۹ام، مرداد ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۹ ام مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۶:۰۸ ب.ظ | کد خبر: 53405  

به گزارش دزمهراب ساخت مراکز درمان بستر در مناطق محروم شهرستان از جمله سردشت، شهیون وچغامیش باتوجه به دشواری های راه، ناتوانی در حضور به موقع بیماران فوری به بیمارستان های شهر و هزینه های زیادی که عاید روستائیان می شود ازمهمترین نیازهای مناطق روستایی و بویژه صعب العبور دزفول محسوب می شود.

دانشگاه علوم پزشکی دزفول که جمعیت ساکن در شهرستانهای دزفول ، شوش و گتوند در شمال خوزستان را زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دارد با توسعه مراکز درمان بستر در تلاش است تا خدمات درمانی را در دورترین نقاط روستایی در دسترس مردم قرار دهد.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول، صبح امروز در حاشیه بازدید از روند ساخت مرکز درمان بستر بخش چغامیش در روستای خیبر به خبرنگار دزمهراب گفت: رویکرد دانشگاه علوم پزشکی دزفول توزیع عادلانه امکانات بهداشتی و درمانی بین تمام اهالی ساکن در شهرها و روستاهای زیر مجموعه است تا ساکنان مناطق محروم و دور افتاده به امکانات مناسب درمانی به سهولت دسترسی داشته باشند.

دکتر عبدالناصر میرشکاک افزود: محرومیت زدایی در بخش بهداشت و درمان ، توزیع عادلانه امکانات بهداشتی و درمانی و نیز بی نیاز کردن ساکنان مناطق دور افتاده روستایی برای تردد به بیمارستان ها و مراکز درمانی در مرکز شهرستان از جمله اهداف ساخت و توسعه مراکز درمان بستر است.

وی با اشاره مرکز درمان بستر بخش چغامیش در روستای خیبر اظهار کرد: مرکز درمان بستر خیبر که اکنون مراحل ساخت خود  را طی می کند طبق برنامه پیش بینی شده تا اواخر امسال تکمیل ، تجهیز و به بهره برداری می رسد.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول ادامه داد: برای این مرکز درمان بستر ۱۱ تخت بستری پیش بینی گردیده و اکنون در زمینی به مساحت یکهزار متر مربع با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال تامین شده از سوی بنیاد علوی در حال ساخت است که با بهره برداری از آن جمعیتی بیش از ۲۱ هزار نفر اهالی روستا خیبر و روستاهای همجوار از خدمات درمانی آن بهره مند میشوند.

دکتر میرشکاک همچنین بیان کرد: علاوه بر بخش چغامیش در بخش سردشت و شهیون نیز دو مرکز دیگر در حال ساخت داریم که شهر سالند در بخش سردشت دزفول به عنوان پایلوت احداث نخستین مرکز درمان بستر در مناطق محروم کشور انتخاب و شهریور پارسال در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر مربع و زیربنای ۲ هزار و ۴۵۰ متر با ۱۲ تخت بستری در حال ساخت میباشد.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول همچنین از پیگیری برای ساخت چهامین مرکز درمان بستر شهرستان در یکی دیگر از روستاهای این شهرستان خبر داد.

امکاناتی چون اتاق عمل سرپایی ، آزمایشگاه ، رادیولوژی ، دندانپزشکی ،پزشک عمومی و پزشک متخصص از جمله امکانات پیش بینی شده در این مراکز است که اهالی منطقه را از تردد به شهر برای دریافت خدمات درمانی سرپایی و اولیه بی نیاز می کند.

ارسال نظر

     


-->