۱۳ام، مرداد ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۱۳ ام مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹ ق.ظ | کد خبر: 53503  

با حضور استاندار خوزستان، مسئولان شهری و شهروندان

 فاز نخست تقاطع بزرگ غیرهمسطح فتح المبین دزفول افتتاح شد+گزارش تصویری

به گزارش دزمهراب آئین افتتاح فاز نخست تقاطع غیرهم‌سطح فتح المبین دزفول به مناسبت میلاد باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) غروب پنجشنبه با حضور شهروندان  و مسئولان  برگزار شد.

شهردار دزفول در این آئین ضمن تبریک میلاد رضا(ع) و خوش آمدگویی به حضار اظهار کرد: تلاش همه ما در مدیریت شهری این است که با کار جهادی ضمن جبران عقب‌ ماندگی‌های دزفول، با عزم و اراده جدی دزفول را وارد مسیر تازه‌ای از پیشرفت و توسعه کنیم.

محمدرضا کرمی نژاد با بیان اینکه دزفول اکنون به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده است افزود: پروژه تقاطع غیر همسطح فتح المبین به ‌منظور کاهش و کنترل ترافیک برای رفاه حال شهروندان در برنامه قرار گرفت و امروز با توجه به مشکل ترافیک در منطقه فتح المبین فاز نخست آن را زودتر از اتمام تمام پروژه افتتاح میکنیم.

وی افزود: خوشبختانه فاز نخست آن یعنی ورودی خیابان ۴۵ متری فتح المبین به جاده شوشتر تکمیل شد و تمام تلاش ما این است تا قبل از اتمام شورای چهارم یعنی در شهریورماه مابقی این طرح نیز افتتاح شود.

شهردار دزفول، پیشرفت فیزیکی پروژه فتح المبین را ۸۲ درصد برشمرد و تصریح کرد: عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیرهمسطح فتح المبین از سال ۹۴ آغاز و مقررشده بود ظرف ۱۸ ماه پایان یابد اما به خاطر موانع متعدد، زمان این طرح افزایش یافت که با تلاش و رفع موانع امروز فاز اول آن به پایان رسید.

کرمی نژاد بیان کرد: طول پل دو شاخه این پروژه ۷۰۰ متر است که امروز ۴۸۱ متر آن به بهره‌برداری رسیده همچنین زیرگذر نیز ۵۰۰ مترمربع است.

وی همچنین از افتتاح چندین پروژه از جمله کمربندی شهید دانش، پارک بانوان جنوب، پل گاومیش آباد و آرامستان باغ رحمت دزفول در شهریورماه خبر داد و افزود: در مدت‌های اخیر موفق به اجرای یک‌میلیون مترمربع آسفالت در معابر و خیابان‌ها شده‌ایم که رضایتمندی مردم را در پی داشته است.

استاندار خوزستان نیز در این مراسم گفت: دزفول همان ‌گونه که در موضوع مقاومت، ایستادگی و پایداری زبانزد است، مردم این شهرستان در زمینه انجام کارهای خیر و عام‌المنفعه و مشارکت در توسعه و آبادانی نیز زبانزد و برگ زرینی در تاریخ کشور هستند واین همدلی و همکاری مردم دزفول با مسئولان موجب شده که میزان عمران و آبادانی در دزفول بالا برود.

غلامرضا شریعتی با بیان اینکه تلاش مسئولان و خیران دزفولی موجب شده تا جامعه متوازن شهری به خوبی در دزفول شکل بگیرد  افزود: افتتاح چنین پروژه‌هایی باعث بالا رفتن سطح زندگی و رفاه خواهد بود و استاندارد دزفول را در سطح استان و کشور بالا خواهد برد.

وی بابیان اینکه مسئولان باید از انرژی، زمان و منابع درآمدی و فردی نهایت استفاده را ببرند، گفت: نتیجه این امر، بهره‌وری بیشتر در امور خواهد بود که این پروژه فتح المبین نیز از جمله پروژه‌هایی است که نهایت بهره‌وری از منابع در آن رعایت شده است.

استاندار خوزستان در پایان گفت: یکی از دلایلی که باعث می‌شود همواره به دزفول سفر کنم وجود انگیزه لازم برای خلق ثروت جدید و وجود زمینه لازم برای بهبود شرایط زندگی و پیشرفت در این منطقه است.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان نیز طی سخنانی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی متعددی که گریبان گیر دولت است اما در سال‌های گذشته تاکنون اقدامات ارزشمند زیادی در خوزستان و دزفول شکل گرفته است که نتیجه همدلی مردم و مسئولان است.

عباس پاپی زاده افزود: ما موفق شده‌ایم با حمایت استاندار مالیات سالیانه دزفول را از ۲.۵ میلیارد تومان به ۳۰ میلیارد تومان افزایش دهیم که قسمت عمده این اعتبار برای احداث پروژه‌های عمرانی، خدماتی و رفاهی از جمله همین پروژه فتح المبین و سایر طرح‌ها صرف می‌شود.

وی تصریح کرد: پروژه تقاطع غیر همسطح فتح المبین دزفول در شرایط بحران اقتصادی با جدیت از سوی شهردار دزفول پیگیری و اجرا شد.

حسین گلستانباغ عضو شورا شهر دزفول طی سخنانی کوتاه گفت: به دلیل تعطیلات شورا تعداد زیادی از اعضا شورا مسافرت بوده و اکنون بنده به نمایندگی از آنان در این آیین شرکت کردم تا سلام آنها را به شما ابلاغ کنم.

عملیات ساخت تقاطع غیر همسطح فتح المبین دزفول که شامل روگذر و زیرگذر می باشد و بزرگترین تقاطع غیرهمسطح شمال خوزستان محسوب می شود بهمن ماه ۹۳ آغاز شد.

ارسال نظر

     


-->