25th، ژانویه 2017
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 25 th ژانویه 2017 ساعت 6:23 ب.ظ | کد خبر: 49958  

با حضور شهردار در صحن شورای شهر؛

 لایحه بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی سال ۹۶ شهرداری دزفول تقدیم شورای شهر شد+جزئیات بودجه و تصاویر جلسه

شهردار دزفول صبح امروز لایحه بودجه 96 شهرداری دزفول را تقدیم هیات رییسه شوراشهر کرد.

به گزارش دزمهراب محمدرضا کرمی نژاد صبح امروز چهارشنبه با حضور در صحن علنی شورای شهر لایحه بودجه ۹۶ شهرداری را تقدیم شورای شهر دزفول کرد.

عظیم سرافراز رئیس شورای شهر دزفول در ابتدای جلسه ضمن گرامی داشت یاد شهدای حادثه پلاسکوتهران بر آموزش و رعایت نکات ایمنی ازسوی مردم و مسئولین تاکید داشت و در ادامه اظهار کرد: دستور جلسه امروز شورای شهر تقدیم لایحه بودجه ۹۶ شهرداری دزفول به شورای شهر است که از اعضا شورای شهر خواهشمندیم تجربیات سه ساله این شورا را سرلوحه خود قرار داده و به دور از حواشی و با نگاهی کارشناسانه آن را بررسی و تصویب نمایند.

وی با بیان اینکه در آستانه پایان این شورا و آغاز شورای پنجم میباشیم تصریح کرد: قطعاً نیمی از این بودجه را باید شورای پنجم و مدیریت جدید شهرداری مدیریت کند که باید در این زمینه هوشیاری و توجه ویژه اشته باشیم.

IMG_8475

تعریف نشدن پروژه ی جدیدی در بودجه ۹۶ نسبت به بودجه ۹۵

شهردار دزفول نیز در این جلسه طی سخنانی پیرامون جزئیاتی از لایحه بودجه تقدیمی به شورای شهر گفت: جهت گیری بودجه عملیاتی سال ۹۶ با در نظر گرفتن شرایط اقتصاد مقاومتی شامل حدود ۳۸ درصد بودجه جاری و ۶۲ درصد بودجه عمرانی است.

محمد رضا کرمی نژاد افزود: توزیع نسبتاً عادلانه بودجه عمرانی در تمامی نقاط مختلف شهر، تعیین پروژه های قابل توجه در مناطق کمتر توسعه یافته از جمله کوی مدرس، زیباشهر،مهرشهر و دیگر نقاط شهری، وجود تعدادی پروژه اساسی و زیرساختی، توجه ویژه به بخش حمل و نقل و ترافیک، پارک ها، منظر شهر، بافت تاریخی و مسائل فرهنگی از جمله ویژگی های شاخص بودجه ۹۶ میباشد.

وی با بیان اینکه جهت گیری این لایحه به سمت تکمیل پروژه های نیمه تمام است عنوان کرد: پروژه ی جدیدی در بودجه ۹۶ نسبت به بودجه ۹۵ تعریف نشده است و قطعاً تلاش خواهیم کرد تا پروژه های سال ۹۵ را در سال جدید تکمیل کنیم.

پیش بینی ۴۱۷میلیارد تومان درآمد با نسبت سرمایه گذاری 

شهردار دزفول در ادامه اظهار کرد: در بودجه سال۱۳۹۶ کل درآمدها با نسبت سرمایه گذای ۴۱۷میلیارد تومان پیش بینی شده است که در سال ۹۵ این رقم ۳۹۰ میلیارد تومان بوده است و این به معنای رشد حدود ۶ درصدی در بودجه سال جدید میباشد؛ همچنین این رقم پیش بینی شده بدون احتساب سرمایه گذاری ۲۰۰میلیارد است که ۲۲درصد افزایش نسبت به رقم ۱۶۳ میلیارد تومان بودجه ۹۵ است.

مهندس کرمی نژاد با بیان اینکه در لایحه بودجه۹۶ حجم سرمایه گذاری ها با کاهش ۴/۴درصدی روبرو است افزود: این کاهش رفع و به امید خدا شاهد افزایش آن نیز خواهیم بود؛ ضمن اینکه عمده در آمدها ناشی از عوارض عمومی، عوارض اختصاصی، بهای خدمات، درآمد موسسات انتفاعی شهرداری و دارائی تنظیم شده است.

وی افزایش ۳۰ و ۷۰ میلیارد تومانی را برای به ترتیب مالیات بر ارزش افزوده و فروش املاک در بودجه۹۶ عنوان و اذعان کرد: علت افزایش درآمد ناشی از مالیات پیش بینی شده به جهت توزیع افزوده بر سرانه جمعیت در برنامه ششم توسعه و نیز راه اندازی کارخانه فولاد است، همچنین از طرفی دیگر فروش املاک پروژه قائم و نقد شدن زمین پروژه طاوس دلیل پیش بینی افزایش درآمد ناشی از فروش املاک در بودجه ۹۶ است.

IMG_8492

تشریح اهم پروژه های عمرانی ۹۶ شهرداری دزفول

شهردار دزفول در ادامه با اشاره به هزینه های پیش بینی شده در بودجه ۹۶ این شهرداری اظهار کرد: عمده افزایش هزینه های جاری نسبت به سال ۹۵ برابر با دستورالعمل ها ۱۸ درصد است؛ ضمن اینکه مجموع هزینه های جاری ۷۶میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان پیش بینی شده که ۲۹ درصد افزایش نسبت به سال ۹۵ را داراست، همچنین مجموع هزینه های عمرانی پیش بینی شده با افزایش ۱۸درصدی نسبت به سال۹۵ مبلغ ۱۲۳میلیارد میباشد.

