۷ام، دی ۱۳۹۵
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۷ ام دی ۱۳۹۵ ساعت ۳:۵۷ ب.ظ | کد خبر: 49444  

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای فراهم‌کردن تمهیدات لازم جهت برگزاری کنگره بین المللی جندی‌شاپور گفت: از ابتدای بهمن‌ماه، یک تیم کاوشی فعالیت خود را در سایت باستانی آغاز می‌کنند که فعالیت این تیم تا زمان برگزاری کنگره ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش دزمهراب دکتر محمدرضا عصاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار علمی و آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: اقدامات عمرانی و تمهیدات انجام‌شده برای برپایی هرچه بهتر کنگره جندی‌شاپور به ٢ بخش تقسیم می‌شود که یک بخش فعالیت‌های مربوط به محوطه باستانی جندی‌شاپور و دیگری اقدامات صورت‌گرفته در فضای دانشگاه است که تاکنون پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند.

وی ادامه داد: ازجمله فعالیت‌های عمرانی دانشگاه در خصوص کنگره می‌توان به تجهیز و تکمیل آمفی‌تئاتر دانشگاه اشاره کرد؛ ساختمان اولیه آمفی‌تئاتر که از قبل ساخته شده بود، در حال تکمیل است؛ همچنین تجهیزات آن فراهم شده و تا فرا رسیدن زمان کنگره، نصب می‌شود.

عصاری تصریح کرد: علاوه بر ساختمان آمفی‌تئاتر محوطه‌سازی‌هایی نیز در اطراف این ساختمان در حال انجام است که تا زمان کنگره تکمیل می‌شود.

رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده در اطراف محوطه باستانی جندی‌شاپور گفت: از ابتدای بهمن‌ماه، یک تیم کاوشی فعالیت خود را در سایت باستانی آغاز می‌کنند که فعالیت این تیم تا زمان برگزاری کنگره ادامه پیدا می‌کند.

وی عنوان کرد: علاوه بر این اقدامات، با صحبت‌های انجام‌شده با معاون وزیر راه، قول مساعدت‌های لازم برای آماده‌سازی جاده‌های در دسترس محوطه تاریخی را دادند که اقدامات لازم تا ٢ ماه آینده و برگزاری کنگره، انجام شود تا بتوانیم یک همایش خوب و قابل قبول را برگزار کنیم.

کنگره بین‌المللی جندی‌شاپور ٢٧ و ٢٨ بهمن‌ماه ۹۵ (١۵ و ١۶ فوریه ٢٠١٧) در دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول برگزار می‌شود.

ارسال نظر

     


-->