12th، جولای 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 12 th جولای 2020 ساعت 4:25 ب.ظ | کد خبر: 58245  

به گزارش خبرنگار دزمهراب به نقل جنوب فردا، فرهاد ابول نژادیان شامگاه شنبه ۲۱ تیرماه در ارتباط زنده تلویزیونی که از شبکه ی خبر پخش شد، در خصوص وضعیت کرونا در خوزستان اظهار کرد: در استان خوزستان در تمام خردادماه روند افزایشی مبتلایان به کرونا را داشتیم و ۲ هفته ی اول تیرماه این روند ثابت بوده اما از ۱۵ تیرماه به بعد شیب کاهشی بوده است.

وی افزود: امروز آمار مبتلایان بستری شده در بیمارستان های استان نسبت به ۱۰ روز گذشته ۳۵۰ نفر کاهش یافت.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز یادآور شد: در حال حاضر ۶۰ تا ۶۵ درصد از تخت های عادی اختصاص داده شده به بیماران کرونایی پر شده است.

ابول نژادیان گفت: در حالی که تا تکمیل ۹۰ درصد نیز پیش رفته بودیم اما همچنان تخت های آی سی یو تکمیل هستند و ظرفیت خالی در این بخش نداریم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به اینکه بار مراجعه به بیمارستان ها کاهش پیدا کرده، ادامه داد: هفت هفته در پیک بیماری بودیم اما با این وجود پرسنل ما با تمام ظرفیت خود و با انگیزه برای خدمت گذاری به مردم آماده هستند و هیچ بیماری پشت درهای بیمارستان ها و بدون تخت نمانده است.

ابول نژادیان در رابطه چالش جدی برای مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: کماکان مراسمات عروسی و عزا با جمعیت بالا به دلیل بافت قومی و طایفه ای در استان برگزار می شوند که این مساله مشکل اصلی ما است.*

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:بازارچه های محلی بدون نظارت و دستورالعمل های بهداشتی رها شده اند که نقطه آسیب ما هستند و لازم است ساماندهی شوند.

وی افزود: تعدادی از مبتلایان علی رغم تاکیدات ما قرنطینه ی خانگی را می شکنند که از آن ها درخواست می کنیم تا ۱۴ روز پایبند قرنطینه باشند.

ارسال نظر

     


-->