پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

برگزاری نخستین جلسه دفاع پایان‌نامه به صورت مجازی در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

علی ظاهرزاده در گفت‌وگو با ما اظهار کرد: برای نخستین بار جلسه دفاع از پایان‌نامه یکی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد گروه مهندسی شیمی این دانشگاه با موفقیت و به صورت وبینار برگزار شد.

وی افزود: این جلسه با حضور داوران، اساتید راهنما و استاد مشاور به صورت مجازی و در سامانه مجازی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول (lms.jsu.ac.ir) با موفقیت برگزار شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول ادامه داد: تا ۳۱ فروردین ماه امسال، از حدود ۲۰ پایان نامه به صورت آنلاین دفاع می‌شود.

ظاهرزاده در خصوص برگزاری آموزش مجازی افزود: پیش از این آموزش مجازی در سطح دانشگاه نداشتیم که با توجه به فراگیر شدن بیماری کرونا در کشور، زیرساخت‌های لازم برای ارائه آموزش مجازی به صورت آنلاین و آفلاین فراهم شد.

وی با بیان اینکه برگزاری آموزش مجازی به صورت آنلاین یا آفلاین به تشخیص استاد موردنظر انجام می‌شود، ادامه داد: از هفته سوم اسفندماه سامانه مدیریت آموزش مجازی در دانشگاه جندی شاپور دزفول راه اندازی شده و اساتید، خود را با این آموزش همراه کرده‌اند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول افزود: تاکنون ۴۰۰ ساعت محتوای آفلاین در سامانه آموزش مجازی این دانشگاه برای عدم حضور دانشجویان در دانشگاه و مبارزه با ویروس کرونا تهیه شده است.

وی با اشاره به استقبال دانشجویان از کلاس‌های مجازی بیان کرد: تاکنون استقبال دانشجویان از کلاس‌های مجازی خوب بوده و ۲ هزار و ۲۴۰ نفر از دانشجویان در این سامانه وارد شده‌اند و به تدریج بر این آمار افزوده می‌شود. دانشجویان منتظر حذف ترم یا درس نباشند زیرا در حال حاضر هیچگونه درخواستی بررسی نخواهد شد و دانشجویان مکلف به دریافت آموزش‌های مجازی هستند.

ظاهرزاده با بیان اینکه آموزش دروس تئوری به صورت مجازی انجام می‌شود، گفت: درخصوص نحوه برگزاری امتحانات هنوز تصمیم گیری نشده است که به محض تصمیم گیری در این خصوص، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در پایان گفت: درخصوص برگزاری کلاس‌های رشته‌های عملی مانند رشته معماری که دروس عملی هستند نیز در حال برنامه ریزی و تصمیم گیری هستیم که پس از برنامه ریزی، اطلاع رسانی خواهد شد.

اخبار مرتبط