پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

شورای چهارم شهر دزفول در فضایی صمیمی به کار خود پایان داد+گزارش تصویری

به گزارش دزمهراب آخرین جلسه شورای چهارم شهر دزفول عصر یکشنبه با حضور 10 نفر از 13عضور شورا و نیز برخی از مسئولین شهرداری و اصحاب رسانه در صحن علنی شورا برگزار شد.

رئیس شورا شهر دزفول در این جلسه ضمن تشکر و خداقوت به همه اعضای شورای چهارم و مجموعه شهرداری دزفول، اظهار کرد: سیاست گذاری، بودجه بندی، برنامه ریزی و کار کارشناسی در کمیسیون ها وصحن علنی شورای چهارم برگرفته از سیاست های کلی شوراهای اسلامی بود که این سیاست ها رهنمود های مقام معظم رهبری در روز ملی شوراها بوده است.

عظیم سرافراز افزود: نگاه اعضای شورای چهارم به مواردی از جمله بحث حفظ هویت و اصالت شهرها، پایبندی به معماری ایرانی اسلامی، رعایت زیبایی و استحکام بناها، ترویج فرهنگ نظم وقانون، گسترش نمادهای دین و اخلاق، آسان سازی خدمات فراگیر شهری، توسعه فضا سبز، اهتمام به سلامت محیط زیست، توجه به نیازهای جانبازان، نگاه به همه محلات و اشخاص محروم و توجه به بخش بانوان و جوانان بیشتر بوده است.

وی با بیان اینکه در دوره چهارم حدود 900 لایحه از سال 92 تا 96 به شورا ارسال شده است که بیش از 700 تا آن مصوب شده اند تصریح کرد: تمام پروژه هایی که شهرداری در این چهار سال اجرا کرده اعم از پروژه های عمرانی خدماتی ترافیکی فضای سبز گردشگری و دیگر امورات یا در قالب لایحه از سوی شهردار یا در قالب طرحی از سوی اعضای شورا تصویب شده است و مجری مصوبات و خروجی شورا توسط شهردار و شهرداری است.

رئیس شورا شهر دزفول در بخش دیگری از صحبت های خود با حادثه اخیر در دزفول اشاره کرد و گفت: حادثه نشت گاز کلر تلنگری به مسئولین  به ویژه مدیریت بحران شهرستان است چرا که نباید اتفاقی رخ دهد تا ورود کرده و بعد اقدام مدیریت کنیم این نشان میدهد مدیریت شهری و مدیریت بحران شهرستان نیاز است جلساتی برگزار کرده و اماکن قدیمی را بررسی کنند تا چنین حادثه ایی رخ ندهد.

سرافراز همچنین بیان کرد: در خصوص تجمع مردم درب فرمانداری دزفول نیز باید گفت که حق مردم پرسیدن سوال و درخواست و در مقابل جوابگویی مسئولین به مردم است، مردمی که همیشه در تمام دوران ها ثابت کردند که در صحنه هستند.

وی افزود: این اتفاق باید درس عبرتی باشد که خوب مدیریت کنیم به موقع ورود کنیم خوب گوش کنیم و خوب انتقال دهیم تا این اتفاق رخ ندهد و سوء استفاده نشود و ما اجازه نمیدهیم کسی بخواهد سوء استفاده کنند.

رئیس شورا شهر دزفول با اشاره به صحبت های رئیس شورای شهر اندیمشک گفت: جلسات و صحن علنی شورا متعلق به مردم است و اگر اختلافی است باید از طریق مراجع ذیصلاح حل شود البته ما چیزی فراتر از قانون نخواستیم.

سرافراز با بیان اینکه مردم از این ناراحت بودند که توهین را نمی پذیرند اذعان نمود: امنیت شوش و اندیمشک امنیت دزفول است و نیز توسعه دزفول توسعه شهرهای شمال خوزستان است و همچنین اشتغال جوانان شهرهای همجوار ما توسعه دزفول است.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم دو سه نفر اندک خدشه به وحدت، دوستی و ارتباطی که از سالیان پیش به شهرهای شمال خوزستان است وارد و کمک به کار دشمن کنند چرا که دشمن دنبال این فرضت ها می گردد.

رئیس شورا شهر دزفول خاطر نشان کرد: ما با هرگونه توهین مخالفیم و باید بدانیم جایگاه قانونی ما کجاست؛ اکنون کشور ما به ویژه استان ما نیاز به وحدت و همدلی دارد ونیاز است همه ما جهت تحقق این کمک کنیم ضمن اینکه این قول را به مردم میدهیم که شفاف سازی کنیم.

نائب رئیس شورا شهر دزفول نیز در این جلسه گفت: خالصانه و صادقانه باید از مردم تشکر کرد که به خادمین خود اعتماد و این فرصت را ایجاد کردند تا ما بتوانیم در راستای وظایف خود به آن ها خدمت رسانی کنیم.

