بازیکنانم تا الان مرامی و به عشق تماشاچیان بازی کردند، دیگر نمی توانیم به آنها بگوییم بیایید و مجانی بازی کنید - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
11th، سپتامبر 2017
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 11 th سپتامبر 2017 ساعت 12:00 ب.ظ | کد خبر: 53845  

به گزارش دزمهراب تیم فوتسال دانشکده سما دزفول با بازیکنان بومی و با کیفیت چند سال است در سطح استانی، منطقه ای و کشوری در حال رقابت بوده و اکنون با تلاش فراوان راهی لیگ یک کشور شده است، خبرنگاران دزمهراب در این راستا و در جهت روشن سازی وضعیت و مشکلات این تیم با دعوت از سرپرست و سرمربی این تیم به دفتر پایگاه خبری دزمهراب گفتگویی با آنها انجام داده است که مشروح آن در ادامه آمده است.

با سلام و خوش آمدگویی به شما دو بزرگوار جهت شروع گفتگو خودتان را برای مخاطبین ما معرفی نمایید:

آقای خردجو:با سلام و درود بر شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم و ضمن تشکر از شما که ما را دعوت کردید، ان شاءالله دعوت های بعدی هم باشیم تا بتوانیم مشکلات تیم فوتسال دانشکده سما را در کنار شما حل کنیم، بنده محمد خردجو کارمند دانشکده سما دزفول و به عنوان قائم مقام یا نماینده تام الاختیار باشگاه و سرپرست تیم در خدمتتون میباشم.

آقای بوستانی:ضمن تشکر از عزیزان که ما را در این نشست دعوت کردند ان شاءالله این شروعی باشد تا توجه بیشتری به این تیم شود تیمی که واقعاً موفق و مظلوم است، بنده مجید بوستانی در سمت سرمربی تیم می باشم.

از باشگاه فرهنگی ورزشی دانشکده سما برای ما بگویید:

خردجو:باشگاه فرهنگی ورزشی دانشکده سما دزفول از سال ۱۳۹۳ شروع به فعالیت کرد، در آن زمان طرحی را تقدیم ریاست وقت دانشکده سما دزفول کردیم و در ادامه با تایید ریاست شورای سیاست گذاری سما استان، استارت این باشگاه رقم خورد. سپس امتیاز یک تیم در استان را خریداری نمودیم و در اولین سال حضور در مسابقات سوپرلیگ استان بین ۱۴ تیم قهرمان شدیم. این تیم چنان پتانسیلی داشت که در اولین سال حضور در زیرگروه یا همان دسته۳ کشور از بین ۶۰ تیم بدون شکست قهرمان شدیم و به لیگ ۲ کشور صعود کردیم. اولین سال حضور در لیگ دسته دوم کشور ما پتانسیل صعود به دسته بالاتر را داشتیم ولی به دلیل کم تجربگی و تنها با یک امتیاز این موقعیت از دست رفت ولی امسال با همت مضاعف تیم توانست مجوز حضور در لیگ یک کشور را بدست آورد.

در خصوص کادر فنی و بازیکنان تیم برایمان بگویید:

بوستانی: از بدو تاسیس تیم آقای خردجو لطف کردند بنده را به عنوان سرمربی تیم انتخاب کردند؛ البته این تیم شاکله اش از ۴ سال قبل از تاسیس باشگاه رقم خورده است که دوستانی کنار هم بوده اند و نه به صورت حرفه ایی بازی می کردند که مجموعه دانشکده سما این تیم را هدایت و به سمت حرفه ایی گری سوق دادند و موفق شد در سال اول با بازیکنان صددرصد بومی قهرمان لیگ استان و سپس با همان شاکله زیرگروه کشور یا همان دسته۳ نزدیک را با ۲۰ بازی بدون شکست به پایان رسانده و این چنین راهی لیگ۲ شدیم. در سال اول حضور در لیگ ۲ آقای قنبری سرمربی تیم و بنده نیز در کنار او حضور داشتم ضمن اینکه ۲ بازیکن از اندیمشک و شوش نیز به جمع تیم اضافه شدند البته در آن سال نتوانستیم صعود کنیم. امسال نیز تا نیم فصل آقای قنبری همراه تیم بود ولی به دلیل مشکلاتی که داشت از تیم جدا شد و مجدداً بنده سرمربی و آقایان الیاسی، شیرمهد و بهارستانی و درودگر به کادر فنی اضافه شدند و تنها با بازیکنان دزفولی با سختی های فراوان موفق به صعود به لیگ دسته یک کشور شدیم.

