50 روستای احمد فداله محروم ازحداقل امکانات - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
6th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 6 th ژانویه 2015 ساعت 2:06 ب.ظ | کد خبر: 25049  

 بخشدار شهیون دزفول گفت:ساکنان ۵۰ روستای دهستان احمد فداله از مناطق صعب العبور و کوهستانی دزفول از حداقل امکانات زیربنایی از جمله جاده و آب آشامیدنی محروم می باشند.

«شکراله قارم » روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا جمعیت دهستان احمدفداله از توابع بخش شهیون دزفول را با ۵۰ روستا ، هفت هزار نفر عنوان کرد و افزود:این منطقه به دلیل نداشتن راه دسترسی مناسب و صعب العبور بودن از حداقل امکانات محروم می باشد.

وی نبود آب آشامیدنی را از دیگر مشکلات اهالی این منطقه دانست و افزود:فرسودگی و کمبود مکان های آموزشی ، همچنین کمبود امکانات دامپزشکی از دیگر مشکلات اهالی این منطقه می باشد.

فرماندار دزفول نیز پس از بازدید از منطقه عشایری احمد فداله به وسیله بالگرد جمعیت هلال احمر ، فقدان راه ارتباطی را مهمترین مشکل این منطقه عنوان کرد.

« حبیب اله آصفی» گفت:در این بازدید که با همراهی رییس آموزش وپرورش سردشت،رییس امور عشایر ،مشاور مدیر کل هلال احمر خوزستان،سرپرست هلال احمر دزفول و فرمانده بسیج اصناف استان خوزستان انجام شد از نزدیک با اهالی منطقه احمدفداله گفت و گو شد.

وی افزود:در این بازدید اهالی منطقه احمدفداله مشکلات خود را که مهمترین آنها نبود راه ارتباطی و عدم وجود جاده دسترسی بود مطرح کرده و خواستار توجه مسوولان به این منطقه محروم شدند.

سرپرست جمعیت هلال احمر دزفول نیز گفت:در این بازدید علاوه بر بررسی مشکلات اهالی منطقه مقداری مواد غذایی از جمله آرد ، حبوبات ، کنسرو و نیز لوازم التحریر بین عشایر توزیع شد.

«عبدالعظیم رضایی مرساق » افزود:در این بازدید اقلام آموزشی وبهداشتی نیز بین معلمان و دانش آموزان منطقه توزیع شد.

دهستان احمد فداله ۱۲۰ کیلومتر با شهر دزفول فاصله داشته و بهسازی و آسفالت جاده خاکی آن ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

جاده احمد فداله به عنوان یکی از مسیرهای کوچ عشایر از اهمیت زیادی برخوردار میباشد.

دسترسی عسایر به پل کول و کوچ به الیگودرز از این جاده غیر ایمن انجام می شود که باید هر چه سریعتر بهسازی شود.

منطقه احمدفداله ۲۰ درصد مساحت شهرستان دزفول را شامل می شود.

شهرستان دزفول با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارای چهار بخش مرکزی ، شهیون ، سردشت و چغامیش می باشد.

 
ایرنا

ارسال نظر

     


-->