پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

اخبار ویژه کرونا در دزفول

به گزارش دزمهراب از کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت بیماری کرونا در شهرستان دزفول؛ اقدامات انجام شده‌ی این ستاد با همکاری فرمانداری ، شهرداری ، مرکز بهداشت، هلال احمر ، راهور ، ناجا، ارتش ، سپاه ، بسیج ، گروه های جهادی ، همت بازاریان و اصناف ، و.‌.. در تاریخ ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ بدین شرح است :*

1از واحدهای نانوایی در سطح شهرستان دزفول به منظور بررسی نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط نماینده فرماندار، کارشناسان بازرسی اداره صنعت،معدن و تجارت، بازرسان بهداشت محیط،تعزیرات، اداره غله و اتحادیه نانوایی شهرستان دزفول بازرسی به عمل آمد و با متخلفان برخورد شد.

 

2بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی دزفول غربالگری کرونا برای ۹۷.۵ درصد از جمعیت ۷۳۵ هزار نفری تحت پوشش این دانشگاه شامل شهرستان‌های دزفول، شوش و گتوند انجام شده است.

 

3روسا و مدیران اجرایی اتحادیه های صنفی کم کار به فرمانداری ویژه دزفول احضار شدند. گفتنی است حسب دستور ستاد مبارزه با کرونا شهرستان دزفول مبنی بر ادامه تعطیلی اصناف تا ۲۲ فروردین ، روز گذشته برخی صنوف و کسبه دزفول به صورت محدود دستورات این ستاد را نقض نموده و فعالیت خود را آغاز کرده بودند، لذا امروز ۱۷فروردین روسا و مدیران اجرایی اتحادیه های متمرد به فرمانداری ویژه احضار و دستورات ستاد مدیریت بیماری کرونا مبنی بر ادامه تعطیلی اصناف مجددا به آنها ابلاغ گردید.

 

4تب سنجی، غربالگری و آموزش راه های انتقال و پیشگیری از کرونا ویروس توسط پرسنل مرکز بهداشت در یکی از هایپرمارکت های دزفول انجام شد.

 

5اجرای مستمر طرح فاصله گذاری اجتماعی و کنترل ورودی های شهرستان دزفول بصورت شبانه روزی توسط کارکنان خدوم نیروی انتظامی شهرستان دزفول در حال اجرا می باشد.

 

6بر اساس مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا، تمام مبادی ورودی شهرستان دزفول در راستای اجرای طرح محدودیت های ترافیکی و ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی توسط راهور، بسیج، سپاه، ارتش و مسئولان کنترل شد و خودروهای غیربومی به خارج از شهرستان هدایت شدند.

 

7در ادامه اجرای طرح پایش سلامت در ورودی های شهرستان دزفول، امروز هم با همکاری نیروهای مرکز بهداشت، هلال احمر، نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج، غربالگری سرنشینان خودروها در ورودی های شهرستان دزفول انجام شد.

8عملیات گندزدایی معابر و فضاهای شهر حمزه و روستای شیرین آب توسط تیپ ۲۹۲ زرهی نزاجا انجام شد، همچنین ایست و بازرسی به منظور کنترل شهر حمزه و روستای شیرین آب با حضور نیروهای شهرداری، دهیاری، ارتش و نیروی انتظامی و پلیس راهور کماکان تداوم دارد.

9از ادارات دزفول و شهرداری های شهرهای اقماری در راستای اجرای مصوبات ستاد مبارزه با کرونای شهرستان و الزام مدیران مربوطه به رعایت پروتکل های ابلاغی توسط فرمانداری و دیگر اعضای ستاد مدیریت کرونا سرکشی به عمل آمد.

 

10امید بن عباس سرپرست فرمانداری ویژه دزفول و سرهنگ سعادت فرمانده سپاه ناحیه دزفول با حضور در شهر صفی آباد بر نحوه اجرای طرح بزرگ رزمایش ضد عفونی و گند زدایی از سطح معابر و مکان های عمومی سطح شهر صفی‌آباد نظارت کردند.گفتنی است سرپرست فرمانداری ویژه دزفول به همراه سایر اعضای ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا به صورت روزانه از مناطق مختلف شهرستان و ایست و بازرسی ها در راستای نظارت بر اقدامات پیشگیرانه بازرسی به عمل می آورند.

 

11 ماسک رایگان در بین اهالی روستای قلعه سردار در بخش چغامیش توزیع شد.این ماسک ها در کارگاهی که توسط خیرین و پایگاه های مقاومت بسیج و دهیاری و شورای شهر جندی شاپور راه اندازی شده است تولید شده اند.

12 دوهزار بسته بهداشتی بین نیازمندان شهرستان دزفول و حومه، توسط گروه جهادی هیات ناصرالحسین توزیع شد.

13امروز نشست ارائه عملکرد ویژه کرونا با حضور ریاست و معاونین دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار گردید.

لازم به ذکر است تمام تصمیمات و اقدامات ستاد مقابله با ویروس کرونا در دزفول، در راستای حفظ سلامت شهروندان محترم و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا می باشد.

پ.ن
اصنافی که دستورالعمل های تعطیلی را رعایت ننمایند پروانه کسب آنها ابطال می گردد و روسای اتحادیه های کم‌کار در کمیسیون نظارت عزل خواهند شد‌.

اخبار مرتبط