520 گواهی نامه قرآنی برای زندانیان دزفول صادر شده است - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
2nd، دسامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 2 nd دسامبر 2013 ساعت 6:59 ب.ظ | کد خبر: 10121  

رییس ندامتگاه فجر دزفول و هیئت همراه با امام جمعه و نماینده ی ولی فقیه در دزفول در دفتر ایشان دیدار کردند.

“ابوالقاسم شمس آبادی” با بیان گزارشی از عملکرد و فعالیت های ندامتگاه دزفول گفت:در سال جاری با همکاری نهضت سوادآموزی و آموزش و پرورش شهرستان دزفول روزانه ۴ کلاس سوادآموزی در این زندان برگزار می شودو بازرسان نهضت سوادآموزی ندامتگاه دزفول را از نظر محتوای درسی بهترین مکان سوادآموزی در سطح زندانها ارزیابی کرده اند.

وی در خصوص فعالیت های قرآنی این مجموعه افزود :تا کنون ۵۲۰ گواهی نامه از سوی سازمان تبلیغات اسلامی برای حافظان و قاریان قرآن این مجموعه صادر شده است.

رییس ندامتگاه دزفول از دیگر آموزشها در سطح زندان دزفول به آموزش بهداشت عمومی و ارائه ی گواهی به ۱۲۰ نفر از زندانیان آموزش دیده اشاره نموده و افزود: مراسمات معنوی همچون اعتکاف ،احیاء ماه رمضان و عزاداری های ماه محرم بسیار باشکوه و با حضور مداحان برگزار شد.

“ابوالقاسم شمس آبادی” به برگزاری کلاسها و صدور گواهینامه های آرایشگری ،برقکشی ساختمان  و دیگر آموزشهای ساختمانی اشاره نموده و تصریح کرد:در صورتی که زندانیان پس از آزادی حرفه ی پردرآمدداشته باشند دیگر سراغ کارها و اعمال خلاف نخواهند رفت.

امام جمعه دزفول پس از گرامیداشت ایام حزن و اندوه اباعبدالله الحسین علیه السلام با تقدیر و تشکر از کارهای صورت گرفته در ندامتگاه فجر دزفول گفت: امنیت اخلاقی و اقتصادی اجتماع به واسطه ی فعالیت های این مجموعه است زیرا همه ی افرادی که  اعمال ناهنجار و خلاف مرتکب می شوند و باید مدتی در حبس باشند زیر دست شما خواهند بود.

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی”با اشاره به دوره ی عبرت پذیری در زمان مجازات زندانیان تصریح کرد:از این دوره برای انجام آموزش و فعالیت های فرهنگی باید به صورت بهینه استفاده کرد زیرا دوره ای اثرگذار بوده که پس از آزادی زندانی اثرات مستقیم بر خانواده ی فرد و اجتماع خواهد داشت .

“رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول” از همه ی مسئولین خواست تا در متنبه شدن واقعی زندانیان کمک کنند زیرا زندانیان  همانند بیماران، نیاز به درمان دارند تا سلامت روح خود را بازیابند و در آینده و برگشت به جامعه، انسانی مفید گردند.

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی “در پایان سخنان خود با تاکید بر ارتقاء سطح فرهنگی ، آموزش های دینی ،علم آموزی و علوم قرآن خاطر نشان کرد:زندانیان هرچه بیشتر با قرآن مانوس شوند اثرات مثبت بیشتری از آن خواهند دید زیرا قرآن نقاط سیاه  قلب را با نور خود برطرف نموده و فرد گناهکار اصلاح  و به جامعه برخواهد گشت و این امر هچون زنده کردن جامعه مرده است.

e0fd8502370b671a896ce346a40b8e12_XL

مجددز

ارسال نظر

     


-->