۷ام، دی ۱۳۹۵
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۷ ام دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸ ق.ظ | کد خبر: 49417  

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در سفر به دزفول:

 فعالیت های فرهنگی و هنری در دزفول کاهش یافته/این وضعیت شایسته دزفول نیست

مدتی است شاهد فروکش شدن فعالیت های این شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر هستیم که با وجود سابقه تاریخی،فرهنگی،مذهبی و هنری این وضعیت شایسته دزفول نیست.

به گزارش دزمهراب مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان روز  دوشنبه در سفر یکروزه به دزفول با حجه الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی امام جمعه این شهر دیدار و گفتگو کرد.

امام جمعه دزفول در این دیدار تعامل و همکاری خوب نهاد امامت جمعه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: جلسات شورای فرهنگ عمومی این شهرستان به صورت منظم برگزار و محور تصمیمات و سیاست گذاری های فرهنگی شهرستان دزفول است.

حجه الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: با تلاش می توان ظرفیت های فرهنگی دزفول را از قوه به فعل تبدیل کرد ضمن اینکه در دزفول فرصت برای همکاری نهادهای فرهنگی با محوریت شورای فرهنگ عمومی در راستای ارتقای فرهنگ عمومی وجود دارد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم های تجلیل از پیشکسوتان و مشاهیر دزفولی که در قید حیات هستند اذعان نمود: با برگزاری چنین آیینی ها می توان رشد و ارتقای فرهنگ را در جامعه نهادینه کرد و این بسیار ارزشمند است.

امام جمعه دزفول همچنین به مطالبات خبرنگاران اشاره و خواستار رسیدگی ویژه به وضعیت بیمه اصحاب رسانه شد.

img_8109

همچنین مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان نیز گفت: شهرستان دزفول دارای پیشینه غنی تاریخی، فرهنگی و مذهبی است و در حوزه هنری یک شهرستان تمام عیار است و باید با تلاش مضاعف همواره در حوزه فرهنگی و هنری محور و مرکز فعالیت ها قرار گیرد.

محمد جوروند افزود: با توجه به این پیشنیه فرهنگی در دزفول ولی مدتی است شاهد فروکش شدن فعالیت های این شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر هستیم که با وجود سابقه تاریخی،فرهنگی،مذهبی و هنری این وضعیت شایسته دزفول نیست.

وی همچنین خواستار حمایت و پشتیبانی امام جمعه دزفول شد و خاطر نشان کرد: با بازدید از شهرستان های مختلف استان درصدد حل مشکلات این شهرستان ها در حوزه فرهنگ و هنر هستیم و دزفول بعنوان نخستین شهرستان انتخاب شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان با تأکید بر نقش مهم و اثرگذار خاندان جلیل قاضی در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان دزفول، خواستار برگزاری آیین نکوداشت برای مجاهد نستوه و امام جمعه فقید دزفول “حضرت آیت الله سید مجدالدین قاضی(ره)” شد.

جلسه با فرماندار ویژه دزفول، دیدار با هنرمندان پیشکسوت و جلسه با هنرمندان شهرستان از دیگر برنامه های مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در سفرخود  به دزفول بود.

img_8112img_8115

دیدار با  استاد سخاوت، پیشکسوت تئاتر دزفول

img_8151

دیدار با  استاد «علی سلطانی» پیشکسوت تئاتر دزفول

img_8167

دیدار با استاد حبیب نقاش پشکسوت نقاشی

img_8159

دیدرا با علی زمانی راد قاری ممتاز دزفول

img_8188

ارسال نظر

     


-->