۱۸ام، تیر ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۱۸ ام تیر ۱۳۹۶ ساعت ۳:۴۲ ب.ظ | کد خبر: 53108  

 

کارشناس مسئول فرهنگی وهنری اداره آموزش و پرورش شهرستان دزفول هدف این طرح را گسترش و ترویج فرهنگ تذکر لسانی با زبان لین بین احاد مردم جامعه بیان کرد و گفت: اجرای امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان آرام و رفتاری منطقی همراه باشد تا اثرگذار باشد، و لذا مهمترین گام در اجرای این دو فریضه تذکر لسانی است و همه گیر شدن این مهم می تواند بسیاری از انحرافات را ریشه کن کند.

به گزارش دزمهراب سعید ملکوتی رئیس سازمان دانش آموزی دزفول در مصاحبه با خبرنگار ما ، اظهار داشت: امسال نیز همانند سال گذشته همزمان با هفته عفاف و حجاب در راستای احیاء شعائر دینی، مانور سراسری حجاب با حضور بانوان محجبه فرزانه سازمان دانش آموزی در دزفول برگزار می‌شود.

رئیس سازمان دانش آموزی دزفول با اشاره به حضور میدانی بانوان محجبه در شلوغ ترین محل تردد شهرستان، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم بصیرت افزایی، تبیین منزلت و جایگاه زن با ایجاد فضای معنوی در این حضور متجلی باشد.

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های اسلامی در حوزه عفاف و حجاب و ترویج این فرهنگ به شمار می‌آید، افزود: باید با برنامه‌ریزی جدی، جریان سازی در حوزه عفاف وحجاب و بصیرت افزایی در این باب صورت گیرد.

“کارشناس فرهنگی وهنری اداره آموزش و پرورش شهرستان دزفول” هدف این طرح را گسترش و ترویج فرهنگ تذکر لسانی با زبان لین بین احاد مردم جامعه بیان کرد و گفت: اجرای امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان آرام و رفتاری منطقی همراه باشد تا اثرگذار باشد، و لذا مهمترین گام در اجرای این دو فریضه تذکر لسانی است و همه گیر شدن این مهم می تواند بسیاری از انحرافات را ریشه کن کند

وی به اشاره به سخنان مقام معطم رهبری درباره تذکر لسانی گفت: مقام معطم رهبری درباره تذکر لسانی فرموده‌ اند اگر خطایی در جامعه به وجود آید و آن را مردم چندین بار به هم تذکر دهند ریشه آن منکر در جامعه خشک می‌شود.

“ملکوتی” از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان اساسی ترین راه برای مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان یاد کرد و اظهارداشت: حجاب در استحکام و تداوم هسته اصلی خانواده بسیار تاثیرگذار است و موجب ایجاد آرامش روانی و امنیت روحی در جامعه می شود

رئیس سازمان دانش آموزی دزفول با بیان اینکه ترویج فرهنگ عفاف، حجاب ، اندیشه حضرت زهرا(س) و سبک زندگی ایرانی اسلامی در این اجتماع شکل می‌گیرد، گفت:این مراسم در روز ۲۵ تیر ماه ساعت۷ عصر در چهار راه شریعتی دزفول برگزار می‌شود. دختران و بانوان محجبه با حضور در چهار گوشه محل به بانوان شاخه های گل هدیه کرده و آنان را به حفظ حجاب فاطمی دعوت می کنند.

ملکوتی با بیان اینکه در نظر داریم در مسیر منتهی به جایگاه غرفه‌های عفاف و حجاب طراحی شود، خاطرنشان کرد: تشکیل گروه تلگرامی ، آذین بندی محل ، تهیه و اهدای بسته فرهنگی وشاخه گل و شربت در مراسم از دیگر برنامه‌های در دستور کار است.

پانا

ارسال نظر

     


-->