5th، آوریل 2017
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 5 th آوریل 2017 ساعت 9:08 ب.ظ | کد خبر: 51465  

به گزارش دزمهراب اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به همراه محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و نیز مسئولان استان خوزستان عصر امروز چهارشنبه در جریان سفر به دزفول از سه طرح بزرگ تولیدی در این شهرستان بهره برداری به عمل آوردند.

در ابتدا مسئولین فاز نخست خط تولید روغن های خوراکی شرکت فربست دزفول وابسته به شرکت کشت و صنعت گلستان را مورد بهره برداری قرار دادند.

این با صرف اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال در فاز نخست خود ۶۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و بیش از ۲ هزار نفر اشتغالزایی غیرمستقیم خواهد داشت و ظرفیت تولید روزانه روغن خوراکی آن ۳۰۰ تن است.

فاز دوم این طرح توسعه کارخانه روغن نباتی دزفول تیرماه سال جاری با ظرفیت تولید روزانه ۵۰۰ تن روغن نیز افتتاح می شود و برای آن بالغ بر یک هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که با افزایش تولید اشتغالزایی مستقیم آن در فاز دوم به ۴۰۰ نفر افزایش می یابد.

جهانگیری پس از افتتاح این طرح به همراه وزیران و سایر هیئت همراه با حضور در کارخانه قارچ دزفول وابسته به شرکت کشاورزی جلگه دز، پروژه تولید بستر رویشی بذر کاری شده و رشد یافته قارچ خوراکی (کمپوست فاز ۳) را افتتاح و از خط تولید آن بازدید کرد.

این کارخانه به ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال به منظور مصرف پسماند محصولات کشاورزی شامل کلش گندم، باگاس نیشکر و کود مرغ به عنوان آلاینده های محیط زیست و تبدیل به کود آلی و غنی شده با سرمایه گذاری بخش خصوصی و تسهیلات بانکی در دزفول راه اندازی شده است.

میزان سرمایه گذاری انجام شده برای اجرای این طرح ۶۴۵ میلیارد ریال بوده که ۳۰۸ میلیارد ریال از این اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.ظرفیت اشتغال ایجاد شده با راه اندازی این طرح ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم است.

همچنین فاز نخست مجتمع فولاد روهینا جنوب به عنوان بزرگترین کارخانه فولاد شمال استان خوزستان نیز با حضور معاون اول رئیس جمهوری و دیگر مسئولین در دزفول به بهره برداری رسید.

با بهره‌برداری از  طرح فولاد دزفول، امکان تولید سالیانه بیش از ۴۵۰ هزار تن فولاد در فاز اول آن وجود دارد که این اجرای این طرح از سال ۱۳۹۱ در شمال استان خوزستان آغاز شد.

این طرح با اعتبار بالغ بر ۳۵ میلیون دلار و در قالب اعتبارات ارزی و ۱۲۰۰ میلیارد ریال و در قالب اعتبارات داخلی طراحی و به اجرا رسیده است.

برق این کارخانه از شبکه برق ۱۳۲ کیلو واتی که توسط یک خط انتقال به پست کارخانه انتقال داده شده و دارای یک ترانسفورماتور ۱۳۲ به ۳۳ کیلو واتی تامین می شود.

با بهره‌برداری از کارخانه فولاد دزفول، ۲۱۴ فرصت شغلی مستقیم و بیش از ۲ هزار فرصت شغلی ایجاد و محصولات این واحد تولیدی، دارای استانداردهای روز جهان است.

کارخانه فولاد دزفول با هدف تولید انواع میله گرد ساختمانی و صنعتی و در مساحتی بالغ بر ۳۶ هکتار شهرستان دزفول و در مسیر ارتباطی این شهرستان به سمت شوشتر احداث شده است.

گزارش تصویری دزمهراب از این سفر در ادامه آمده است

ارسال نظر

     


-->