16th، سپتامبر 2017
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 16 th سپتامبر 2017 ساعت 10:38 ب.ظ | کد خبر: 53994  

 افزایش نرخ کرایه حمل و نقل در دزفول

افزایش 18 درصدی نرخ کرایه اتوبوس های واحد و 15 درصدی کرایه تاکسی نیز موجب بهبود سطح خدمات حمل و نقل عمومی در دزفول نشده و شهروندان دزفولی در هوای گرم و طاقت فرسای تابستان همچنان با خودروهای فاقد کولر جابجا می شوند.

به گزارش دزمهراب با حک شدن مهر پنج هزار و ۵۰۰ ریالی بر روی بلیت های چاپ شده سه هزار و ۵۰۰ ریالی اتوبوس واحد در دزفول ، شهروندان دزفولی در روزهای اخیر متوجه افزایش نرخ بلیت اتوبوس های واحد شدند.هر چند اتوبوسرانی دزفول نرخ پنج هزار و ۵۰۰ ریالی را با حک کردن مهر دوم در پشت بلیت ها به پنجهزار ریال کاهش داد.
اتوبوس های فرسوده با دود فراوان ، صدای گوش خراش و رانندگانی خسته از کم توجهی مسئولان نسبت به مطالبات آنها، تنها بخشی از مشکلات ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر دزفول است. دزفولی که در استان خوزستان به عنوان شهری برخوردار معروف است.
فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی دزفول در حالی است که وعده مکرر شهرداری برای بازسازی آنها و رفع مشکل سیستم خنک کننده آنها در سالهای گذشته هرگز محقق نشد.
از سویی وعده تامین خودروهای اروندی برای تاکسیرانی دزفول با هدف تحقق بخشی از حقوق شهروندی با تامین زیر ساخت استاندارد برای حمل و نقل عمومی درون شهری نیز هرگز ره به جایی نبرد.
رئیس سازمان اتوبوسرانی دزفول روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص علت افزایش نرخ بلیت اتوبوس های واحد گفت:این افزایش ۱۸ درصدی با مصوبه شورای شهر دزفول صورت گرفته است.
علی انصاری افزود:با توجه به اینکه اخذ پول خرد توسط رانندگان اتوبوس مشکلاتی در پی داشت سازمان اتوبوسرانی دزفول کارت بلیت اتوبوس را عرضه کرده تا شهروندان بتوانند از خدمات الکترونیک شهروندی استفاده کنند .
وی ادامه داد:برای تشویق شهروندانی که از کارت بلیت اتوبوس استفاده می کنند فقط ۱۵درصد افزایش بلیت اعمال شده ولی افرادی که از پول یا بلیت کاغذی استفاده می کنند علاوه بر ۱۵ درصد افزایش کرایه ۵۰۰ ریال اضافه تر پرداخت می کنند.
انصاری با اشاره به مشکلات ناوگان اتوبوسرانی دزفول گفت:۲۰ دستگاه اتوبوس سازمانی و ۵۵ دستگاه اتوبوس بخش خصوصی در دزفول فعال است که نیاز به تجهیز و نوسازی دارند.
وی افزود:در سال ۹۳ دولت هشت میلیارد ریال و در سال ۹۴ سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال یارانه به اتوبوسرانی دزفول اختصاص داد ولی در سالهای ۹۵ و ۹۶ هیچ اعتبار دولتی برای نوسازی و تجهیز اتوبوس های فرسوده به اتوبوسرانی دزفول پرداخت نشد.
رئیس سازمان اتوبوسرانی دزفول گفت:با مصوبه شورای شهر دزفول نیز ۸۰ میلیارد ریال برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی دزفول جذب شده تا ۱۵ دستگاه اتوبوس خریداری شود و انتظار می رود این تعداد اتوبوس نو تا سه ماه دیگر به ناوگان اتوبوسرانی دزفول اضافه شوند.
محمد صفاری پور مدیرعامل سازمان تاکسیرانی دزفول نیز گفت:از ابتدای امسال تاکنون ۲۸۰ دستگاه تاکسی فرسوده در دزفول جایگزین و نوسازی شدند.
وی افزود :با مصوبه شورای شهر دزفول کرایه تاکسی شهری دزفول ۱۵ درصد افزایش یافته ولی هنوز اعمال نشده است که این افزایش بزودی اعمال خواهد شد.
صفاری پور ادامه داد:با افزایش کرایه تاکسی ،نرخ کرایه تاکسی دزفول به اندیمشک به ۲۰ هزار ریال رسید.
شهرستان دزفول یک هزار و ۱۶۸ دستگاه تاکسی دارد.
عظیم سرافراز رئیس شورای شهر دزفول نیز در این خصوص گفت:طبق روال قانونی هر ساله بعد از تعطیلات نوروز افزایش قیمت تاکسی و اتوبوس در شورای شهر تصویب می شود ولی امسال شورای شهر دزفول به علت رعایت حقوق شهروندان شهریورماه اقدام به تصویب افزایش قیمت ها کرده است .
وی افزود:طبق مصوبه شورای شهر دزفول بین ۱۶ تا ۱۸ درصد به کرایه تاکسی و اتوبوس اضافه شد .
رئیس شورای شهر دزفول گفت:شورای شهر در حال تجهیز و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی دزفول می باشد و ۱۵۰ میلیارد ریال برای تجهیز و نوسازی اتوبوسرانی اختصاص داده که
با جذب بخشی از این اعتبار ۱۵ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی دزفول اضافه خواهد شد.
سرافراز بیان داشت:اتوبوس های خریداری شده در مرکز شهر دزفول و مکان های پرتردد شهر بکار گرفته خواهند شد.
شهر دزفول با بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت نیازمند ارتقای خدمات شهری و بهبود کیفیت حمل و نقل عمومی است.
شهروندان دزفولی در آستانه زمان بازگشایی مدارس و تا تحقق وعده های داده شده همچنان باید با خودروهای فرسوده و فاقد کولر جابجا شوند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

     


-->