21st، ژوئن 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 21 st ژوئن 2020 ساعت 3:31 ق.ظ | کد خبر: 57914  

استاندار خوزستان گفت: با توجه به آمارها به نظر می‌رسد، خوزستان در حال گذر از پیک شیوع کرونا است ولی هشت شهر خوزستان همچنان در وضعیت قرمز هستند.

 غلامرضا شریعتی بعدازظهر شنبه در حاشیه نشست ستاد مدیریت استانی مبارزه با کرونا اظهار کرد: در این جلسه از ستاد مدیریت مبارزه با کرونا در استان خوزستان، وضعیت شهرستان‌های مختلف ارزیابی شد.

وی با بیان اینکه اکنون در یک شرایط پایدار قرار داریم، افزود: تعداد بیماران، بستری‌ها و فوتی‌های ما نه افزایش قابل‌ملاحظه داشته و نه کاهش داشته است.

استاندار خوزستان بیان کرد: همچنان شرایط خوبی در استان حکم فرما نیست اما شرایط ما بدتر نشده است و پیش‌بینی می‌شود که در حال رد کردن پیک ابتلاء هستیم.

شریعتی با اشاره به اینکه همچنان باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه انجام شود، عنوان کرد: اکنون هشت شهر ما در استان خوزستان قرمز است و مابقی زرد و نارنجی است به همین دلیل مقرر شد که مساجد در شهرهای زرد برای نمازهای جماعت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باز باشد.

وی تصریح کرد: بنا شد اگر دانشگاه علوم پزشکی در شهر خاصی محدودیتی مدنظرش است پیشنهاد دهد چرا که سلامت و پس از آن معیشت مردم از اولویت‌های ما است.

استاندار خوزستان گفت: باید از مراسم ترحیم، مراسم شادی و تجمعات جلوگیری شود چرا که عامل اصلی انتقال است و وسایل نقلیه عمومی نیز باید تا جایی که امکان دارد کنترل شود.

شریعتی عنوان کرد: هیچ پیشنهاد رسمی از مراکز علمی و دانشگاه علوم پزشکی برای ایجاد تعطیلی و محدودیت نداشته‌ایم در صورت پیشنهاد بررسی و در صورت ضرورت اعلام می‌شود.

ارسال نظر

     


-->