حاشیه عجیب یک گفتگوی تلویزیونی و واکنش هایی عجیب تر در فضای مجازی/ عادت کرده ایم پاسخ کار اشتباه را با اشتباه بدهیم! - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
18th، ژوئن 2017
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 18 th ژوئن 2017 ساعت 9:38 ق.ظ | کد خبر: 52815  

به گزارش دزمهراب شب گذشته مهمان خانم برنامه ماه عسل شبکه سه سیما که بهمراه شوهر رزمنده اش به این برنامه آمده بود در میان صحبت های خود به روایتی از دزفول زمان جنگ اشاره کرد و گفت:

«خانمه از دوران جنگ که در دزفول بود، می گفت: شهر خالی از سکنه بود و من خودم تنها در منزلی در دزفول بود و شوهرم در جبهه… . شوهرم به من یک کلت داد تا در صورت لزوم از خودم دفاع کنم. خانمه گفت: من با یک بچه یکسال و نیمه تنها بودیم هیچ غذایی در خانه نداشتیم. قدری نان خشک کپک زده بود که قدری آب روی آنها می ریختم و به دخترم می دادم و اشک می ریختم. خانمه گفت: اینقدر ترسیده بودم. پنجره های منزل را با پتو پوشانده بودیم و با یک فانوس در آن شرایط بودیم و حتی نور فانوس را بسیار کم می کردم تا دشمن متوجه نشود. صدایی در خیابان از ماشینهای نظامی شنیدم از لایه پنجره نگاه کردم . هر آن می گفتم عراقیها الانه که از دیوار وارد منزلمان شوند!! کلتی که شوهرم داده بود آماده کردم که اگر عراقی ها آمدن خودم را بکشم و حتی تمرین هم کردم، حتی توی فکر بودم که بچه ام را چکار کنم… .(پلاک)

این خانم از دزفولی گفت که در واقعیت اصلا اینگونه نبوده است! چرا که در خاطرات بسیاری از فرماندهان جنگ هست که دزفول را با شناخت از مقاومت مردمش انتخاب می کردند. جالب است که بدلیل مقاومت مردم دزفول و ترک نکردن شهر، دزفول شهر نمونه شد و در تقویم رسمی کشور یک روز به نام این شهر ثبت شد و همین چند روز پیش این روز را گرامی داشتند. (پلاک)

پیرامون این اتفاق دکتر عبدالکریم خیامی از مسئولین دزفولی سازمان صدا و سیما در تماس تلفنی با دزمهراب گفت که در رابطه با برنامه دیشب با احسان علیخانی مجری و تهیه کننده برنامه ماه عسل گفتگویی انجام داده اند و آقای علیخانی در پاسخ گفته است: «منظور خانم مهمان ما ناظر به زندگی در پادگان بوده است. در عین حال به خاطر ارادت کاملی که به دزفول و دزفولی ها دارم حتما از ایشان پیگیری و ان شاالله رفع سو تفاهم خواهم کرد».

در ادامه احسان علیخانی در لحظات ابتدایی برنامه رو شنبه ماه عسل از مردم قهرمان دزفول تقدیر کرد و پیرامون حواشی پیش آمده گفت:

تصور حقیر این است که سوء برداشت از سخنان مهمان برنامه انجام شده است، ایشان در حومه دزفول بوده اندو به خاطر عدم شناخت از منطقه رفت و آمد کمی داشته اند، این ارتباطی با شهر قهرمان دزفول ندارد، مردم دزفول قهرمان و صمیمی هستند، تازه چند روز از چهارم خرداد و روز دزفول گذشته است و از دزفول نامی بزرگ در تاریخ به یاذگار مانده است.

همچنین مهمان برنامه گذشته ماه عسل در ویدوئی ضبط شده که در ابتدای برنامه روز شنبه پخش شد ضمن تجلیل از مردم تاریخ ساز و مقاوم دزفول، به رفع سو تفاهمات پیش آمده پرداخت.(ویدئوی کامل صحبت های ایشان در کانال دزمهراب موجود است)

عادت کرده ایم پاسخ کار اشتباه را با اشتباه بدهیم!

یک نفر سخنی از سر بیخبری و بی اطلاعی در رسانه ملی و در برنامه ماه عسل درباره شهر مظلوم دزفول زده و در زمان جنگ دزفول را خالی از سکنه قلمداد کرده و گفته است ما در دزفول نان کپک زده می خوردیم!

هر چند این سخن کاملا ناروا و جفا در حق دزفول است اما از برخی دوستان فرهیخته چنین جبهه گیری های احساسی و تند دور از انتظار است. البته یادداشت های منطقی هم وجود داشت. اما برخی مطالب هرچند که از سر خیرخواهی بود اما یک سری توهین ها به شخص خانم گوینده مطلب و بعضا تحقیر ها و تهمت ها خطاب به مجری برنامه بود که جای تاسف دارد.

برخی که با عملکردهای نسنجیده خود از هر فرصتی برای ایجاد مساله برای مردم دزفول استفاده می کنند با تحلیل های سطحی خود آگاهانه و یا ناآگاهانه تنها احساسات مردم دزفول را جریحه دار می کنند.

روا بود این مساله به شکل منطقی و همانطوری که عزیزان دزفولی حاضر در صدا و سیما این موضوع را دنبال کرده و تذکرات لازم را به سازندگان برنامه دادند، حل میشد نه اینکه مساله را عمومی کرده و خواه یا ناخواه موضوع را احساسی و سطحی کنیم و خیل توهین ها و تمسخرها را نثار مجری و مهمان برنامه نماییم و یا به صفحه شخصی مجری در شبکه های اجتماعی هجوم ببریم و برخی سخنان ناشایست را عنوان کنیم

بهتر است برای چنین مسائلی که در سطح ملی اتفاق می افتد ما ادب و متانت دزفول و مردمان شریفش را به رخ بکشیم نه چیزهای دیگر… .

ارسال نظر

     


-->