مهندس کرمی نژاد ادامه داد: پروژه های دیده شده در بودجه ۹۶ شامل ۱۰ طرح مطالعاتی و مشاوره ایی،  ۲۴ پروژه خدمات شهری، ۱۲مورد خرید، ۸۸ پروژه عمرانی ریز و درشت و نیز در بافت تاریخی ۱۸ پروژه میباشد، همچنین پروژه های سرمایه گذاری از جمله پروژه قائم، پارکینگ دروازه، پارکینگ نیایش، کارخانه زباله سوز نیز پیش بینی شده است.

وی اشاره ایی به اهم پروژه های عمرانی ۹۶ نیز داشت و گفت: پل ششم، تکمیل پل گاومیش آباد شرقی، پل گاومیش آباد غربی، تکمیل ساختمان اداری شهرداری، ساختمان شورای اسلامی شهر، مسقف کردن خیابان امام خمینی(ره)، تکمیل کانال مدرس، دوبانده کردن جاده شهیون و تکمیل پروژه فتح المبین از الویت های کاری ماست.

شهردار دزفول همچنین بار دیگر زمان افتتاح بخشی از پروژه فتح المبین شامل روگذر ۴۵ متری به جاده شوشتر را به تعویق انداخت و ۱۵ اسفند را زمان بهره برداری از این قسمت از پروژه نام برد، ضمن اینکه گفت تلاش جهت افتتاح کامل پروژه در چهارم خرداد سال آینده ادامه دارد.

کرمی نژاد ادامه داد: پیاده رو سازی، تکمیل کمربندی محمدی زاده(شرق) تا ملاصدار، احداث پل روگذر ۴۵متری شریعتی، احداث پایگاه نجات غریق، پیست موتورسواری، مرکز کنترل ترافیک، افزایش دوربین های شهری، نصب دوربین های پلاک خوان، خرید ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی، پارک مهرشهر، پارک رعنا، تکمیل کمربندی شهید دانش(غرب)، پارک قیصرامین پور، تکمیل پارک بانوان، زیباسازی منظر شهری، ایجاد سایت مشاغل مزاحم، احداث اتوبان آیت الله مدرس، تکمیل ورزشگاه شهید سوداگر، زیارتگاه قطعات موشکی، نوسازی زیارتگاه شهدای گمنام، تکمیل آرمستان جدید و پیگیری جابه جایی میدان میوه و تره بار از جمله پروژه هایی هستند که در بودجه ۹۶ دیده شده اند.

IMG_8547

انتقاد رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر به لایحه بودجه۹۶

در ادامه رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر دزفول در خصوص این لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری دزفول گفت: انتظاری که از شهرداری و اعضای شورای شهر وجود دارد این است که به موضوع تفریغ بودجه سال جاری یا دستورالعمل ارائه بودجه توجه کنند و بودجه را به مرز واقعیت نزدیک نمایند.

محسن ریاضی افزود: دستور العمل نوشتن بودجه اینگونه است که باید درآمد قطعی ۹ماهه امسال را که سپری شده است را در نظر گرفت، که ما در برآورد ۹ماه بودجه سال جاری ۲۷درصد درآمد داریم که این به معنای این است که به یک سوم تحققاتمان هم نرسیده ایم.

وی با بیان اینکه دستور العمل اراده بودجه مدلی ست که باعث میشود لایحه بودجه به واقعیت نزدیک شود تصریح کرد: اگر خدایی نکرده امسال هم این اتفاق نیافتد، برای سومین سال پیاپی است که بودجه ما نه تنها محقق نمی گردد بلکه حتی به مرز تحقق هم نزدیک نمیشود.

این عضو شهر اظهار کرد: ما قدری خروج از بودجه داریم و لایحه بودجه سال ۹۶ که اکنون شهردار محترم ارئه داده نسبت به تحقق بودجه سال جاری حدود ۳۰۰درصد افزایش دارد که روندی غیر منطقی است.

IMG_8471

در سال ۹۴ و ۹۵ با خشکسالی اعتباری مواجه بوده ایم

شهردار دزفول در پاسخ گفت: در سال ۹۴ و ۹۵ با خشکسالی اعتباری مواجه بوده ایم که تعداد پروانه ها و قیمت املاک با کاهش محسوسی مواجه شده است، با این حال با پیش بینی های به عمل آمده احساس می کنیم که در سال ۹۶ با گشایش های خوبی مواجه خواهیم شد و شهرداری نیز تمام تلاش خودرا در جهت تحقق بخش زیادی ازاین بودجه خواهد کرد.

کرمی نژاد همچنین اظهار کرد: امسال بودجه پیشنهادی را یک ماه زودتر به شورای شهر ارائه دادیم تا اعضای شورا بتوانند با دقت بیشتر همه جوانب آن را بررسی کنند و در صورت تشخیص آن را کاهش و یا افزایش دهند.

وی در پایان تاکید کرد: شهرداری با پیشنهادات سرمایه گذاری زیادی مواجه شده که نوید بهبود وضعیت درآمدی شهرداری را می دهد.

همچنین در این نشست آیت الله احمدی شاهرودی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری دقایقی در صحن شورای شهر دزفول حضور یافت و اظهار کرد: شورای شهر وظیفه ارائه خدمات شهری به شهروندان را دارد که باید با تمام همت دراین زمینه اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید روزهای خدمتگزاری خود را غنیمت بشمرند، گفت: مردم ولی نعمت ما هستند و باید شکر گزار این مردم باشیم و تمام مسئولان باید با تمام توان در حوزه فعالیت و خدمت رسانی خود به صورت ویژه تلاش کنند و به دور از حواشی و مسائل جانبی بفکر مصالح مردم و جامعه باشند.

IMG_8513

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار