۳ام، تیر ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۳ ام تیر ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۰ ق.ظ | کد خبر: 52931  

 هنرمند دزفولی جایزه برترین فیلمساز فیلم کوتاه داستانی را کسب کرد

سیدمرتضی سبزقبا نویسنده و کارگردان فیلم ' ازما ' در آئین تجلیل از برترین های استان ها در جشنواره های بین المللی صدا و سیما مورد تجلیل قرار گرفت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول روز پنجشنبه گفت:در آئینی با حضور رئیس سازمان صدا و سیما و جمعی از مدیران و معاونان سازمان از برترین‎های مراکز استان‎های صدا و سیما در جشنواره‎های بین‌المللی و انتخابات تجلیل شد.
نادر سعادتی فرد افزود:آئین تجلیل از برترین‎های مراکز استان‎ها در جشنواره‎های بین‌المللی و برنامه‎های مربوط به انتخابات با حضور سینماگران و هنرمندان سینما و تلویزیون کشور در تالار بوستان صدا و سیما برگزار و طی آن از برترین‎های رشته‎های مختلف هنری و خبری تجلیل به عمل آمد.
وی افزود:در بخش برترین‎های صدا و سیما در فستیوال‎های بین‌المللی، به دلیل حضور موفق فیلم «از ما» در محافل بین‌المللی سینمایی و کسب جوایز مختلف این فیلم در فستیوال‎های بین‌المللی، جایزهی نقدی و لوح تقدیر برترین فیلمساز فیلم داستانی به سیدمرتضی سبزقبا نویسنده و کارگردان این اثر اهداء شد.
فیلم «از ما» که پیش از این جایزه‌ی بهترین تهیه کنندگی فیلم‎های داستانی نوزدهمین جشنواره‌ی تولیدات مراکز استانی صدا و سیما را دریافت کرده است در دومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم
‘cinalfama Lisbon’ پرتغال در چهار بخش ‘بهترین فیلم کوتاه’ ، ‘بهترین کارگردانی’، ‘بهترین بازیگری مرد (عظیم سبزقبا)’ و ‘بهترین موسیقی متن’ نامزد دریافت جایزه شده و در نهایت ‘جایزهی بهترین فیلم کوتاه’ این جشنواره را از آن خود کرده است.
همچنین این فیلم جایزه و لوح تقدیر بهترین فیلمنامه‌ی کوتاه داستانی ماه فوریه‌ی ۲۰۱۷ جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم ‘پنج قاره’ ونزوئلا را دریافت کرده و نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین فیلم نخستین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم وحدت اسلامی تهران نیز بوده است.
فیلم داستانی ‘از ما’ به طریقه‌ی سیاه‌وسفید، در مدت زمان ۱۸ دقیقه و در سیمای مرکز خوزستان تهیه و تولید شده است. سید مرتضی سبزقبا (نویسنده و کارگردان)، علیرضا خداداد، عظیم سبزقبا (بازیگران)، امیر علی‌ویسی (تصویربردار)، فرید دغاغله (تدوینگر)، هادی ساعدمحکم (صدابردار)، حسین قورچیان (صداگذار)، فاطمه سیاح‌طرفی (منشی صحنه)، حمید نورآبادی (طراح صحنه، لباس و گریم)، سید عزیز رودبندی(مترجم) و حسین علیزاده (مدیر تولید)، برخی از عوامل تولید فیلم «از ما» هستند.
آئین تجلیل از برترین‎های مراکز استان‎ها در جشنواره‎های بین‌المللی و انتخابات، شامگاه سه شنبه ۳۰ خرداد ماه ۱۳۹۶ در تالار بوستان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار شد.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->