15th، می 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 15 th می 2020 ساعت 7:12 ق.ظ | کد خبر: 57536  

به دنبال طغیان بیماری کرونا در خوزستان، وزیر بهداشت با صدور حکمی یک نماینده را به منظور نظارت بر امور اجرایی بیماری کرونا در خوزستان منصوب کرد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور حکمی، «دکتر علیرضا افشا» را به عنوان نماینده خود در امور اجرایی بیماری کرونا در استان خوزستان، منصوب کرد.

در حکم وزیر بهداشت خطاب به علیرضا افشار آمده است: بدینوسیله به عنوان نماینده اینجانب جهت نظارت بر امور اجرایی بیماری کرونا در استان خوزستان منصوب می‌شوید تا با هماهنگی معاونت‌های محترم ذیربط در ستاد وزارتخانه و رؤسای محترم دانشگاه و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان خوزستان موارد را نظارت و روزانه به اینجانب گزارش نمائید.

بیماری کرونا در خوزستان بسیار بحرانی شده است و دیروز حتی سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر بحرانی بودن شرایط این استان اعلام کرد که حدود یک‌چهارم موارد جدید ابتلاء به بیماری کرونا در کل کشور مربوط به استان خوزستان است.

هر چند از روز دوشنبه به دستور استانداری خوزستان، ادارات، بانک‌ها و اصناف غیر ضرور در استان تعطیل شده‌اند ولی روند صعودی ابتلاء و شناسایی بیماران به‌شدت وخیم شده است.

بر اساس اعلام رسمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در ۲۴ ساعت گذشته (۲۳ تا ۲۴ اردیبهشت ۹۹) ۵۵۳ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در استان خوزستان به ثبت رسید. با احتساب این ۵۵۳ نفر تعداد کل مبتلایان استان به پنج هزار و ۳۴۷ نفر افزایش یافت.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته، هفت نفر بر اثر ابتلاء به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند تا تعداد قربانیان این ویروس در استان به ۳۱۰ نفر افزایش پیدا کند. در حال حاضر ۶۴۷ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

کد خبر ۴۹۲۵۲۱۷
ارسال نظر

     


-->