۱۳ام، تیر ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۱۳ ام تیر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۵ ب.ظ | کد خبر: 53064  

به گزارش دزمهراب طی ده روز گذشته درصحن علنی شورای اسلامی شهر دزفول نامه استیضاح شهردار این شهر توسط ۵ نفر از اعضا امضا و به رئیس شورا تحویل داده شد.

عصر امروز مهندس کرمی نژاد در آخرین روز از مهلت ده روزه، با حضور صحن علنی شورا آماده پاسخگوایی به سوالات مطرح شده توسط اعضای خواهان استیضاح بود که به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا جلسه قانونی نشده و نهایتا پس از منتظر ماندن لغو گردید.

عظیم سرافراز رئیس شورای شهر دزفول در این جلسه گفت: ما دستور جلسه امروز که استیضاح شهردار است را به ۱۳ عضو شورای چهارم اعلام کرده ایم و بنده مرخصی و اجازه عدم حضور در جلسه را به هیچکس از اعضا نداده ام.

وی افزود: جلسه با حضور ۹ نفر به حد نصاب رسیده و قانونی میشود ضمن اینکه ما ۳۰ دقیقه برای حضور اعضا شورای چهارم منتظر می مانیم و در صورت عدم حضور جلسه لغو میشود.

سرافراز عدم تشکیل بعضی کمیسیون ها و نیز به حد نصاب نرسیدن اعضا در برخی جلسات را مورد گلایه قرار داد و تصریح کرد: ما وظیفه داریم تا لحظه آخر امور خود را انجام و به سرانجام برسانیم.

وی همچنین با اشاره به گمانه زنی برخی رسانه ها نسبت به گزینه های برای شورای پنجم برای شهردار جدید عنوان کرد: شورای پنجم فعلا هیچ گزینه را دعوت نکرده است و فقط طی جلساتی حدود ۱۲ معیار را برای انتخاب شهردار تصویب نموده است.

همچنین محسن ریاضی عضو شورای شهر دزفول نیز در سخنانی اظهار کرد: در موضوع عدم حضور اعضا بایستی اقدامات قانونی صورت بگیرد چرا که بعضی دوستان حدود ۲ماه است که اصلا در شورا حضور پیدا نمی کنند و برخی دیگر نیز گاهی می آیند و گاهی نیستند.

وی افزود: این روالی نیست که اتفاق افتد و شهروندان باید اطلاع دقیق داشته باشند از کسانی که روند جلسات شورا را به بی انظباطی کشانده اند.

ریاضی خواستار پیگیری سریع این موضوع از سوی رئیس شورا شد و افزود: به نظر میرسد که از قریب دوماه پیش امکان ورود حداقل نفر اول علی البدل به شورا مهیا بوده است.

سرافراز در پایان در پاسخ به این درخواست پیگیری عدم حضور برخی اعضا گفت که کتباً به آنها نامه فرستاده شده است و منتظر پاسخ هستیم ضمن اینکه به افرادی که امروز نیز شرکت نکردند نامه ایی کتباً برای آنها فرستاده میشود.

در پایان به دلیل اینکه ۶ نفر از ۱۳ عضو شورا در جلسه غایب بودند جلسه قانونی نگشت و لغو شد؛ و بنابراین کرمی نژاد شهردار دزفول باقی ماند.

نظر بینندگان
  1. هیات says:

    سلام. اگر کسانی تمایل ندارند که شهردار استیضاح بشود . مرد و مردانه بیایند و بگویند ما نظر منفی داریم. اما این همه آدم توی گرما چقدر هزینه اتلاف وقت افراد؟ این مسلمانی است.قریب به ۶۰ نفر در جلسه .

  2. امین بهادر says:

    آقا شیر مارم انظباط غلطه
    شیر مارت درسش کن
    انضباط

ارسال نظر

     


-->