دومین نفر از کادر درمان دزفول در اثر کرونا درگذشت - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
21st، جولای 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 21 st جولای 2020 ساعت 4:43 ب.ظ | کد خبر: 58358  

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: دومین نفر از کادر درمان این دانشگاه بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان باخت.

مهدیه توکلی روز سه شنبه افزود: سعید عباسی از پرسنل اتاق عمل بیمارستان بزرگ دزفول بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داد .
وی افزود: پیش از این نیز دکتر محمود ایزدپناه پزشک متخصص کودکان به علت ابتلا به ویروس کرونا در دزفول جان خود را از دست داد.

توکلی افزود: نسبت فوتی های دزفول براثر  کرونا نسبت به کل مبتلایان  حدود سه درصد است این در حالی است که متوسط کشوری پنج درصد است .

شاپور مسعودی‌فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز  گفت: ۱۶ پزشک دانشگاه علوم پزشکی دزفول به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که برخی تحت درمان می باشند و تعدادی نیز هبود یافته اند.

وی ادامه داد: هشت پزشک دیگر نیز به علت برخی شرایط مانند بارداری شرایط خدمت‌دهی ندارند یعنی در عمل امکان خدمت دهی ۲۶ پزشک این دانشگاه فراهم نیست.
مسعودی فر به کاهش بستری‌های کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۷۱ درصد بستری‌های کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ۲۵ درصد تحت درمان هستند و حدود سه درصد فوت کرده اند.
شهرستان دزفول بعد از اهواز بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را دارد و در وضعیت قرمز به سر می‌برد.
بر اساس آخرین آمار ستاد کرونای شهرستان دزفول تاکنون افزون بر ۶ هزار و ۳۰۰ نفر در این شهرستان به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند و افزون بر ۲۴۰ نفر به علت این بیماری جان خود را از دست داده اند./ایرنا

ارسال نظر

     


-->