1st، اکتبر 2017
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 1 st اکتبر 2017 ساعت 11:49 ب.ظ | کد خبر: 54208  

گزارش تصویری

 جلوه هایی از شور حسینی در روز تاسوعا و عاشورا در دزفول/ بخش اول

مردم دزفول با حضور باشکوه خود در مراسمات روز تاسوعا و عاشورا حسینی، جلوه های مهمی از شور حسینی خود را به نمایش گذاشته و عشق و اردات خود را به ساحت مقدس حضرت سیدالشهداء (ع) و یاران مطهرش ابراز کردند.

به گزارش دزمهراب دل سوختگان حسینی در دزفول در روز تاسوعا و عاشورا در قالب دسته جات سینه زن، زنجیرزن و دمامه زن در خیابان های این شهر به حرکت در آمده و به یاد مظلومیت امام حسین (ع) و یاران با وفایش اشک ماتم ریخته و سوگواری کردند.

حضور عاشقان و دل سوختگان آقا ابا عبدالله الحسین (ع) در مسیر حرکت هیات ها در دزفول به حدی بود که بسیاری از دسته جات عزادار در طول مسیر متوقف شده و امکان حرکت آنها به دلیل ازدحام عزاداران ممکن نبود.

گروهی از جوانان طبق رسومات محلی خود بر سر، صورت و لباس خود گل مالیده بودند و در این عزاداری شرکت کردند. گرمای هوا در دزفول مانعی بر سر راه عزاداران حسینی نبود و مردم در گرمای بیش از ۳۵ درجه با عشق و ارادت خاصی به درگاه اهل‌بیت (ع) همدل و همنوا در غم عزای فرزند زهرای مرضیه و ۷۲ تن از یاران او بر سر و سینه می‌زدند.

همچنین امسال بنرهایی مزین به تمثال شهدای مدافع حرم دزفول در گوشه کنار مسیر حرکت هیئتها و نیز در دسته جات عزاداری به تعداد بالا به چشم می خورد که فراموش نکردن شهدا و ادامه دار بودن راه آنها را توسط مردم دالمومنین را به نمایش درآورده بود.

از دیگر جلوه های عزاداری در دزفول، حضور پرتعداد ایستگاه های صلواتی مردمی بود که هرکس با نذری که داشته از عزاداران حسینی پذیرایی به عمل می آورد همچنین امسال تعداد زیادی از مردم نیز با پوشیدن لباس خادمی حضرت سیدالشهدا(ع) نسبت به جمع آوری زباله ها اقدام می کردند.

عزاداران حسینی در روز عاشورا نیز با شنیدن صدای اذان ظهر عاشورا و به یاد علمدار دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) به نماز ظهر عاشورا ایستادند و پس از اقامه نماز ظهر عاشورا بار دیگر دسته‌جات عزاداری انسجام یافته عزاداری بر سید و سالار شهیدان دشت کربلا را از سر گرفتند.

عزاداری مردم دزفول در تاسوعا و عاشورای حسینی و حرکت دسته جات از مناطق مختلف این شهر به سمت بقعه رودبند و سبزقبا(ع) از شکوه خاصی برخوردار است ضمن اینکه به جهت فرهنگ سازی و کمک به پاکبانان شهر تعدادی از مردم به صورت خودجوش زباله های ریخته شده در مسیر عزاداران را جمع آوری می کردند.

تصاویری را عکاسان دزمهراب از این عشق و اداردت ثبت کرده اند که در ادامه آمده است.

عکس(بخش اول): محمد زارع

ارسال نظر

     


-->