۵ام، شهریور ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۵ ام شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱:۰۱ ب.ظ | کد خبر: 53776  

یک دقیقه سکوت به احترام قربانیان معضل بی آبی در خوزستان؛
این صدای عادل فردوسی پور پیش از شروع شهراورد سرخ آبی ها در سال ۱۴۰۰ بود.
شهراوردی که کمترین میزان استقبال از مهد فوتبال ایران ، به دلیل مشکلات عدیده زیست محیطی و داغدار بودن مردم از مرگ بستگان و عزیزانشان را در پی داشت.
مردم از بانویی بی ابتکار میگویند و ابتکار هنوز از روند آبگیری تالاب هورالعظیم میگوید و عکس می گیرد

و اما آنچه گذشت…
سرشاخه های کارون(دز) به طور کامل و سالانه که شامل کوهرنگ اول ؛کوهرنگ دوم ؛ کوهرنگ سوم، چشمه لنگان و خدنگستان هستند همگی به زاینده رود انتقال، و همچنین سرشاخه کمال صالح به صنایع اراک و ششمین سرشاخه در سال ۱۳۹۵ از الیگودرز به کوچری گلپایگان اصفهان و سپس قمرود انتقال می یافتند.

هنوز جوهر اثرانگشت مردم خوزستان که به دلیل وعده های انتخاباتی رئیس جمهور وقت در خصوص حل مشکلات زیست محیطی و تامین آب شرب به وی رای داده بودند، خشک نشده بود که ناگهان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اصفهان از پیشرفت ۹۷ درصدی تونل کوهرنگ سوم یعنی هفتمین سرشاخه انتقالی کارون خبر داد و قول بهره برداری از آن را در دوره ی دوم دولت دکتر روحانی داد.

این خبر بدین معنا است، زمانی که رئیس سازمان محیط زیست کشور، مورخ ۶ مرداد ۱۳۹۵ در خوزستان اعلام کرد که تونل سوم کوهرنگ(بیرگان) مجوز زیست محیطی ندارد و نیز زمانی که خرداد سال ۹۶ مردم خوزستان، برای وعده های انتخاباتی رئیس جمهور کف و سوت میزدند دستگاه های اجرایی تمام توان خود را برای ساخت این تونل به کار گرفته بودند و نمایندگان و مسئولین پیگیر استان نیز در سودای خوش این وعده ها، به بانو ابتکار گل هدیه می دادند.

و بعد…
اکنون سال ۱۴۰۰ است.
مردمی ک توان مهاجرت داشته اند از زمین های پر گنج خوزستان، به امید یک زندگی سالم به شهرهای دیگر رفته اند.
و بسیاری دیگر از مردم هم که توان مهاجرت ندارند با مشکلات دست و پنجه نرم میکنند در حالی که شعار نامزد های انتخاباتی ، واریز کمک هزینه ی خرید آب آشامیدنی به حساب سرپرست خانوار ها در خوزستان است.

ارسال نظر

     


-->