هوشنگ زلقی با اشاره به دستاوردهای شوراهای اسلامی اظهار کرد: یکی از دستاوردهای شوراها تمرکز زدایی بوده که به موجب آن قدرت مدیریت شهر به معتمدین مردم واگذار شد ضمن اینکه تمرین اساسی دموکراسی در قالب شورا به واسطه نظام جهموری اسلامی و رای مردم تحقق پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه توزیع عادلانه ثروت و درآمد شهری و نیز شایسته سالاری از دیگر دستاوردهای شوراست بیان کرد: شورا شهر دزفول همانند سایر کشور در سال 1378 تشکیل و اگر بخواهیم امروز شهر را با قبل از سال 78 مقایسه بکنیم باید گفت در حوزه عمرانی از لحاظ کمی و کیفی رشد داشته ایم به گونه ایی که با تلاش اعضای شورا بودجه شهرداری از 15 میلیارد تومان سال 78  امسال قریب به 200 میلیارد تومان تحقق پیدا کرده است.

عضو شورا شهر دزفول افزود: سرانه فضا سبز دزفول در سال 1378 قریب 4متر مربع برای هر نفر بوده است که با پافشاری نمایندگان مردم در شورا و تلاش کارکنان شهرداری امروز دزفول با قریب 16 مترمربع برای هرنفر در رتبه های اول فضا سبز کشور جا گرفته است.

زلقی با بیان اینکه با ساخت کنارگذرها ترافیک دزفول به حداقل رسیده است، تصریح کرد: شهردارها با همکاری شوراها علاوه بر ساخت کنارگذرها با ساخت زیرگذرها و روگذرها باعث شدند تا امروز دزفول دارای روان ترین ترافیک در تمام کشور باشد ضمن اینکه از دیگر افتخارات شوراهای دزفول جلوگیری از تخریب اراضی کشاورزی بوده است.

وی ادامه داد: مبلمان شهری دزفول تا قبل از سال 1378 معطوف به چهار پارک محلی کهنه میشد اما امروز شهر دزفول دارای بالاترین پارکهای محله ایی، پارک های خانواده و نیز ساحل سازی است همچنین آرامستان دزفول جامع ترین مناسب ترین در استان میباشد که با امکانات وسیع در خارج از شهر ساخته شده است.

عضو شورا شهر دزفول با بیان اینکه همه این اقدامات باعث بالابردن رشد اقتصادی در دزفول شده است عنوان کرد: شوراهای شهر دزفول بیشترین نقش اشتغال در شهر را فراهم کرده است و این خدمات جامع، بامعنا و کارشناسی شده خانواده شورا به واسطه مردم در این چند سال ایجاد گردید.

فرهاد جاموسی دیگرعضو شورای شهردزفول در جریان این نشست پس از تشکر از اصحاب رسانه اظهار کرد: این مسیله شاخصی است در شهرستان که شش ماه به کارگران حقوق ندهیم؛ خانواده های این کارگران مدام به منازل اعضای شورا شهر مراجعه میکنند و میگویند ما حقوقمان را دریافت نکرده ایم.

جاموسی در حالیکه اشک میریخت اظهارکرد: نبود آقایان ریاضی، فضیلت و نادبی خسارت بزرگی  به شهر و شورای پنجم خواهد زد.

وی تصریح کرد: من با شجاعت میگویم آدم تندی هستم آیا این حق شورای چهارم نیست که در آخرین جلسه آن، شهردار حضور یابد؟

فرهاد جاموسی پس از مشخص کردن دوایی به عنوان گزینه مدنظرش برای انتخاب شهردار بعدی دزفول گفت: من صریحا اعلام میکنم درصورتی که آقای دوایی در انتخابات شورا شهر رای نیاورد به نظر اعضای شورا تمکین میکنم.

حسین گلستانباغ نیز در این جلسه گفت: معمولا همه در هر لباس و هر پست و مقامی اشتباه می کنند و نباید کسی را با کسی دیگر مقایسه کرد بلکه باید مبنا مقایسه را مبانی اسلام انتخاب کرد.

وی با اشاره به موضوع تبصره3 در قبوض آب اظهار کرد: ما در شورای چهارم یک لایحه داشتیم که سه بار آن را لغو کردیم و سوالی که مردم از ما می پرسید اینکه چرا تصویب کردید که بعد آن را لغو کنید؟

عضو شوراشهر دزفول در پاسخ این سوال بیان کرد: ما اشتباه نکردیم و فریب نیز نخوردیم چرا که شورای شهر دزفول دارای 13 عضو باصداقت و کارشناس است اما به ما نارو زدند و با بی صداقتی رفتار کردند.

گلستانباغ افزود: اکنون تبصره3 در بسیاری از شهرها مثل رشت انجام میشود، ما این موضوع را به صورت مشروط تصویب کردیم ضمن اینکه اکنون به دیوان عدالت اداری شکایت کرده ایم و از شورای پنجم می خواهیم این موضوع را پیگیری کنند.

این جلسه با اهدای لوح و عکس یادگاری اعضا و اصحاب رسانه به پایان رسید و بدین ترتیب شورای چهارم شهر به کار خود خاتمه داد.

اخبار مرتبط