13th، می 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 13 th می 2020 ساعت 4:54 ب.ظ | کد خبر: 57517  

استاندار خوزستان گفت: روز جمعه در مورد تداوم تعطیلی‌ها در خوزستان به دلیل طغیان بیماری کرونا در ستاد استانی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری می‌شود.

غلامرضا شریعتی پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه نشست استانی ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: آخرین شرایط را در این نشست بررسی کردیم. هر چند مدت این بحران طولانی‌تر شده اما قصد داریم به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که با پیک ناگهانی و غیرقابل کنترلی مواجه نشویم.

وی افزود: خوشبختانه در این مسیر تا امروز موفق بوده‌ایم. امروز از ۱۰ هزار تستی که روزانه در سطح کشور انجام می‌شود هزار و ۲۰۰ تست مربوط به استان خوزستان است. تعداد آزمایشگاه‌های ما به پنج مرکز رسیده و به زودی با دو مرکزی که در آبادان و همچنین توسط هلال‌احمر راه‌اندازی می‌شود، این مراکز به هفت عدد خواهند رسید و بیماریابی ما قوی‌تر از گذشته می‌شود.

شریعتی عنوان کرد: درعین‌حال فاصله‌گذاری اجتماعی تا حدودی کاهش‌یافته و تعطیلی‌های اخیری که در برخی شهرستان‌های استان داشتیم به همین علت بوده است که بتوانیم شرایط را کنترل کرده و با طغیان بیماری مواجه نشویم. تا امروز این اقدامات و سیاست‌گذاری‌ها موفقیت‌آمیز بوده و امیدواریم همچنان همین روند را ادامه دهیم.

استاندار خوزستان تأکید کرد: روز جمعه مجدداً برای تصمیم‌گیری در خصوص توقف یا تداوم تعطیلی‌ها شرایط را بررسی خواهیم کرد و هر زمان بنا شد بازگشایی داشته باشیم صرفاً اصنافی اجازه فعالیت خواهند داشت که در سامانه وزارت بهداشت ثبت‌نام کرده باشند و خود را با پروتکل‌های وزارت بهداشت وفق داده باشند و اگر چنین کاری نکرده باشند اجازه بازگشایی نخواهند داشت؛ بنابراین لازم است از هم‌اکنون تا فرصت هست نسبت به ثبت‌نام و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند.

شریعتی همچنین گفت: این هفته زیارت اهل قبور و رفتن به آرامستان ها در کل استان ممنوع است. آغاز بازگشایی مدارس که روز ۲۷ اردیبهشت‌ماه اعلام شده بود نیز یک هفته دیگر در سطح استان تعطیل خواهند بود.

وی در خصوص نزدیک شدن به عید فطر و شلوغ شدن بازارهای استان در دهه آخر ماه رمضان هر سال نیز گفت: برای عید فطر بسته به شرایطی که پیش خواهد آمد و روند سیر بیماری تصمیمات لازم را اتخاذ خواهیم کرد. تأکید می‌کنم در شب‌های قدر دستورالعملی که تصمیم‌گیری شده و ضوابط مربوطه به صورت کامل اجرا شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: با وجودی که در اهواز اقدامات خوبی در زمینه اجرای قرنطینه‌ها و تعطیلی‌ها صورت گرفت اما در مناطقی همچون بازار کیان و پردیس نیاز به مداخله جدی‌تری وجود دارد که دستور لازم در این ارتباط داده شد.

ارسال نظر

     


-->