پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

از خبرنگاران و اصحاب رسانه دزفول تجلیل به عمل آمد+گزارش تصویری

به گزارش دزمهراب آئین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان دزفول، شامگاه سه شنبه همزمان با سالروز گرامیداشت یاد شهید محمود صارمی و روز خبرنگار با حضور اهالی رسانه و مسئولین شهرستان در مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول برگزار شد.

فرماندار دزفول در این نشست اظهار کرد: برای رشد و پویایی جامعه خبرنگاران باید خود را باور کنند و با وجود اینکه خبرنگاران و اصحاب قلم توانمندی در عرصه خبر فعالیت دارند اما هنوز احساس می شود خبرنگاران به طور جدی خود را باور نکرده اند.

حبیب اله آصفی افزود: جامعه هوشمند نیازمند کار حرفه ای قوی از سوی خبرنگاران و روزنامه نگاران است و از خبرنگاران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار می رود با وجود پیشینه قوی این شهرستان در زمینه معرفی فرهنگ این شهرستان بیشتر تلاش کنند.

وی همچنین با بیان اینکه حوزه فرهنگ در دزفول مغفول مانده است که باید در این زمینه بیشتر قلم زد به تیراژ بالای انتشار کتاب از سوی نویسندگان دزفول نیز اشاره کرد و گفت: طبق بررسی بعمل آمده در هیچ شهر خوزستان به اندازه دزفول کتاب منتشر نمی شود اما با اینحال حمایتی از نویسندگان دزفولی صورت نمی گیرد.

فرماندار دزفول در پایان گفت: برای کمک به حل مسایل و مشکلات خبرنگاران شهرستان از جمله بیمه خبرنگاران ، ایجاد صندوق قرض الحسنه و اعطای وام به خبرنگاران و ایجاد خانه خبرنگاران و نویسندگان شهرستان فرمانداری دزفول آماده هرگونه هرگونه همکاری را دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول گفت: خبرنگار باید برای خبر خواننده ایجاد کند و این خبر باید ساده و روان بوده تا خواننده از خواندان آن خبر لذت ببرد.

نادر سعادتی فرد در ادامه تشکیل کانون یا انجمن خبرنگاران در شهرستان دزفول ضروری دانست و تصریح کرد: برای تحقق این امر همت اهالی مطبوعات میطلبد و ما در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  تمام امکانات و تجهیزات را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

وی افزود: ما همچنین آمادگی برگزاری کلاس های آموزش خبرنگاری و اخلاق خبرنگاری را با حضور اساتید برجسته داریم ضمن اینکه سایت ها و کنال های خبری شهرستان جهت پرونده سازی رسانه خود به اداره ارشاد مراجعه کنند.

شهردار دزفول نیز در این آئین گفت: از تمامی خبرنگاران که اخبار مسئولین و خدمات ارائه شده را صادقانه منتشر می کنند تشکر دارم و قطعاً این عزیزان اجر اخروی دارند.

محمدرضا کرمی نژاد افزود: شهرداری دزفول نیز جایگاه ویژه ایی در خدمات رسانی به مردم دزفول دارد و اداره ایی فعال زنده و پرتلاش است که باید این خدمات اطلاع رسانی شود و برای این همکاری تمامی اهالی رسانه را میطلبد.

وی با تشریح طرح های عمرانی شهرداری دزفول از تلاش خبرنگاران به خاطر نقد عملکرد این شهرداری در زمینه های مختلف از سوی خبرنگاران قدردانی کرد.

در این آئین از خبرنگاران و فعالان عرصه خبر در شهرستان دزفول تجلیل بعمل آمد.

اخبار مرتبط