28th، ژوئن 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 28 th ژوئن 2020 ساعت 6:27 ب.ظ | کد خبر: 58029  

 به گزارش دزمهراب فخرالدین یلدی رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان دزفول گفت:

 پیگیر هستیم که ۲ دفتر بیمه سلامت دیگر تا پایان همین هفته راه اندازی بشوند و انشاالله این تجمع ها را دیگر نخواهیم داشت.

 ما دفترچه های بیمه را به خاطر کرونا دو بار تمدید کردیم یعنی اینکه تمام دفاتری که از یکم اسفندماه سال گذشته منسوخ شده بودند، به صورت اتوماتیک تا پایان خرداد ماه سال جاری تمدید اعتبار شدند و این تمدید اعتبار  مجددا انجام شده است و به شرط داشتن برگه سفید پذیرش می‌شوند و اطلاع‌رسانی به پزشکان و موسسات طرف قرارداد انجام شده است.

 مشکلی که وجود دارد این است که مردم ما اطلاعات را از آن منبعی که باید بگیرند، نمی‌گیرند و بار روانی که در بعضی مسائل به وجود می‌آید باعث می‌شود که این تجمعات به وجود بیایند.

 ما تا سال اخیر دفترچه بیمه سلامت همگانی را به صورت رایگان میدادیم؛ طبق مصوبه مجلس و دولت قرار بر این شد که مردم به یک میزانی در حق بیمه هایشان مشارکت داشته باشند و دولت دهک بندی کرد و آزمون وسع را قرار داد.

 در مورد ثبت نام هایی که جدیداً برای بیمه سلامت و بیمه ایرانیان انجام می‌شود، افراد بایستی در آزمونی به اسم آزمون وسع شرکت می‌کردند؛
آزمون وسع یعنی اینکه ما اطلاعات بیمه شدگان را برای وزارت رفاه ارسال میکنیم و وزارت رفاه بر اساس آن معیارهایی که دارند، افراد را دهک بندی می کنند. سه دهک اول رایگان هستند دهک چهار تا شش به صورت نیم بها و دهک هفت به بالا باید حق بیمه را کامل پرداخت کنند.

 در حال حاضر با حجم زیادی از عزیزانی مواجه هستیم که در آزمون شرکت کردند و پیامک های آن ها به صورت انبوه از طرف وزارت رفاه صادر شده و برای ثبت نام مراجعه می‌کنند.

یک دفتر روستایی هم در شهرک امام واقع است و افراد جنوب شهرستان می توانند به دفتر شهرک امام مراجعه کنند و آنجا دفترچه هایشان را بگیرند.

به دفاتر ذکر کرده ایم که باید به سرعت و بدون وقفه کار کنند و ضمن اینکه ما در روز اخیر و امروز تا ساعت ۱۱، ۴۰۰ دفترچه چاپ کرده ایم.

در ماه اخیر تمام پزشکان طرف قرارداد را برای نسخه نویسی الکترونیکی آموزش داده‌ایم، یعنی با مراجعه به پزشک بدون دفترچه بیمه و فقط با کارت ملی، با سامانه ای که به پزشک معرفی کرده ایم، مشخصات بیمه بیمار و تاریخ اعتبار دفترچه را می‌آورد و پزشک می‌تواند نسخه الکترونیکی برای بیمار بنویسد.

ما این نسخه الکترونیکی را از هفته گذشته آغاز کردیم و پیگیر هستیم تا پایان سال صد در صد نسخه ها به صورت الکتریکی نوشته شوند.

بیمه شدگان می‌توانند با شماره #۱۶۶۶*  از اعتبار دفترچه خود مطلع شوند که به صورت کشوری پاسخگو است؛ ضمن این که مردم می‌توانند به اداره ما با شماره ۴۲۴۲۸۰۷۱ و ۴۲۴۲۸۰۷۲  تماس بگیرند و سوالات خود را بپرسند و ما قطعا پاسخگو خواهیم بود.

ارسال نظر

     


-->