امکانات باشگاه چگونه است؟

خردجو:باشگاه فرهنگی ورزشی دانشکده سما دزفول خداراشکر امکانات سخت افزاری بسیار خوبی دارد، با همکاری و مساعدت دانشگاه آزاد دزفول خصوصاً واحد تربیت بدنی دانشگاه مجتمع ورزشی شهید سوداگر دانشگاه آزاد که شامل سالن بدن سازی مجهز، سالن فوتسال، استخر و زمین چمن مصنوعی است در اختیار ما قرار دارد و این به ما کمک شایانی کرده است همچنین تیم ما مشکل ایاب و ذهاب و اسکان در شهر مقصد را نداشته است پس بنابراین این تیم دغدغه سخت افزاری ندارد تنها دغدغه هایش مسائل دیگری هستند.

این دغدغه هایی دیگر که می فرمایید چه هستند؟

خردجو: ما در قرعه کشی لیگ یک شرکت کردیم اما هنوز که هنوز است مشخص نیست این تیم در مسابقات شرکت می کند یا خیر، بابت اینکه دانشکده دیگر نمی تواند خودش به تنهایی این تیم را اداره کند دلیل آن هم وجود مشکلاتی است که در تمام دانشکده های سما کشور به لحاظ کمبود دانشجوها به وجود آمده است. واقعاً با مشکلات اقتصادی که برای همه مردم وجود دارد دانشکده سما نیز دیگر نمی تواند به تنهایی در این سطح از مسابقات شرکت کند. تا الان نیز هر طور بوده از طرف های مختلف ما این تیم را سرپا نگه داشته ایم ولی شخص بنده دیگر نمی توانم به بازیکنم باز بگویم مجانی بازی کند. از طرف دیگر ابزار کاری جهت کنترل بازیکن دست تو نیست پس بنابراین اینکه بخواهی در لیگ یک بدون پول بازی کنی فایده ندارد و حتما باید قرارداد مالی باشد. من به جرات می توانم بگویم اگر این تیم اگر کمی تقویت و مسئولین شهر به آن رسیدگی کنند می تواند بهترین نتیجه ها را بگیرد.

در خصوص وضعیت فنی نیز تیم نیز توضیحاتی برای ما بگویید:

بوستانی: اگر از لحاظ بازیکن در نظر بگیریم ما در هر پستی نیاز به ۳ بازیکن خوب و آماده داریم؛ متاسفانه ما در دور آخر و در آستانه صعود به لیگ یک تنها با ۱۲ بازیکن حضور داشته در صورتی که تیم های مقابل با ۱۸ بازیکن بزرگسال و ۲ بازیکن امید حضور داشتند. اکنون از ۱۲ نفر دور آخر قطعاً یک نفر به دلیل فرا رسیدن زمان خدمت سربازی از ما جدا خواهد شد یک نفر دیگر هم با معاینات پزشکی حضور یا عدم حضورش مشخص می شود و باقی بازیکن ها نیز هنوز تصمیم قطعی اعلام نکرده اند پس بنابراین به اضافه شدن بازیکن شدیدا نیازمند هستیم.

