پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

تناقض در قوانین موجب قصور قضات در بحث باغ ویلا شده است/شناسنامه دار کردن باغ ویلاها موجب تخلفات کمتر خواهد شد

احمد زارعی مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت: وجود تناقض در قوانین موجب قاصر شدن قضات در رسیدگی به مشکلات باغ ویلاها شده به‌طوری‌که یک‌هزار و ۸۰۰ پرونده مربوط به باغ ویلاهای غیرمجاز در دزفول وجود دارد که بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ پرونده تبرئه و ۴۰۰ پرونده دیگر بر اساس ماده ۱۰۰ مجوز فعالیت گرفته‌اند.

وی ضمن بیان آنکه ۱۰۰ دستور قضایی برای برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز دریافت کردیم، افزود: از سوی جهاد کشاورزی هیچ مجوزی برای باغ ویلاها صادر نشده و برای سه هزار باغ ویلای غیرمجاز پرونده تشکیل شده که ۴۰۰ پرونده آماده تحویل به دادگستری هستند.

مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت: بعد از تغییرات در قوانین در سال ۹۶ شماره پرونده ها از حدود ۷۰ پرونده تخلف در سال به ۵۰۰ پرونده در طول هر سال رسید که یکی از دلایل این افزایش، جزیره‌ای عمل کردن ادارات در برخورد با متخلفین است.

احمد زارعی تصریح کرد: اگر کمیته‌ای برای رسیدگی به بحث باغ ویلاها تشکیل شود و موضوع شناسنامه‌دار کردن باغ ویلاها به‌صورت جدی پیگیری شود، شاهد تخلفات کمتری خواهیم بود.

وی اذعان کرد: به هرحال مانند تمام دنیا به نقاط گردشگری دزفول آسیب‌هایی وارد شده اما در مسیری قرار گرفته‌ایم که باید اقداماتی لازم صورت گیرد تا مانع آسیب وارد شدن به اعتقادات مردم شویم./فارس

اخبار مرتبط