۱ام، اسفند ۱۳۹۵
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۱ ام اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۹:۳۲ ق.ظ | کد خبر: 50682  

⭕️ بیانیه بسیج دانشجویی دزفول در پی لغو چندباره سخنرانی دکتر عباسی

 کسانی که در این شهرستان، مدام دم از آزادی بیان میزنند خودشان اولین شخص در نفی و خفقان آزادی اندیشه، بیان و قلم هستند

دزمهراب:نشست دانشجویان شهرستان دزفول با دکتر حسن عباسی در گام سوم نیز با درهای بسته رو به رو شد.

⭕️ بیانیه دفتر بسیج دانشجویی شهرستان دزفول:

بسمه تعالی

نشست دانشجویان شهرستان دزفول با دکتر حسن عباسی در گام سوم نیز با درهای بسته رو به رو شد.

آزادی بیان و امکان فعالیت آزادانه جزء اصلی و لازمه کارتشکل های دانشجویی است که  متاسفانه یا خوشبختانه  بعضی از افراد و ساختار ها در حالی که به ظاهر خود را دغدغه مند این اصل اصیل نشان می دهند ولی در شرایط و بزنگاه های خاص روی واقعی خود را نشان می دهند.

بعد از تلاش طولانی مدت جنبش دانشجویی انقلابی در پی دعوت از استاد حسن عباسی با وجود همه مشکلات و عدم موافقت برگزاری این نشست بصیرتی در دانشگاه ، تلاش شد این برنامه در سالن اجتماعات موزه دفاع مقدس با موضول (جریان لیبرال داخلی ، شیفته غرب) در تاریخ ۱ اسفند برگزار شود ، اما کمتر از ۱۲ ساعت قبل از برنامه با فشار و کارشکنی از طرف نهاد های صاحب قدرت از در اختیار نگذاشتن سالن اجتماعت موزه دفاع مقدس نیز برای این نشست مطلع شدیم .

جای تاسف دارد برای کسانی که در این شهرستان، مدام دم از آزادی بیان میزنند ولی خودشان اولین شخص در نفی و خفقان آزادی اندیشه ،بیان و قلم  میباشند.

به وضوح مشخص است، کسانی که با ارزش ها و مبانی مخالفت میکنند، درواقع با اغراض سیاسی وحزبی دست به این  اقدام می زنند و نفوذ جریان های لیبرال در دستگاه های تصمیم ساز در سطح شهرستان که منجر به لغو نشست دانشجویی با محتوایی ارزشی و انقلابی شد،  این مسئله را برای ما به طور کامل روشن نمود که تبیین ارزشها و عدالت اجتماعی برخلاف خط مشی فکری دولت تدبیر و امید می باشد، در غیر این صورت چرا باید اینگونه عمل کنند؟

به راستی که آزادی فکر و بیان یکی از ارزش های انقلاب است، در حالی که آزادی فکر و اندیشه امروز یک شعار پذیرفته شده ی جهانیست، در تعجب آن هستیم که هنوز برخی ها در این دوره، اینگونه در مقابل جریان انقلاب سنگ اندازی میکنند.

اما آنچه ما را دلگیر می کند عدم پایبندی به وعده ها از طرف کسانی است که خود و جناحشان را داعیه دار آزادی بیان می پندارند و خود را همیشه مظلوم نشان داده و می دهند؛ و به ظاهر از《بستن دهان منتقدان》به خدا پناه می برند اما همینکه قدرتی به دست می آورند ؛ وعده هایشان در دریای فراموشی غرق می شوند و به جای 《پایداری بر وعده های گذشته》 راه 《باقی ماندن  در قدرت به هر قیمتی در آینده》 را پیش میگیرند  و سخنرانی های منتقدین را لغو و حق مشروع و قانونی دانشجو که آگاهیست را زیر پا میگذارند؛ تا شاید چند صباحی بیشتر از منبع قدرتشان ارتزاق کرده و بهره مند باشند.

در آخر بسیج دانشجویی اعلام میدارد که با توجه به عدم آزادی بیان توسط مسئولین شهری و استانی در نشست دانشجویی و کنسلی برنامه،
دانشجویان طالب حقیقت جهت بهره مندی از سخنان این استاد دانشگاه امشب در برنامه ساعت۲۰مسجد شهید توتونچی به صورت گسترده شرکت خواهند کرد.

والعاقبه للمتقین……

?بیانیه دفتر بسیج دانشجویی شهرستان دزفول
_

نظر بینندگان
  1. توحید says:

    من به زحمت خودمو تا موزه دفاع مقدس رسوندم بعد میگن سخنرانی نیست، کی مسوله؟

ارسال نظر

     


-->