خردجو:از لحاظ فدراسیون در لیگ یک ما می توانیم ۱۶ بازیکن در رده سنی بزرگسال و ۴ نفر بازیکن در رده امید گرفته و درکل ۲۰ بازیکن در اختیار داشته باشیم. در تیم هایی که من امسال می بینم تقریبا تمامی باشگاه ها تیم ها خود را برای صعود به لیگ برتر بسته اند ولی متاسفانه باید گفت در بین ۲۰ تیم تنها۲ تیم راهی لیگ برتر میشود و جالب توجه اینکه ۴ تیم نیز به دسته دوم سقوط می کنند که البته ما این را پیگیری کردیم تا در خصوص تعداد تیم های سقوط کننده تجدید نظر بشود. درکل با شناختی که از دیگر تیم ها داریم ما امسال تنها بتوانیم شرکت کنیم و در لیگ یک بمانیم همین یک اتفاق مثبت و خوبی است و باز می گویم اگر این تیم اندکی تقویت شود قطعاً حرف برای گفتن دارد.

به نظر شما تیم نیازمند چند بازیکن تکنیکی و سرعتی نیست؟ ( علی رغم اینکه بازیکنان خوبی دارید)

بوستانی:بله درست است اما همانطور که گفتم مشکلات مالی گریبانگیر ما می شود مثلا محمد امیری که بازیکن همین شهر است با تیم پیمان شاهرود قرارداد می بندد ما دوست داریم از همچین بازیکنانی استفاده کنیم اما وقتی تیم های دیگری قرارداد مالی دارند و برای بازیکن هزینه پرداخت می کنند و ما در این مورد مشکل داریم کاری از دست ما بر نمی آید.در دور نهایی مسابقات لیگ۲ هم قرار بود آقای محمد ذات و علی جوکار به تیم اضاف شوند که فقط محمد ذات اضاف شد و جوکار یک سری مشکلات داشت که نشد با ما باشد. اگر وضعیت مهیا شود تیم را تقویت می کنیم و کادر فنی دوست دارد از بهترین بازیکنان برای بهترین نتیجه استفاده کند.

وضعیت شغلی بازیکنان چگونه است؟

بوستانی: می توان گفت تنها ۲ تا ۳ نفر از بازیکنان شغل تقریباً ثابت و مناسبی دارند و در مکان هایی مثل آموزش و پرورش،  پلیس+۱۰ و شرکت شهید بهشتی مشغول به کار هستند و چند نفر دیگر شغل آزاد، پاره وقت مثلا کشاورزی و بنایی دارند و نبود شغل و نداشتن تمرکز هم قطعا به روی تیم تاثیر می گذارد. برای نمونه از سختی کار یکی از بازیکنان خوب ما که به کشاورزی مشغول است بعدازظهر ها که به تمرین می آمد بارها به علت زرد بودن رنگ صورتش به دلیل سختی کار او از تمرین معاف می شد در کل از لحاظ شغلی بیشتر بازیکن ها به مشکل برخورده اند چرا که در سنی هستند که باید شاغل باشند.

خردجو: هر موقع پول نبود هیچ چیز نیست و تنها رفاقت و مرام می ماند بعضی ها این را داشته اند و می ایستند بعضی ها نیز مشکلاتشان اجازه نمیدهد این کار را انجام دهند، بازیکنانمان مرامی و بامعرفت برای شهرشان تا الان بازی کردند به کسی که شغل ثابتی هم ندارد رویمان نمی شود بگویم بیا مجانی بازی کن.

با توجه به اینکه ۱۲ مهرماه شروع لیک دسته اول است به نظر شما تیم آمادگی حضور با قدرت در لیگ یک را دارد؟

بوستانی: واقعیت این است که زمان برای ما بسیار کم است یک تیم زمانی که می خواهد در مسابقات شرکت کند علاوه بر جذب بازیکنان نیاز به ۴هفته بدن سازی دارد و ما الان ما در نقطه صفر ایستاده ایم. ما تجربه های تلخی در سالهای گذشته داریم که شروع کرده و بر به مشکل خورده ایم. البته ما بازیکن هایی داریم که وقتی می گویند می آییم و با تمام وجود هم می آیند ولی اکنون دیگر مجموعه رویش نیست به این بازیکنان بگوید رایگان بازی کنند تا حالا هرچی بازی کردند به خاطر غیرت به شهر و تیم شهرشان بوده اند ولی الان بسیای از بچه ها که از سال ۸۸ با هم هستند ازدواج کرده اند یا در حال ازدواج هستند.

