۱۷ام، اردیبهشت ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۱۷ ام اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷ ق.ظ | کد خبر: 51911  

گفتگوی دزمهراب با رییس ستاد رییسی در دزفول

 ما در شهرستانی زندگی میکنیم که قریب به ۳۰ تا ۴۰ هزار بیکار دارد که متاسفانه بخش عمده ی آنها تحصیل کرده هستند

آقای رییسی پولی برای خرج کردن ندارند حتی ایشان منزل فعلی خود را برا تامین هزینه های تبلیغات فروخته اند

به گزارش دزمهراب مهندس محسن ریاضی رییس ستاد دکتر رییسی و عضو شورای شهر شهرستان دزفول در گفتگو با خبرنگار ما،از برنامه های ستاد دکتر رییسی در دو هفته ی آتی خبرداد.

با عرض سلام
برنامه ی ستاد شما برای این دو هفته ی مانده به انتخابات چه خواهد بود؟
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکارانتان در پایگاه خبری دزمهراب
اهم کارهای ما برپایی ستادها بوده است به گونه ای که ما هرشب یک الی دو ستاد راه انداری میکنیم.
ستادهای ما در خیابان های امام خمینی شمالی ، شریعتی ،امام خمینی جنوبی و بلوار فتح المبین هستند.
به محظ اینکه این ستاد ها راه اندازی شوند ان شاالله ما در کنارش بحث تولید محتوا ، چاپ برو شور و نشریه را خواهیم داشت. ضمن اینکه به لطف خدا امشب تعدادی نشریه چاپ و بین مردم توزیع شدند.
بعد از آن موج سوم ما نهضت سخرانی است . که از ظرفیت سخنرانان کشوری ، استانی و ان شاالله شهرستانی برای تبیین وضعیت موجود ، نه به وضعیت فعلی و آری به چه جریانی و چه جهتی استفاده خواهیم کرد.

در خصوص ستاد جوانان اگر توضیحی هست بفرمایید.
با توجه به اینکه شور انقلابی را میتوان بیشتر نزد جوانان پیدا کرد گرچه تمام ملت از این شور و شعور بحمدالله برخوردار هستند اما جوانان به تناسب سن جوانی خود آن نشاط ویژه را دارند ، ما نیز خاصه ستادی را به عزیزان جوانمان تحت عنوان ستاد دانشجویی اختصاص داده ایم که در تقاطع خیابان شریعتی و آفرینش قرار دارد و بچه هایی حدودا از ده دانشگاه مختلف در آن جمع شده اند.

هزینه ی این ستاد ها از کجا تامین میشود؟
هزینه ها تقریبا تامین نمیشود (با خنده) با توجه به اینکه ما ازاول میدانستیم که جناب آقای رییسی پولی برای خرج کردن ندارند و حتی ایشان خانه ی فعلی خود را فروخته اند تا هزینه ی تبلیغات را تامین کنند ، حتی با کمک هایی که در این خصوص به آقای رییسی شد بلاخره ایشان توانستند نهایتا به هراستانی پانزده میلیون تومان تخصیص دهند.
شما میدانید در استانی مانند استان خوزستان که تقریبا بیستو هشت شهر دارد پانزده میلیون بسیار مبلغ پایینیست . لذا ما از این کمک ها صرف نظر کرده ایم و فقط به چند تا پوستری که احیانا از استان به ما برسد دلمان را خوش کردیم به علاوه ی کمک های مردمی که شکر خدا انجام میشود. ما همین جا از مردم عزیز تقاضا میکنیم که جهت جریان افتادن ستاد های تبلیغاتی آقای رییسی که در واقع ایشان دارند گفتمان انقلاب را پیش میبرند در بحث تامین مالی ان شاالله دست ما را بگیرند.

 

و در آخر حرف شما به مردم دزفول چیست؟
حرفمان این است که ما در شهرستانی زندگی میکنیم که قریب به ۳۰ تا ۴۰ هزار بیکار دارد که متاسفانه بخش عمده ی آنها تحصیل کرده هستند. از طرفی هرگاه بحث اشتغال در شهر میشود اعلام میکنیم که دزفول زمین های کشاورزی بسیاری دارد.
خب آیا کسی گفته است از ظرفیت زمین های کشاورزی تا حالا چه استفاده ای شده است؟
آیا این زمینه برای گل مریم ما ایجاد شده است که جهانی شود؟
آیا محصول کشاورزی ما توانسته صنایع تبدیل را در کنار خود بیاورد؟
آیا با توجه به فصل یخبندان بعضی کشورها ، خط هوایی را برای صادراتمان به مکان هایی مانند سیبری و روسیه که به راحتی میتوانیم با قیمتی بسیار بالا سبزی ها و محصولاتی که در دزفول تولید میشوند را به آنجا عرضه کنیم ایجاد کرده ایم؟
همه ی این موارد تولید اشتغال میکنند. با اینکه ۶۰ درصد اقتصاد مردم دزفول به کشاورزی وصل است میبینید که ما کشاورزی را رها کرده ایم.
ما باید طرح های آبیاری مکانیزه ، صنایع تبدیلی را به شهرمان وارد کنیم .حتی نباید یک ذره از آنچه که در حوضه ی کشاورزی داریم هدر برود.
اگر چرخ کشاورزی در این شهر چرخید مشکل اشتغال تا حد بسیار زیادی حل خواهد شد ، رونق اقتصادی اتفاق خواهد افتاد و مهاجرت ها کم میشوند.
اگر کشاورزی ما به شکل صنعتی و مدرن پیش برود ، شما میبینید مکانیک ها، ماشین دار ها ، تعمیر گاه ها و کارخانه جاتهای ما بیکار نخواهند بود.
انواع اقسام شغل ها ایجاد خواهد شد که قطع به یقین میتواند ظرفیت اشتغال را برای ما درست کند.

نظر بینندگان
  1. غلامرضا says:

    چرا زمینهای کشاورزی من را نمیدهید تا ۱۰۰ رای بدهم

ارسال نظر

     


-->