۷ام، دی ۱۳۹۵
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۷ ام دی ۱۳۹۵ ساعت ۲:۳۴ ب.ظ | کد خبر: 49429  

با پیگیری انجام شده و دستور استاندار خوزستان مشکل ساخت پایانه صادرات محصولات کشاورزی شمال خوزستان برطرف شده و این طرح مهم وارد گام اجرایی می شود.
به گزارش دزمهراب آصفی با بیان اینکه اخذ مجوز پایانه صادرات محصولات کشاورزی دزفول از مدتی پیش در دست بررسی و پیگیری است افزود: این طرح مهم به دلیل موانع زیست محیطی مدتها بلاتکلیف مانده بود.
وی افزود:در نشستی که به تازگی با حضور استاندار خوزستان برگزار شد این طرح مورد بررسی قرار گرفته و با ارائه راهکار و توضیح کارشناسی و توجیه پذیر مجوز ساخت این پایانه اخذ شد.
فرماندار دزفول گفت:با موافقت مسئولان استانی ۲ هکتار برای احداث پایانه صادرات محصولات کشاورزی جنب پارک جنگلی دزفول اختصاص یافت و سه هکتار نیز برای ساخت نمایشگاه بین المللی شمال خوزستان در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه سرمایه گذار پیشین پایانه صادرات محصولات کشاورزی دزفول کنار گذاشته شده است گفت:در حال حاضر چند متقاضی برای سرمایه گذاری در ساخت این پایانه اعلام آمادگی کرده اند که تقاضای آنها از سوی فرمانداری در دست بررسی است. و ساخت پایانه محصولات کشاورزی و نمایشگاه بین المللی شمال خوزستان افزون بر ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد .
در سال ۹۰ مجوز احداث پایانه صادرات محصولات کشاورزی دزفول صادر شد که به دلیل مشکلات زیست محیطی ساخت این پایانه پیش نرفت.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستای ایران نیز چندی پیش در سفر به دزفول بر ساخت پایانه صادراتی و سردخانه در دزفول تاکید کرد.
حسین صفایی افزود:دزفول و شمال خوزستان ظرفیت صادرات سبزی و میوه را دارد لذا احداث سردخانه و پایانه صادراتی در دزفول ضروری است.
سالانه حدود سه میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در دزفول تولید می شود که به دلیل نبود بازار فروش ناشی از فقدان پایانه صادراتی برخی از این محصولات از بین می رود و سالانه حدود پنج میلیون تن محصول کشاورزی شهرهای شمال خوزستان در میدان میوه و تره بار دزفول معامله می شود.
ایرنا

ارسال نظر

     


-->