پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

رودخانه دز در تابستان امسال چند قربانی گرفت؟

عبدالحسین معظم فر روز دوشنبه با تشریح اقدام شبانه روزی تیم های امداد و نجات برای کمک به حادثه دیدگان رودخانه دز به خبرنگار ایرنا گفت:از این تعداد پنج نفر در حادثه چال کندی در رودخانه دز جان باختند.
وی بدون اشاره به تعداد عملیات امداد و نجات در رودخانه دز و کانالهای آبیاری کشاورزی منطقه اظهار داشت:افراد غرق شده در رودخانه دزغیر از یک زن همگی مرد می باشند که در مناطق مختلف رودخانه و کانالهای آبیاری دچار حادثه شده و جان باختند.
معظم فر با تاکید بر اینکه گروه های امداد و نجات سازمان آتش نشانی در عملیات امداد و نجات این حوادث حضور داشته و در عملیات خارج کردن اجساد غرق شده نیز مشارکت فعال داشته است گفت:از 16 نفری که در رودخانه دز و کانالهای آبیاری کشاورزی غرق شدند 10 نفر بومی و مابقی گردشگر و غیربومی می باشند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول اضافه کرد:بیشتر جان باختگان در حوادث غرق شدگی امسال مربوط به حادثه چال کندی هستند که هنوز جسد یکی از آنها کشف نشده است.
معظم فر ادامه داد:2 نفر از افراد جان باخته در حوادث ناشی از شنا در دزفول طی امسال، در کانالهای آبیاری کشاورزی غرق شدند.
رودخانه دز با آبی سرد و زلال از فروردین تا پایان فصل تابستان میزبان گردشگران و نیز جوانان و خانواده هایی است که برای فرار از گرما به شنا و آبتنی در این رودخانه می پردازند.
کانالهای آبیاری کشاورزی شمال خوزستان به وجود دیواره های سیمانی شیبدار برای شنا بسیار خطرناک می باشند. شنا در این کانالهای آبیاری ممنوع است.

ایرنا

اخبار مرتبط