پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

نشست خبری رییس شورای اسلامی شهر دزفول با اصحاب رسانه

به گزارش دزمهراب پیش از ظهر دوشنبه نشست خبری رییس شورای اسلامی شهر دزفول با حضور برخی از اعضای شورا و اصحاب رسانه پیرامون موضوع تبصره 3 بر قبوض آب مشترکین برگزار گردید.

عظیم سرافراز ضمن عرض خیرمقدم به خبرنگاران و تسلیت حادثه تلخ زلزله اخیر در کشور در ارتباط با علت تاخیر در صدور حکم شهردار دزفول از سوی وزارت کشور اظهار کرد:
گاها برخی افراد در جلساتی از کارشکنی در صدور حکم شهردار دزفول سخن میگویند که بنده این موضوع را تکذیب و اعلام میکنم هیچ گونه کارشکنی صورت نگرفته است و رسانه ها اخبار موثق مرتبط با این موضوع را از ما سوال نمایند.

وی افزود: در تاریخ 4 شهریورماه و پس از انتخاب مهندس دوایی فر به عنوان شهردار با رای قاطع اعضای شورای پنجم و نیز ارسال مدارک به فرمانداری، نهاد مذکور در 11 شهریور مدارک را به استانداری ارسال نمود.

سرافراز ادامه داد: استانداری نیز پس از انجام مصاحبه هایی مدارک مورد نیاز را به وزارت کشور فرستاد که در 15 مهرماه این وزارتخانه از ما درخواست پرونده نمود که ما نیز فردای آن روز مدارک درخواستی را ارسال کردیم در نتیجه مشکل و کارشکنی وجود ندارد چرا که تا کنون 2 مصاحبه از مهندس دوایی فر و یک مصاحبه از شورا صورت گرفته است.

رییس شورای شهر دزفول در خصوص بحث تبصره 3 بر قبوض آب شهروندان گفت: به دلیل نارضایتی به حق مردم و برخی مسئولین تا کنون 3 بار شورای چهارم و 2 بار شورای پنجم بر لغو این لایحه رای داده است.

عظیم سرافراز گفت: تا کنون دو بار با اداره کل آب و فاضلاب استان خوزستان در رابطه با مصوبه شورای شهر مبنی بر لغو این لایحه مکاتبه شده اما هیچ پاسخی داده نشده است.

وی این بی توجهی به نامه های شورای شهر دزفول از سوی اداره آب وفاضلاب استان را توهین به مردم و نمایندگان مردم در شورا دانست و بیان کرد: چگونه امکان دارد شورای شهر یک لایحه را مصوب نماید اما توانایی لغو و اجرای همان لایحه را نداشته باشد.

وی اظهار کرد:در چندین نوبت نیز به آب وفاضلاب استان نامه دادیم که آخرین بار آن نهم آبانماه بود ولی بازهم کسی پاسخگو نیست.

این عضو شورای شهر افزود: تا کنون در دو نوبت قرار بر نشست مشترک شورای حل اختلاف استانداری جهت بررسی موضوع و تطبیق مصوبات برگزار شود اما نشست های مرتبط با این موضوع لغو شده و به مطالبه مردم و شورای این شهر توجه نشده است.

رییس شورای شهر دزفول هشدار داد: در صورتیکه تا چهارشنبه هفته جاری مدیر اب و فاضلاب استان پاسخی به نامه های شورا ندهد و در جلسه رسمی ما شرکت نکند، این موضوع را با حضور در وزارت نیرو از این وزارتخانه پیگیری میکنیم.

سرافراز خاطر نشان کرد: کارگروه ویژه ای با هدف بررسی لیست هزینه های تبصره 3 توسط شورا تشکیل شده است، که تا ریال آخر پیگیری، و گزارش آن به مردم اعلام خواهد شد.

همچنین رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر دزفول طی سخنانی اظهار کرد: اگر تا چهارشنبه هفته آتی،‌ سازمان آبفا استان نتیجه را اعلام ننمود، مردم قبوض آب خود را ‌پرداخت نکنند و مسئولیتش را خودم میپذیرم.

فرهاد جاموسی گفت: شورای چهارم با شجاعت و آگاهی کامل به موضوع تبصره 3 رای داد و اکنون نیز با شجاعت رای خود را پس میگیرد.
وی افزود: شوراهای چهارم و پنجم لغو این لایحه را تصویب کرده اند اما متاسفانه از سوی اداره آبفا اجرایی نشده است که ما تا حصول نتیجه و لغو این تبصره از قبوض آب همشهریانمان پیگیری های لازمه را انجام خواهیم داد.

اخبار مرتبط