۶ام، تیر ۱۳۹۸
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۶ ام تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۳ ق.ظ | کد خبر: 55881  

مدیر توزیع برق شهرستان دزفول از افزایش ۱۴ درصدی مصرف برق در شهرستان دزفول خبرداد
برق رسانی به مسیر آبشار شوی در دستور کار است/در دزفول به دلیل رشد جمعیتی و مهاجرت پذیری زیاد، بیشترین فروش اشتراک به مناطق مسکونی بوده است/راه اصلی کنترل مصرف برق مشارکت حداکثری مردم و فرهنگ سازی در این زمینه است.

به گزارش دزمهراب ظهر دوشنبه سوم تیرماه ۱۳۹۸ نشست خبری اقبال طیب طاهر مدیریت محترم توزیع برق دزفول با اصحاب رسانه در ساختمان مرکزی اداره برق واقع در مجموعه سوم شعبان برگزار شد.
مهندس طیب طاهر در ابتدا توضیحاتی پیرامون عملکرد مجموعه برق شهرستان دزفول ارائه داد و سپس خبرنگاران حاضر در جلسه در مورد صحبت های ایشان و همچنین سوالاتی که از پیش اماده کرده بودند به ایراد سخن پرداختند.

طیب طاهر در ابتدای جلسه درباره نحوه خدمت رسانی مجموعه توزیع برق شهرستان دزفول گفت:
“ما در حال حاضر در شهرستان دزفول به غیر از حوزه ستاد مرکزی، شش اداره در شش منطقه مختلف شهرستان دزفول مشغول خدمت رسانی به مردم داریم. منطقه شمال که با صرف ۵۰۰ میلیارد تومن طی هفته های آینده افتتاح می شود، منطقه جنوب، مجموعه شرق در سیاه منصور، صفی آباد و شهرهای جنوبی، سردشت و اخیراً شهیون را ما به عنوان اداره برای خدمت‌رسانی به مردم آماده کرده ایم.”

وی درمورد روشنایی بخش های از دزفول گفت: ” در بحث روشنایی به بافت قدیم دزفول پرداختیم و با هزار و صدو هشتاد دستگاه چراغ نو شروع کردیم که ششصد و چهل دستگاه آن به کار گرفته شده و پانصد و چهل دستگاه از چراغ های ما هنوز در مرحله اجرا قرار دارد. تبدیلاتی در چراغ های بلوارهای مقاومت، شریعتی و بلوار ساحلی انجام دادیم و از چراغ های ال ای دی در این مناطق استفاده کردیم و در آینده پیام آوران و بهاران را نیز در برنامه داریم.”

طیب طاهر در مورد برق رسانی به مناطق حاشیه دزفول گفت: ” برای برق رسانی به مسیر آبشار شوی، شهیون، سردشت و همچنین ساماندهی نیروگاه خورشیدی بیش از ۷۶۰ میلیون تومان هزینه شده است.”

مدیر توزیع برق شهرستان دزفول در ادامه به رشد جمعیتی شهرستان دزفول و تاثیر آن بر مصرف برق اشاره کرد و گفت:
“در دزفول به دلیل رشد جمعیتی و مهاجرت پذیری زیاد، بیشترین فروش اشتراک به مناطق مسکونی بوده است و عموم مصرف کننده‌ها خانگی هستند. بیش از ۷۱ درصد مصرف ما مربوط به مشترکین خانگی است. در دزفول حدود ۱۲۴۰۰۰ اشتراک خانگی واگذار شده که این رقم در مقایسه با تعداد اشتراک خانگی دیگر شهرستان های استان خوزستان بسیار بیشتر است. بنابراین راه اصلی کنترل مصرف، مشارکت حداکثری مردم و فرهنگ سازی توسط ما و سایر دستگاه های مسئول از جمله مدارس می باشد. مردم در چند هفته اخیر همکاری کردند و معتقدیم که تنها راه کنترل مصرف و کنترل پیک(peak) مشارکت مردم است.
در همین راستا مسابقه نقاشی با موضوع مصرف بهینه برق دو سال است به صورت پی در پی برگزار می شود. همچنین پنج برنامه ی محل محور را پیش رو داریم که به صورت جُنگ شادی،تئاتر و موسیقی به تبلیغ مدیریت مصرف خواهیم پرداخت و جوایزی را برای برندگان این مسابقه ها در نظر گرفته ایم.”

وی با تاکید بر نقش مهم مردم در مصرف بهینه برق در ساعات اوج مصرف افزود: ” سال گذشته پیک مصرف ۲۲ تیرماه اتفاق افتاد اما امسال ۲۰ خرداد ماه پیک مصرف را تجربه کردیم که همراه با خاموشی هایی بود. امسال با افزایش ۱۴ درصدی مصرف برق یعنی حدود ۸۰ مگاوات نسبت به سال گذشته روبرو هستیم. لذا درخواست ما این است تا مردم استفاده از وسایل پرمصرف را به ساعتی غیر از ساعات اوج مصرف(peak) اختصاص دهند تا همچون ۱۹ و ۲۰ خرداد ماه امسال دچار خاموشی نشویم.

طیب طاهر در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد خاموشی ها گفت:
” دو نوع خاموشی وجود دارد. دسته اول به صورت بابرنامه و از پیش تعیین شده با هدف تعمیر، توسعه و اصلاح شبکه می باشد که ساعت آن غالبا در ابتدای صبح است و معمولا از طریق رادیو اطلاع رسانی می شود. اما دسته دیگر از خاموشی ها، خاموشی های بی برنامه هستند که در اثر شرایط آب و هوایی، حوادث، سرقت کابل، سوختگی ترانس و … رخ می دهند.
طیب طاهر در ادامه به موضوع افزایش چشم گیر سرقت کابل در شهرستان دزفول پرداخت و آن را یکی از عوامل مهم در خاموشی موقت برخی مناطق دانست.

مدیر توزیع برق شهرستان دزفول همچنین در مورد نحوه ارتباط مردم با مدیریت برق شهرستان دزفول و گزارش خاموشی ها و مشکلات احتمالی به سامانه ۱۲۱ اشاره کردند که به صورت ۲۴ ساعته فعال و پاسخگو است.

وی در پایان در مورد مشکل عدم واگذاری کنتور به مردم، به بد عهدی شرکت های سازنده کنتور در واگذاری به موقع کنتور ها اشاره کرد و این مشکل را موقتی و قابل حل دانست.

ارسال نظر

     


-->