۱۴ام، دی ۱۳۹۵
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۱۴ ام دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷ ب.ظ | کد خبر: 49679  

کشف سه فقره کشتار غیر مجاز در دزفول

رییس اداره دامپزشکی شهرستان دزفول از کشف سه فقره کشتار غیر مجاز در شهرهای تابعه دزفول خبر داد

به گزارش دزمهراب دکتر ورجاوند با اعلام این خبر گفت :اکیپ های بهداشتی این اداره بصورت مستمر واحدهای فعال در تهیه ، تولید ، نگهداری و توزیع مواد غذایی با منشاء دامی را تحت کنترل قرار داده و در این راستا ۳ فقره کشتار غیر مجاز گوسفند در دو واحد قصابی در شهرهای تابعه این شهرستان کشف ، ضبط و دو واحد با تنظیم شکوایه این اداره به دادستانی شهرستان دزفول معرفی گردید.

 

کشف کشتار غیرمجاز یک نفر شتر در یک واحد مسکونی در دزفول

رئیس اداره دامپزشکی دزفول از کشتار غیرمجاز یک نفر شتر در واحد مسکونی خبر داد

به گزارش دزمهراب دکتر محسن ورجاوند با اعلام این خبر افزود : با توجه به بازرسیهای صورت گرفته و دریافت اطلاعات از نیروهای مردمی مبنی بر کشتار غیر مجاز یک نفر شتر در یک واحد مسکونی متعلق به یکی از قصابان ، بازرسین بهداشتی با مجوز قضائی بهمراه نیروهای انتظامی به محل مورد نظر رفته و لاشه شتر کشتار شده ضبط و بعلت بیمار بودن بطور کامل معدوم گردید.

دکتر ورجاوند اظهار نمودند : بیماری های مشترک عمدتاً از طریق مصرف فرآورده های خام دامی ناسالم به انسان سرایت مینماید و شهروندان باید هنگام خرید گوشت قرمز به مهر بهداشتی و لیبل مشخصات که تائید کننده سلامت لاشه می باشد توجه داشته باشند .
وی اظهار داشت: کشتار های غیر مجاز دام یکی از راه های انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام بوده و به منظور حفظ بهداشت عمومی و سلامت شهروندان با متخلفان در این خصوص برخورد میگردد .
شهروندان به منظور حفظ بهداشت عمومی هرگونه مورد مشکوک را به این اداره اعلام نمایند

ارسال نظر

     


-->