آیا در چند سال فعالیت تیم علاوه بر دانشکده سما از جاهای دیگر نیز حمایت صورت گرفته است؟

خردجو:امسال یک حداقل مبلغی از طرف اداره ورزش و جوانان به بازیکن ها پرداخت شد همچنین ۲ خیّر بوده اند که خیلی به ما کمک کرده اند چه در سال اول که برای بایکنها کفش خریداری نمودند و چه در سال دوم که ورودی به مسابقات را پرداخت نمودند که برای آنها آرزوی توفیق داریم.

و صحبت آخر

خردجو: در پایان برای شهرم آرزوی رونق ورزشی دارم؛ جا دارد در آخر این را مجددا بگوییم که مخارج تیم دیگر به تنهایی از دست دانشکده سما بر نمی آید و همه مسئولین و مردم دست به دست هم داده و در این وقت بسیار کوتاهی که برای حضور در لیگ یک داریم بتوانیم برخی مشکلات اولیه مثل ورودی به مسابقات که ۱۵ میلیون تومان است و نیز بدهی ها را پرداخت کنیم. ما از مسئولین شهر، شهروندان و خیرین خواهش می کنم این تیم را تنها نگذارند. این ثانیه شمار زیاد فرصت ندارد و هرکس می تواند گوشه ایی از آن را بلند کند تا این تیم بتواند در مسابقات شرکت کند. اگر کسی توانایی این را دارد که اسپانسر تیم باشد پای کار بیاید و البته تبلیغات خوبی نیز برای او است.

در پایان تشکر می کنم از دکتر براتی، دکتر بدخشان، جناب خاشع، قسمت امور مالی دانشکده و تمام همکارانم در دانشکده سما دزفول که حامی ما بودند، تشکر صمیمانه دارم از ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول جناب آقای دکتر سراج خرمی و خصوصا مسئولین تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول و تشکر ویژه از تماشاگران و مردم شهری که دلشان برای تیم شهرشان تپید و هیچ وقت ما را تنها نگذاشتند به امیدخدا باری دیگر تمام مردم دزفول با ورزش به ویژه فوتسال آشتی کنند و ان شاءالله تیم خوبی داشته و دیگر دغدغه های اولیه تیم داری نداشته باشیم همچنین تشکر از شما که ما را دعوت نمودید.

بوستانی: جا دارد ابتدا تشکر کنم از آقایان خاشع، الیاسی، دروگر ،بهارستانی و شیرمهد که واقعا بر روی نیمکت مربیگری کمکیار من بودند و تمامی بازیکن هایی که همیشه یک دل و با تمام وجود بازی کردند و البته شرمنده خانواده هایشان که نتوانسته ایم از لحاظ مالی تامین شان کنیم و بسیار از خانواده دور بوده اند. از مسئولین و خیرین تقاضا داریم که این تیم را تنها نگذارند این تیم ذره ذره تلاش کرده و به اینجا رسیده است و یک شبه آن را از بین نبریم راحت ترین کار این است که بگوییم در مسابقات بدلیل نبود بودجه شرکت نمی کنیم؛ کمک کنید به این تیم و آقای خردجو گفت که از لحاظ سخت افزاری هیچ مشکلی نداریم فقط مبلغی باشد که به این بازیکنها دهیم تا شرمنده آنها نشویم. این تیم ورزشی هم جای مقدس است و چیزی کمتر از مسجد ساختن و مدرسه ساختن ندارد. این را هم بگویم که این تیم اگر خوب حمایت شود برای کل شهر هم بسیار خوب است و می تواند اسم دزفول را بر سر زبان ها بیاندازد چرا که بسیار از بازی ها پخش مستقیم و در برنامه هایی از شبکه ورزش این لیگ پوشش داده میشود.

ارسال نظر

     


-->