30th، ژوئن 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th ژوئن 2020 ساعت 3:57 ق.ظ | کد خبر: 58047  

به گزارش دزمهراب دکتر پژمان خسروی فوق تخصص گوارش و کبد گفت:

در حال حاضر ما با چهره جدیدی از علائم کرونا رو به رو شدیم، تقریباً یک چهارم بیماران کرونایی با علائم گوارشی مانند بی اشتهایی، اسهال، تهوع و درد شکم مراجعه می‌کنند که معمولاً این علائم خفیف هستند و مانند علائم ریه و کلیوی منجر به اتفاقات مهم و جدی نمی شوند.

در حال حاضر با اپیدمی کرونا مواجه هستیم و سیاست‌گذاری در پیشگیری از انتقال این ویروس است، برخی افراد که به نوع خفیف بیماری کرونا مبتلا هستند و با این علائم مراجعه می‌کنند باید بدانند اگر چنین علائمی داشتند، با توجه به شیوع کرونا احتمال ابتلا و آلودگی به این ویروس در خودشان را بدانند و اقدامات پیشگیری برای انتقال به دیگر افراد را انجام دهند.

یک مسمومیت غذایی هم می تواند این علائم را داشته باشد توصیه می شود بیماران با این علائم به مدت ۴۸ ساعت مانند یک مسمومیت غذایی با این علائم برخورد کنند و اگر بعد از این مدت این بیماری فروکش نشد، احتمال مبتلا به بیماری کرونا زیاد است و بهتر است به پزشک مراجعه کنند.

این افراد به صورت خفیف بیماری کرونا گرفته اند اما خطر انتقال به افراد دیگر مخصوصا افراد ضعیف را دارند و ممکن است علائم در این افراد به صورت جدی بروز دهد.

کسانی که این علائم را دارند سعی کنند در خانه بمانند، سرویس بهداشتی و تخت خواب شان از بقیه افراد خانه جدا باشد، دست هایشان را مرتب بشویند، مایعات زیاد مصرف کنند و رژیم غذایی ملین داشته باشند تا این دوره ۵ تا ۱۶ روزه را پشت سر بگذارند.

ارسال نظر

     


-->