۱۲ام، دی ۱۳۹۵
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۱۲ ام دی ۱۳۹۵ ساعت ۵:۳۷ ب.ظ | کد خبر: 49586  

استاندار خوزستان با تائید مسایل و مشکلات جامعه کارگری شاغل در کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: مسایل و مشکلات کارکنان و بازنشستگان این شرکت در دست پیگیری است

به گزارش دزمهراب غلامرضا شریعتی در محل گروه صنایع کاغذ پارس در هفت تپه با بیان اینکه دستگاه های اجرایی و معاونت امور اقتصادی استانداری خوزستان تلاش می کنند تا کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که به بخش خصوصی واگذار شده به ظرفیت اسمی با تولید بالا بازگردد افزود:مدیریت این شرکت باید تلاش کند تا حقوق کارگران را به موقع پرداخت کند و حق سنوات بازنشستگان خود را نیز بتدریج پرداخت نماید.
وی افزود:از آنجا که شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه مدت کوتاهی است که به بخش خصوصی واگذار شده لذا باید به آن فرصت داد و آنرا یاری کرد تا بتواند به روند فعالیت و تولید خود با رویکرد افزایش تولید ادامه دهد اما نمی توان از حقوق کارگران و مطالبات بازنشستگان این شرکت چشم پوشی کرد.
استاندار خوزستان تاکید کرد:کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شرایطی به بخش خصوصی واگذار شد که هفت ماه حقوق معوقه داشت و مشکلات بسیاری شرکت را زمینگیر کرده بود و سطح زیر کشت مزارع نیشکر نیز به شدت کاهش یافته بود ، اما در مدت حدود یکسال بخش خصوصی برای احیای این شرکت بزرگ تولید شکر به خوبی وارد عمل شده به طوریکه حقوق معوقه کارگران آن به یک ماه کاهش یافته است.
وی مجموع کارگران و افراد شاغل در این شرکت را بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر عنوان کرد و اظهار داشت:با احتساب خانوارهای این کارکنان ، بیش از ۱۳ هزار نفر به صورت مستقیم از این شرکت ارتزاق می کنند ، لذا نباید کاری کرد که روند تولید و فعالیت در این شرکت مختل شود.
شریعتی تاکید کرد:در راستای فعالیت این واحد بزرگ تولید شکر کشور ، بخش دولتی در رابطه با بدهی برق ، آب ، گاز و بیمه تامین اجتماعی کارکنان نهایت همکاری را با مدیریت جدید این شرکت داشته است تا این شرکت بتواند به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهد.
وی ابراز امیدواری کرد: کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با مدیریت جدید بتواند بر مشکلات فائق آمده و با افزایش تولید مطالبات کارگران و بازنشستگان خود را پرداخت کند.
نماینده عالی دولت در استان خوزستان اظهار کرد: در حالیکه چاره ای جز حمایت از این واحد بزرگ تولیدی وجود ندارد ، پرداخت مطالبات کارگران و نیز بازنشستگان آن نیز پیگیری می شود.
وی از تلاش فرماندار شوش و شورای تامین این شهرستان برای پیگیری مطالبات کارگران و بازنشستگان کشت و صنعت نیشکر هفت تپه تقدیر کرد و گفت: با افزایش سطح زیر کشت مزارع نیشکر با هدف افزایش تولید و نیز تلاش برای راه اندازی خط تولید الکل ، چشم انداز روشنی را می توان برای این شرکت ترسیم کرد اما باید به مدیریت جدید آن فرصت داد تا برنامه های خود را عملی کند.
جمعی از کارکنان بازنشسته کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شمال خوزستان روز شنبه در محل این شرکت تجمع صنفی برگزار کردند.
تاخیر در پرداخت حقوق و مطالبات کارگران شاغل در این شرکت بارها مورد اعتراض جامعه کارگری قرار گرفته است.
کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر پارسال از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذر شد.
شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.
ایرنا

ارسال نظر

     


-->