26th، جولای 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 26 th جولای 2020 ساعت 5:19 ب.ظ | کد خبر: 58455  

امام جمعه دزفول گفت: رسانه‌ها مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی را مسئولان و امام جمعه مطالبه کنند و تا حل مشکل از پای ننشینند.

به گزارش دزمهراب، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول به مناسبت پنجم‌ مردادماه سالروز برگزاری اولین نماز جمعه در شهرستان دزفول بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با اصحاب رسانه دیدار کرد.

در این نشست، امام جمعه دزفول اظهار داشت: ۵ مرداد سالروز تأسیس و راه‌اندازی اقامه نماز جمعه بعد از پیروزی و انقلاب و یک روز مهم و تاریخ‌ساز است.

وی با بیان اینکه اقامه نماز جمعه و احیا این فریضه مدیون خون پاک شهدا و اولین امام جمعه مرحوم آیت الله طالقانی است، افزود: ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه در کشور است که هر جمعه کنگره نماز جمعه را تشکیل می‌دهند.

قاضی دزفولی با بیان اینکه بالاترین اجتماع بعد از کنگره حج ، نماز جمعه است گفت: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری قلب فرهنگی هر شهر نماز جمعه است که نشان از جایگاه و کارکرد نماز جمعه است.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه حضرت امام(ره) فرمودند “ائمه جمعه متولیان، بانی‌ها و مسئولان انقلاب هستند” بیان داشت: مرحوم آیت‌الله قاضی امام جمعه شهرستان دزفول خودش را بانی و یک انقلابی می‌دانست که در قبال انقلاب و نظام جمهوری اسلامی مسئول است؛ امام جمعه‌ها باید در قبال انقلاب خودشان را مسئول و پاسخگو بدانند.

قاضی دزفولی در ادامه گفت: تریبون مقدس نماز جمعه تریبون اخلاق و تقوا است که هر جمعه باید اخلاق و تقوا را یادآوری کند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه یکی از زیباترین و موثرترین ابتکارات اسلام نماز جمعه است، اظهار داشت: بر همه واجب است که با فعلیت رساندن این ظرفیت سیاسی و اجتماعی، آن را به جامعه معرفی کنیم.

مطالبه‌گری در کار خبرنگاران قرار گیرد

حجت الاسلام قاضی دزفولی با بیان اینکه رسانه‌ها باید مطالبه‌گری را از امام جمعه داشته باشند گفت: رسانه‌ها به عنوان مطالبه‌گر از امام جمعه که یک مطالبه‌گر واقعی است، مسائل و مشکلات را مطالبه و پیگیری کنند.


امام جمعه دزفول گفت: وجود رسانه‌ها در جلسات در کنار ما ضمانتی است بر صحبت‌های مطرح شده چرا که اگر موضوعی بیان شود رسانه‌ها تا به ثمر نشستن آن پیگیری می‌کنند.

وی در ادامه بیان کرد: نقش رسانه‌ها در جامعه یک نقش بی بدیل است و آن رسانه‌ای موفق‌تر است که بتوانند مطالبه برحق خود را به کرسی بنشاند.

قاضی دزفولی با بیان اینکه رسانه‌ها در امور فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی مددرسان باشند و با احساس مسئولیت بیشتری دنبال کار مردم باشند، اظهار داشت: اگر هماهنگی بین رسانه‌ها و مسئولان باشد در برابر توطئه‌های فرهنگی دشمن می‌توان فشار عکس وارد کرد تا برنامه‌های شوم آنها خنثی شود.

برگزاری مراسم ایام محرم و صفر در دزفول

وی با بیان اینکه ایام و برگزاری عزاداری سرور و سالا شهیدان برای تمام مومنان مهم است، گفت: برگزاری مراسم عزاداری محرم و صفر در دزفول با رعایت ضوابط بهداشتی برگزار می‌شود.

گزارش تصویری:علی شمشیرگر

ارسال نظر

     


-->