پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

پلیس فتای دزفول هوشیارانه فضای مجازی و همه اخبار منتشره در آن را رصد می کند+تصاویر

به گزارش دزمهراب فرمانده انتظامی شهرستان دزفول به مناسبت روز خبرنگار در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: خبرنگاران باید تلاش کنند تا با اقدامات موثر، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی اهداف نظام و انقلاب را تحقق ببخشند و در راستای چشم انداز معمار بزرگ انقلاب و در جهت گسترش مبانی اسلام گام بردارند.

سرهنگ علی الهامی با بیان اینکه خبرنگاران نقش موثری در برقراری امنیت روانی در جامعه دارند، تصریح کرد: رویکرد مستمر نیروی انتظامی پاسخگویی به افکارعمومی است لذا ما در شهرستان دزفول با تعامل خوبی که با خبرنگاران برقرار کرده ایم موفق به تحقق این امر در سطح شهرستان شده ایم که جای تقدیردارد.

وی افزود: نقش رسانه در پیشگیری و پیش بینی جرائم بسیار زیاد است بنابراین هر چقدر اطلاع رسانی دقیق باشد تاثیر و آگاهی بیشتری در افکارعمومی درراستای همکاری با نیروهای پلیس خواهد داشت.

فرمانده انتظامی دزفول در ادامه با اشاره به حادثه رخ داده برای گردشگران در منطقه چال کندی رودخانه دز عنوان کرد: تمام تورهای گردشگری که وارد مناطق چال کندی و کول خرسان، شهیون و نقاط صعب العبور دزفول می شوند؛ بدون مجوز هستند به گونه ای که به لیدرتور همین تورگردشگری که دچار حادثه شد سال گذشته شخصاً دو بار به او تذکر داده شد اما متاسفانه توجهی به این تذکرات نشد.

سرهنگ علی الهامی تاکیدکرد: این تورهای گردشگری که زیر نظر هیچ سازمان و ارگانی از جمله سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیستند به هیچ وجه مورد تائید نیروی انتظامی نیست و ما در این ارگان تا حد امکان در صورت مشاهده تورهای غیر مجاز با آنان برخورد قانونی کرده ایم.

وی با بیان اینکه ما مخالف شادی و نشاط مردم نیستیم، گفت: دزفول همواره برای استفاده بهینه توسط گردشگران یک محیط امن است اما کسانی که قصد دارند بدون رعایت ضوابط دزفول را محل هنجارشکنی خود قرار دهند آگاه باشند که نیروی انتظامی شهرستان کاملا هوشیار است و فضا را برای آنها ناامن خواهد کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان دزفول همچنین اظهار کرد: در بحث ساماندهی شناورها، کت ها و سواحل رودخانه دز نیروی انتظامی کاملاً آماده همکاری با سازمان های همسو در این بخش است ضمن اینکه در حال حاضر نیز ما در تمام پنجشنبه و جمعه ها در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اخلاقی و اجتماعی در تمام مناطق رودخانه دز و تفرجگاه های دزفول حضور فعال و مستمر داریم.

سرهنگ الهامی از شناسایی، کشف و دستگیری باند بزرگ کیف قاپان و موبایل قاپان در هفته گذشته خبرداد و گفت: این باند بزرگ همواره در معابر و خیابان های شهر با توسل به زور و سلاح گرم اقدام به کیف قاپی و موبایل قاپی ازشهروندان و بویژه بانوان می کرد که خوشبختانه دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.

وی همچنین از دستگیری چندین سارق محتویات داخل خودرو، احشام  و سارقان منزل و دستگیری و کشف سلاح های غیرمجاز و عاملان آنها طی روزهای گذشته خبر داد و گفت: حدود دو ماه پیش در یکی از خیابان های دزفول سه کیلو طلا از یک شهروند سرقت شد که خوشبختانه با هوشیاری و تحقیقات شبانه روزی نیروی انتظامی و پلیس آگاهی تیم سارق این طلاها شناسایی و دستگیر و اموال نیز به صاحبش بازگردانده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان دزفول در ادامه برلزوم نصب دوربین در فروشگاه ها و خیابان های سطح شهر تاکیدکرد و افزود: شهروندان باید بدانند که این امکانات و تجهیزات در بحث پیشگیری از جرائم و افزایش بار امنیت عمومی جامعه و نیز نا امن کردن فضا برای سارقان بسیار تاثیرگذار است.

سرهنگ الهامی افزود: متاسفانه در شهرستان دزفول به رغم تاکیدات ما، بسیاری از فروشگاه ها و مغازه های بزرگ فاقد دوربین مداربسته و امنیتی هستند در حالی که نیاز است شهروندان با پی بردن به اهمیت این موضوع اقدام به نصب دوربین در محل کسب و کار، محل زندگی و به ویژه مجتمع های آپارتمانی کنند؛ ضمن اینکه هزینه این دوربین ها زیاد نیست و اهالی هر محله می توانند با همکاری و مشارکت اقدام به خرید و نصب این دوربین ها کنند.

وی در ادامه با اشاره به پرونده های تلخ و متعدد موجود در حوزه فضای مجازی خواستار آگاهی بیشتر و مراقبت اعمال و رفتار شهروندان شد و تصریح کرد: پلیس فتای دزفول هوشیارانه و با ذکاوت فضای مجازی و همه اخبار منتشره در آن را رصد می کند ضمن اینکه مجوزهای لازم ازسوی دستگاه قضا در اختیار ما است و هرکسی بخواهد با انتشار مطالب و اخبار کذب در فضای مجازی شهرستان بر علیه امنیت و نظم جامعه اقدام کند از اقدام مذکور پیشگیری و با افراد خاطی برخورد می شود.

فرمانده انتظامی دزفول در پایان گفت: خوشبختانه تلاش ها و فعالیت های صورت گرفته توسط تمام پرسنل نیروی انتظامی شهرستان موجب شده تا شاهد رضایت مردم از وضعیت امنیت از طریق نظرسنجی های مختلف باشیم که این امر جای تقدیر دارد و انتظار داریم شهروندان برای تداوم این مسیر و افزایش احساس امنیت در سطح شهرستان با ما همکاری بیشتری داشته باشند تا بتوانیم بیش از پیش امنیت پایداری را برای شهروندان فراهم کنیم.

در پایان این نشست به مناسبت روز خبرنگار فرماندهی انتظامی دزفول با اهدای هدایا و لوح هایی از خبرنگاران حاضر در نشست تقدیر به عمل آورد.

اخبار مرتبط