کلنگ زنی ۲ پروژه اقتصادی در دزفول با حضور معاون وزیر نیرو برگزار شد+تصاویر - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
19th، اکتبر 2017
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 19 th اکتبر 2017 ساعت 5:00 ب.ظ | کد خبر: 54487  

به گزارش دزمهراب پیش از ظهر امروز آئین کلنگ زنی و تجهیز همزمان ۲ پروژه اقتصادی در شهرستان دزفول با حضور معاون وزیر نیرو، استاندار خوزستان، پاپی زاده نماینده مردم و فرماندار ویژه شهرستان دزفول و نیز برخی از اعضای شورای این شهرستان برگزار گردید.

طرزطلب معاون وزیر نیرو در جریان مراسم کلنگ زنی نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۲۰ مگاواتی که در مجاورت شهر حمزه و با فاصله ۱۸ کیلومتری شهرستان دزفول واقع است گفت: باید صمیمانه از مسئولین پیگیر شهرستان دزفول و استان خوزستان تشکر کرد.
وی افزود: وجود این نیروگاه در شمال خوزستان و شهرستان دزفول بسیار ضروری است چرا که میتواند ظرفیت های زیادی اعم از ایجاد اشتغال، جذب سرمایه و بهبود مسائل اقتصادی را برای این منطقه ایجاد نماید.

استاندارحوزستان نیز در جمع مسئولین کشوری و شهری ضمن اشاره به نقش بزرگ این پروژه و کمک شایان آن در تامین انرژی منطقه گفت: شمال خوزستان وضعیت حادی در بحث تامین نیرو دارد که امید است با بهره برداری از این پروژه مشکلات تا حدی حل شوند.

همچنین نماینده مردم دزفول با بیان اینکه اقدامات این چنینی باعث توسعه شهرستان و درنتیجه کشور خواهد شد اظهار کرد: خوزستان به سبب مجاورت با مرز های عراق و نیز دارا بودن منابع مهم آب و گاز پتانسیل خوبی برای ورود سرمایه گذاران و تولید برق دارد.

عباس پاپی زاده تصریح کرد: مراسم کلنگ زنی امروز باید مدت ها پیش انجام میشد که متاسفانه با حواشی همراه شد و به تعویق افتاد اما اینک همه ما علاقه مندیم این پروژه با سرعت بیشتری انجام شود و هرچه زود تر به مرحله بهره برداری برسد.

وی در خصوص اشتغال حاصل از کلنگ زنی نیروگاه سیکل ترکیبی نیز گفت : در زمان سه سال احداث نیروگاه بیش از ۶۰۰ فرصت شغلی و با تکمیل و افتتاح نیروگاه نیز تعداد قابل توجهی فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

گفتنی است این پروژه، نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۲۰ مگاواتی است که سرمایه گذار آن مدیر عامل شرکت برق انرژی غدیر با میزان سرمایه گذاری ۲/۶۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان و شرکت مجری آن شرکت برق انرژِی پاینده جم با میزان اشتغال ۸۰۰ نفر مسئولیت ساخت این پروژه اقتصادی را بر عهده دارند.

همچنین امروز مراسم افتتاح دامداری ۲۰۰۰ راسی گوشتی کیانی با سرمایه گذاری ۳/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان و با اشتغال ۲۰ نفر در دستور کار قرار گرفت.

 

ارسال نظر

     


-->