9th، ژوئن 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 9 th ژوئن 2020 ساعت 4:35 ب.ظ | کد خبر: 57793  


به گزارش دزمهراب دکتر محسن پیش بین فوق تخصص بیماری های ریه گفت:

بیماری کرونا چندین ماه است که نه تنها در ایران بلکه در تمام کشورهای جهان سیطره دارد و متاسفانه شکل زندگی انسان ها، خصوصیاتشان، رفتارهایشان و تمامی جوانب زندگی‌شان را تحت تاثیر قرار داده است.

توصیه های مکرر از رسانه های صوتی، تصویری و شبکه های اجتماعی به مردم شده است ولی متاسفانه در بعضی از کشورها مانند کشور ما به خصوص استان ما آنچنان موفقیت‌آمیز نبوده است.

بیماری که ما فکر می‌کردیم از بین برود و شدتش کم بشود می‌توانیم بگوییم پیک دومش را داریم می‌بینیم و در کشور تقریباً ناحیه قرمز استان خوزستان است و شهر دزفول یکی از قسمت های بسیار شدید این بیماری را در حال حاضر می گذراند.

بیماری که تقریباً در اواخر فروردین تعداد مبتلایانش بسیار کم شده بود و در کل بیمارستان دزفول حدوداً ۹ نفر بستری داشتیم، الان از یک بخش به هشت بخش رسیده و ICU پر از بیمار است.

متاسفانه مردم فکر می‌کنند این بیماری تمام شده و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را فراموش کرده‌اند و تمام کارهایشان را به روال معمول انجام می دهند و این باعث شده است آمار بستری، مرگ و میر و عوارض بعد از بیماری بیشتر مشاهده می‌شود.

ما در اینجا افرادی را می بینیم که باعث آلوده شدن کل افراد خانواده شان شدند و این خانواده هم به تبع از یک نفر به چهار نفر و از چهار نفر به پانزده نفر و یک خانواده را که دنبال کردیم از پانزده نفر به نود نفر بیماری را منتقل کرده بودند.

از مردم عاجزانه تقاضا داریم به خاطر خود و دیگران و کادر درمانی که سه شیفت دارند ارائه خدمت می دهند و واقعا خسته شده اند(نه خسته از ارائه خدمت بلکه خسته از آن‌ جان هایی که می‌توانستند از بین نروند)، مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنید، تا می توانید در خانه بمانید و فقط به خاطر کارهای واجب از خانه بیرون بروید و تا میتوانید کارها را غیر حضوری انجام دهید و با اقوامتان برخورد مستقیم نداشته باشید.

این ویروس روی محیط های مختلف، مواردی که استیل هستند و سطح فلزی صاف دارند تا ۱۴ و ۱۵ روز می تواند بماند.

تعداد بیماران به صورت ناقل خیلی زیاد شده است اکثر این بیماران بدون علامت هستند و باعث شیوع بسیار شدید در منطقه ما شده اند. بنابراین تا آنجایی که می توانید وسایل بهداشتی مانند ماسک و دستکش را کامل استفاده کنید و در محیط‌های شلوغ و مراسم‌ها شرکت نکنید و عامل ایجاد هیچ مراسمی نباشید. به اداره ها تا آنجایی که مقدور است مراجعه نکنید و شیرهای آب و دستگیره‌ها را حتما استریل کنید و حتی با اعضای خانواده روبوسی نکنید.

 افرادی که بالای ۶۸ سال سن دارند بیشترین آمار مرگ و میر را داشته اند.

ارسال نظر

     


-->