۴ام، خرداد ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۴ ام خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۵:۵۲ ب.ظ | کد خبر: 52322  

به مناسبت چهارم خرداد روز دزفول

 فاز نخست پارک موزه دفاع مقدس دزفول افتتاح شد+تصاویر

همزمان با چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری و روز دزفول فاز نخست پارک موزه دفاع مقدس دزفول با برگزاری آئینی با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان ارشد نظامی و کشوری صبح روز پنجشنبه افتتاح شد.

به گزارش دزمهراب همزمان با چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری و روز دزفول فاز نخست پارک موزه دفاع مقدس دزفول با برگزاری آئینی با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان ارشد نظامی و کشوری صبح روز پنجشنبه افتتاح شد.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، در این آئین طی سخنانی با گرامی داشت چهارم خرداد روز ملی مقاومت دزفول، گفت: دشمن در روزهای آغازین جنگ که به ایران هجوم آورد هرگز تصور نمی کرد که با مقاومت مردمی روبرو شود.

وی با بیان اینکه مردم ایران با جان و مال خود در مقابل دشمن بعثی ایستادگی کردند و هشت سال جنگ تحمیلی حاصل این مقاومت مردمی است و شاخص آن مردم دزفول است، افزود: امروز دستاورد این مقاومت امنیت و آرامشی است که در کشور حاکم شده است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در سال اقتصاد مقاومتی به سر می بریم و باید همچون دوران دفاع مقدس با تمام امکانات وارد شویم و بتوانیم بیکاری را مهار و تولید و اشتغال را افزایش دهیم.

شریعتی، به مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و اذعان داشت: این شهر که در دوران دفاع مقدس به عنوان نماد مقاومت و پایداری ملت ایران شناخته شده است امروز هم می توان به موتور محرک و نماد پیشرفت و توسعه استان تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه دزفول یکی از شهرهای نمونه استان خوزستان در شاخص های مختلف است، ابراز کرد: دزفول با توجه به ظرفیت های موجود و طرح های در دست اجرا در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی پیشتاز است و می توانند در رشد و توسعه کشور پیشتاز باشند.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار خوزستان نیز در این مراسم افتتاح اظهار کرد: ایستادگی و مقاومت مردم دزفول در هشت سال دفاع مقدس الگویی ماندگار برای نسل آینده است که باید این امانت را به درستی جمع آوری ، مستندسازی و منتقل کرد.

سردار محمد علیپور آثار دفاع مقدس را گنجینه ای بیکران دانست و تصریح کرد: امروز دزفول باید آنچه را که از گذشته داشته برای حفظ و انتقال آنها به آیندگان به ودیعه بگذارد و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در این راستا آمادگی دارد تا آثار و اسناد مقاومت مردم دزفول را مستندسازی کند.

وی در پایان گفت: از مردم دزفول که دلاورانه زیر بمباران موشکی ، هوایی و توپخانه ای دشمن ایستادگی کردند خواستارم که آثار ، اسناد و خاطرات خود را از آن دوران در اختیار مرکز فرهنگی دفاع مقدس قرار دهند تا برای حفظ و نگهداری این آثار و انتقال به نسل آینده ، مستند سازی شوند.

مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول علاوه بر پژوهشکده و کتابخانه ، دارای موزه ای مسقف و پارک موزه است که در طراحی آن فضای سبز ، یادمان شهدای گمنام ، سردرب ، گونه های گیاهی نخل ، زیتون و فضای موزه ای دفاع مقدس همچنین مکانی برای استقرار ادوات جنگی و ماکت شهر موشکی دزفول گنجانده شده است.

فاز نخست پارک موزه شامل بخش موزه مسقف مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول با حضور مسئولین استانی و شهری به مناسبت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری – روز دزفول افتتاح شد.

در این آئین کتابخانه تخصصی دفاع مقدس نیز که بیش از چهار هزار و ۵۰۰ عنوان کتاب با موضوع جنگ و دفاع مقدس و دزفول در آن نگهداری می شود مورد بازدید قرار گرفت و نقشه نظامی یکی از عملیات رزمندگان علیه متجاوزان بعثی در دوران جنگ هشت ساله تشریح شد.

ارسال نظر

     


-->