۲۳ام، مرداد ۱۳۹۷
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۲۳ ام مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۳:۵۷ ب.ظ | کد خبر: 55262  

به گزارش دزمهراب فرهاد قلی نژاد ریاست اداره حفاظت محیط زیست دزفول در گفتگو با خبرنگار دزمهراب درباره انتظار شهروندان دزفول از اداره حفاظت محیط زیست برای رسیدگی به معضل ورود فاضلاب به رودخانه دز توضیح داد:  تلقی مردم این است که اداره حفاظت محیط زیست متولی این کار است. ما متولی نظارت هستیم و ایرادات را اعلام می کنیم اما کسانی که بودجه این کار را در اختیار دارند، خودشان را قایم کرده اند. متولی سامان دهی فاضلاب ها و احداث شبکه های فاضلاب طبق قانون اداره آب و فاضلاب می باشد. وظیفه ما پیگیری عدم آلودگی آب است که در مواردی مانند رستوران های ساحلی که به طور شخصی و خصوصی اداره می شوند ما به صورت ماهانه سرکشی می کنیم تا از پمپاژ فاضلاب آن ها به فاضلاب شبکه شهر اطمینان حاصل کنیم و در مواردی که با تخلفاتی روبرو بوده ایم، واحد مربوطه را پلمپ کرده ایم. اما در مورد ورود فاضلاب زیباشهر به رودخانه دز که مسئولیت آن به عهده اداره آبفا است ما فقط می توانیم پیگیری کنیم و نهایتا معترض باشیم. ما که نمی توانیم علیه ارگان های دولتی شکایت کنیم!

ایشان در مورد پیگیری های صورت گرفته برای حل معضل ورود فاضلاب زیباشهر به رودخانه دز افزودند:  مصوب شده است برای انتقال فاضلاب زیباشهر به تصفیه خانه فاضلاب شهری دزفول ایستگاه پمپاژ احداث شود. آخرین خبری که آقای برفر مدیر شرکت آب و فاضلاب دزفول به ما اعلام کرده اند این بوده که ظاهرا مطالعات پایان یافته و بودجه برای احداث ایستگاه پمپاژ معین شده است  و در مرحله انتخاب پیمان کار هستند.

ایشان در ادامه در پاسخ به این سوال که حداکثر تا چه زمانی شاهد بهره برداری از ایستگاه پمپاژ خواهیم بود اذعان داشت: ما اعلام نمی کنیم چون بودجه در اختیار ما نیست و متولی اجرا نیستیم. طبق قانون شرکت آب و فاضلاب باید سریع تر در مورد این قضیه اقدام کند. بنابراین در مورد تعیین زمان شرکت آب و فاضلاب باید پاسخ گو باشد.

قلی نژاد همچنین در مورد وضعیت فاضلاب تیپ۹۲ زرهی ارتش  گفت : در حال حاضر در محدوده تیپ ۹۲ زرهی یک تصفیه خانه ناقص وجود دارد که به خوبی کار نمی کند که ما این مسئله را در سطح تهران پیگیر هستیم. وی افزود: در این مورد نیز مسئولین شرکت آب و فاضلاب دزفول اعلام کرده اند که کار در مرحله عقد قرارداد با پیمان کار قرار دارد.

ارسال نظر

     


-->