکه شرایط غیرعادی یا مسئله ی خاصی در خصوص این کاهش خروجی آب سد دز نبوده است افزود: معاونت مطالعات سازمان آب و برق براساس نیاز شبکه به برق و نیز براساس میزان ورودی به دریاچه و ارتفاع دریاچه و همچنین نیاز آب پایین دست برای ما دستورالعملی صادر می کنند که به طور مثال می گویند متوسط آبتان در شبانه روز این مقدار باشد که در حال حاضر برای ما در سد دز حدود ۸۰ متر مکعب برثانیه در نظر گرفته اند.

رئوفی نسب همچنین در پاسخ به این سوال که وضعیت آب دریاچه پشت سد دز نیز مساعد نیست اظهار کرد: بله مقدار سطح آب دریاچه پایین است ولی طبیعی است چراکه این موقع از سال معمولا ما در حداقل ارتفاع قرار داریم و به همین خاطر است که درحال کنترل همین مقدار آب موجود هستیم تا انشاءالله منتظر باران های زمستانی باشیم.

وی در پایان در خصوص تاثیر برداشت های بی رویه از سرشاخه های دز در این کاهش گفت: برداشتها بحث دیگری است و الان واقعاً بارندگی نبوده و برداشت ها خیلی تاثیرگذار نیست.

425705326_270305_2194140842013380170 426134203_94897_18378677248143001026

نظر بینندگان
 1. دوست says:

  خیلی عجیبه..!
  میشه از پشت سد هم عکس بزارید؟

 2. یاسر says:

  بسم الله
  جا داره واقعا اگه دزمهراب میخواد نقش تحیلی خودش رو خوب ایفا بکنه، یه پرونده برا این موضوع باز کنه و از متخصصین و مسئولین تو این موضوع پیگیر بشه. قضیه سراسر ابهامه و جایی که ابهام باشه وظیفه ی تحلیلگران هست که سعی در شفاف سازی کنند.
  حزب اللهی بودن دزمهراب این اهمیت این مهم رو چند برابر می کنه!

ارسال نظر

     


-->