۱۸ام، اردیبهشت ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۱۸ ام اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۳:۳۴ ب.ظ | کد خبر: 51941  

۱۷ اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سازمان بسیج سازندگی به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی است. این سازمان در راستای اهداف ترسیم شده با اجرای طرح های عمرانی و تولیدی ،خدماتی ارزنده ای به ساکنان مناطق محروم کشور داشته است.

به گزارش دزمهراب بسیج سازندگی با گذشت ۱۷ سال از فعالیتش، در قالب اردوهای هجرت (با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان) در همه عرصه‌ها اعم از آموزشی، بهداشتی، فنی و حرفه‌ای، خدمات‌رسانی، عمرانی، مرمت ، بهسازی و زیباسازی مدارس وارد عمل شده و موفق به اجرای طرح های مختلفی در مناطق مختلف کشور شده است.
تاسیس سازمان بسیج سازندگی به سال ۱۳۷۹ برمی‌گردد که براساس تدابیر مقام معظم رهبری برای شکوفایی استعدادهای ذخیره شده در جوانان این سازمان با هدف استفاده از نیروی نشاط جوانان برای سازندگی کشور در اوقات فراغت تشکیل شد.
در این راستا سازمان بسیج سازندگی دزفول نیز با ورود به عرصه خدمات رسانی به ساکنان محروم شهرستان دزفول به ویژه منطقه محروم و دور افتاده احمد فداله و دره کاید در بخش شهیون طرح های مختلفی در بخش آموزشی ، بهداشتی ، عمرانی و خدماتی در این مناطق اجرا کرده است.
به گفته مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه دزفول بسیج سازندگی در سه محور محرومیت زدایی،اردوهای جهادی و اقتصاد مقاومتی فعالیت دارد که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در مدت یکسال اخیر هشت میلیارد ریال تسهیلات بانکی به بیش از ۵۰ نفر در شهرستان دزفول پرداخت کرده که این تسهیلات به اشتغالزایی ۱۰۰ نفر انجامید.
سرگرد پاسدار عبدالرحیم حکیمی فر افزود:این تسهیلات به پرورش بلدرچین،مرغ بومی،شترمرغ،شیلات ،قارچ ،روغن گیری ،کلوچه پزی ،تولید عرقیات و ترشیجات اختصاص یافت .
وی اضافه کرد:در مدت یکسال اخیر دو هزار و ۶۰۰ نفر به اردوهای جهادی یکروزه اعزام شدند و به کاشت نهال و هرس درختان و برداشت میوه و مرمت خانه های محروم پرداختند ضمن اینکه در این مدت ۴۵۰ نفر نیز به اردوهای جهادی هفت روزه مناطق محروم و صعب العبور اعزام شدند .
وی گفت:طرح هجرت دانش آموزی نیز با همکاری بسیج دانش آموزی با حضور ۳۹۵ دانش آموز در سطح مدارس دزفول اجرا شد و دانش آموزان به تعمیر مدارس،رنگ آمیزی ،شعارنویسی و خط کشی مدارس پرداختند.
حکیمی فر اعزام ۲۰ تیم پزشکی به مناطق محروم را از دیگر فعالیت های بسیج سازندگی دزفول برشمرد و گفت:احداث چهار خانه عالم در شهر صفی آباد،میانرود،حمزه و روستای شهید بهشتی،احداث ۱۲ باب خانه و تحویل به مددجویان کمیته امداد در مناطق مختلف شهرستان از جمله گاومیش آباد شرقی،روستای عدالت،قلعه طوق، میانرود ،قلعه سید و شهیون از دیگر فعالیت های بسیج سازندگی در دزفول می باشد.
وی افزود:همچنین با همکاری دامپزشکی دزفول ۴۸ هزار قطعه طیور در روستاهای محروم دزفول واکسینه شدند و به چهار روستای محروم دزفول شامل دره کول ،روستای مرزیلا در بخش دارخلک ،چاله تاک بالا و پائین آبرسانی شد و آبرسانی به دو روستای دیگر در حال انجام است .
وی افزود:به میمنت اعیاد شعبانیه نیز ۱۰ سری جهیزیه با ارزش هر جهیزیه ۱۰۰ میلیون ریال به نو عروسان نیازمند اهدا شد و برای تهیه این جهیزیه ها از کالای ایرانی و تولید داخل استفاده شد.
حکیمی به مشارکت بسیجیان عضو بسیج سازندگی دزفول در اجرای طرح مقابله با ریزگردها نیز اشاره کرد و گفت:در گام نخست کاشت چهار هزار نهال آغاز شده که بسیجیان دزفول در اقدامی قابل تقدیر ۱۰۰ هکتار از کانون ریزگردها را در محدوده آزادراه خلیج فارس،اهواز و ماهشهر نهال کاری کردند.
ایرنا

ارسال نظر

     


-->