۹ام، آذر ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۹ ام آذر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۳ ب.ظ | کد خبر: 54726  

به گزارش دزمهراب ظهر امروز دومین جلسه ستاد هماهنگی، ساماندهی و نظارت بر سواحل و تفرجگاه های استان خوزستان با حضور جانشین قائم مقام وزیر کشور و مسئولین استانی و محلی به میزبانی دزفول در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

از دیگر چهره های شناخته شده در این جلسه، حضور یکی از نامزدهای دوره دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری کشور، در کسوت رئیس فدراسیون نجات غریق وغواصی کل کشور بود که بسیار مورد توجه خبرنگاران و عکاسان حوزه خبر قرار گرفت.

مصطفی میرسلیم طی سخنانی با اشاره به اهمیت این جلسات در استان، به تجربه و آمار مطلوب مغروقان و نجات یافتگان در سواحل شمال کشور پرداخت و این مهم را از خروجی تشکیل چنین جلساتی دانست.

رئیس فدراسیون نجات غریق وغواصی کشور با بیان نجات بیش از ۸۰ هزار نفر در ده سال اخیر در سواحل کشور، از لزوم افرایش نیروی انسانی نجات غریق در بهبود آمار مغروقان خبر داد و گفت: به هیچ وجه قابل قبول نیست که سالی بالغ بر ۱۵۰ نفر در خوزستان غرق شوند و ما به فکر نباشیم.

میرسلیم اظهار کرد: طبق بررسی ها اغلب مراجعات مردم جهت تفریح در سواحل به ۴۵ نقطه میرسد که به طبع آمار مغروقان در این ۴۵ نقطه و مکان بیشتر از سایر اماکن است.

وی افزود: وزارت نیرو باید آمادگی خود را جهت صدور مجوز برای احداث اماکن تفریحی مورد استفاده مردم، اعلام نماید تا مردم در مکانی امن و محافظت شده و نیز با کمترین خطر به تفرج بپردازند که همین موضوع جنبه اقتصادی و گردشگری این دست از مناطق را بالا میبرد.

مهندس میرسلیم در ادامه گفت: به موجب تامین امینت، بهداشت عمومی و امداد و نجات در سواحل رودها و دریاچه هایی که بیشترین مراجعه را از سوی مردم دارند مستلزم ایجاد ۱۷۰ ایستگاه خدمت رسانی هستیم که این امر نیاز به سرمایه گذاری و ورود سرمایه گذار به این حیطه را دارد.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران افزود: اکنون قریب به ۱۵۰۰ غریق نجات در استان خوزستان داریم که در صورت احداث این اماکن هیچ مشکلی جهت تامین نیروی انسانی و اجرایی وجود نخواهد داشت.

همچنین مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان با بیان اینکه در پنج سال گذشته ۸۲۱ نفر در رودها و کانالهای خوزستان جان باخته اند گفت: بالاترین رقم مغروقین به ترتیب متعلق به شهرهای دزفول، شوشتر و اهواز است.

محمد صادق کریمی کیا اظهار کرد: متاسفانه در شش ماه نخست سال جاری ۱۱۲ نفر از شهروندان ما در آب های خوزستان غرق شده اند، این در حالی است که آمار غرق شدگان در سال ۹۵ به طور کلی ۱۳۵ نفر بوده است.

در این جلسه فرماندار ویژه شهرستان دزفول طی سخنانی با انتقاد به سازمان آب و برق استان گفت: سازمان اب و برق خوزستان، علیرغم همکاری مدیران سطح شهرستانی آن، ذره ای در درک شرایط تلخ دزفول با ما همکاری و مساعدت نکرده است.

حبیب الله آصفی عنوان کرد: ما جهت نصب گاردریل و تابلوهای هشدار در نقاط رودخانه ای دزفول و به ویژه کانالهای آبیاری به شورای تامین مراجعه کرده ایم لکن با وجود درخواست های متعدد ما، سازمان مذکور هیچ اقدامی جهت رفع کمبودهای موجود نکرده است.

در ادامه رییس محیط زیست شهرستان دزفول درتوضیحات خود از وضع بهداشت نامناسب رود دز انتقاد کرد و گفت: وضعیت میکروبی رودخانه دز به دلیل ورود ۲ فاضلاب شهری و نظامی در آن نامناسب است.

فرهاد قلی نژاد ابراز کرد: حجم زیادی از پسماندهای حوزه های بالادست به رودخانه دز ورود میکند که موجب انباشت چندین تن زباله در سد دز شده است که آن ناشی از سو مدیریت در پسماندهای رودخانه دز درحوزه استان لرستان است.

به گزارش خبرنگار دزمهراب معاون فرهنگی سپاه دزفول در توضیح اقدامات انجام شده توسط سپاه و بسیج در ایجاد فضای مناسب در تفریحگاه ها گفت: سپاه و بسیج در ۳ محور موضوعات مختلف را دنبال کرده اند.

وی اجرای تورهای هفتگی ایست بازرسی در پارک ساحلی علی کله را در ایجاد امنیت این منطقه بسیار حائز اهمیت قلمداد کرد.

در خلال این جلسه نماینده ناجا استان در خصوص بحث امنیت سواحل و تفرجگاه ها، از نقش مهم احداث ایستگاه ها در در این اماکن جهت تامین امنیت خبر داد و گفت: به دلیل افزایش نا امنی در مکان های تفریحی عمومی از احداث ایستگاه و ساماندهی به این مناطق استقبال میکنیم و مساعدت های لازم را انجام خواهیم داد.

در پایان جمال عالمی نیسی معاون توسعه مدیریت منابع استانداری خوزستان دمای هوای بالا و‌آب زلال رود دز را بستر خوبی جهت جذب گردشگر در دزفول دانست و بیان کرد: خوشبختانه فرماندار دزفول فرصت خوبی را در جذب سرمایه برای این شهرستان ایجاد کرده است که میتوان باعث توسعه گردشگری این شهرستان شود.

ارسال نظر

     


-->